●Mušky, parazity, škodcovia…. Ako sa ich zbaviť?●

Záhrada a celkovo Príroda ma naučila veľa vecí…. Kúpite si krásny kvet, presadíte ho do zeme,… ale všetci vieme, že tu to nekončí……. O pár dní možno zbadáte divné čierne chrobáčiky.. Sú všade…….. 

Tak ako vo svete Prírody, aj v človečom svete máme parazity…. Sú to vyciciavači energie, ušľapávači nápadov a krás…… prisajú sa na Vás a niet úniku!!!

Je to Váš šéf? A či kolega? Alebo kolegyňa? Kávičková priateľka, ktorá sa neustále na svet sťažuje? Ľudí, ktorí Vás takpovediac vťahujú do tých svojich vibrácií, do svojho ťaživého sveta a ťahajú Vás niekde dole – je veľa…. 

A tak ako mušky, aj vyciciavači energie v tom ľudskom Matrixe – sú tiež veľmi zdatní….. Ak zistia, že nepochodia pri jednej rastline a nemajú pre svoj rast dobré podmienky – okamžite si hľadajú nové prostredie. Sú veľmi rýchli! A prispôsobiví… A takí sú aj títo ľudia, ktorí majú v sebe tak veľa toxicity, že ňou zamorujú široké okolie…… 

Najskôr som všeličo o muškách čítala na internete. Čo zaberá a čo nie..  Jednému pŕhľavová zalievka, druhému ocot s mydlom…. Inému ani jedno.. Tretiemu pomôže nasadiť v blízkosti mušiek mätu alebo bazalku a štvrtý napíše, že má mušky aj na mäte. Paradoxy! Parazity su odolné.. Najlepšie je nachytať si na rastliny lienky sedembodkové. Živia sa voškami… Tak keď uvidíte lienku – hor sa s ňou na rastliny. Je nápomocná a užitočná. Je to nechemická cesta ako mať kvetinky zdrave… 

Na svoje rastliny som každopádne nechcela používať chémiu….  Zaujímavá mi prišla ešte horká kôra zo stromu zvaný quassia amara.. urobí sa odvar a rozriedi s vodou… Látky z tohoto stromu majú vraj veľmi horkú chuť a sú odpudivé pre škodcov rastlín… Quassia amara bola však v tomto čase vypredaná… sezóna parazitov je tu! Hold dievča, pomôž si ako vieš.. zapoj rozum, kreativitu a intuíciu a bude to! A fakt som to objavilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!

Výborný nápad prišiel večer, keď som si dávala na nohy konopný olej s mätou! Yes! Éterické oleje! To bude ono! Jednoduché a účinné! Že mi toto nenapadlo skôr! 

 

————

Do vody som nakvapkala éterické oleje, pár kvapiek: 

 

Cesnak – number 1 v postreku na hmyz.. stačia dve kvapky do 250 ml… 

Levanduľa – čistiaca a často využívaná proti hmyzu, jej vôňa je pre škodcov rastlín odpudzujúca..

Mäta – tak isto veľmi aromatická .. Ak nie je naporúdzi mäta, použite:

Eukalyptus – nachádza sa vo všetkých zmesiach proti hmyzu, rovnako ako number 2 proti hmyzu, jeho citrusová sestra:

Citrónová tráva – celkovo citrusy sú do zmesi všepoužiteľné s cesnakom… 

Vetiver – proti komárom..

Cédrove drevo – veľmi silná vôňa pre hmyz.. striekam na seba rozriedený s alpou a vodou, keď pracujem s rastlinami… je to geniálny parfém.. svieži a čisto prírodný….. geniálne odpudzuje hmyz..(-:

Pomaranč – pomarančové silice sú celkovo odpudivé pre hmyz!!!

St.Thomas – je proti pavúkom, tak ako aj Vetiver..

Trochu levandulovej vody – éterické oleje sa väčšinou riedia s  rastlinnými olejmi, alkoholom alebo mliekom, tento krát mi prišla vhodná na riedenie levanduľová voda – tá rastlinám nemôže uškodiť ako alkohol, použila som teda pár kvapiek levanduľovej vody na zriedenie éterických olejov…

Základom tejto mojej zmesi proti voškám a iným škodcom sú citrusy kombinované s cédrovym drevom a cesnakom (zmes má s cedrovým drevom lepší účinok)… Ostatné tam môžu a nemusia byť. Spolu však tvoria silnú kombináciu… 

Dôležité!!!  ZMES  NESTRIEKAŤ  POČAS SLNKA… IDEÁLNE NA VEČER… ALEBO PO DAŽDI… KEĎ JE ZAMRAČENÉ..!!!


Za pár hodín už mušky nelietali…. prakticky boli mŕtve…… umyla som rastlinu … Čo som ale zistila bolo, že mušky sa rýchlo premiestňujú……. zaujímavé bolo, že sa nepremiestnili na susedný kvet – ruže, ale zaujal ich orgován, ktorý bol na úplne inej strane…. 

Keď som si večer dávala doplnky, napadla mi ešte jedna vec…. No jasné! Minerály! Tak ako trávnik žltne keď nemá dostatok železa, žltnú aj rastlinám listy….. a napadaju ich škodcovia! 

A tak som pridala do tejto zmesi jednu malú kvapku koloidného zinku…. aj železa… 

Tento experiment bol veľmi účinný….. Listy boli na druhý deň lesklé a všetky rastliny ožili……… Mušky boli zrazu minulosťou!!! 

A tak som sa od rastlín naučila aj to, že aj pre človeka sú potrebné minerály….. Fenomén vegetariánstvo či fruktariánstvo je v tejto dobe málo účinný. Žijeme v dobe, kedy je pôda výrazne tzv. podvýživená – čo sa tyka minerálov. Stačí si pozrieť literatúru Joela Valacha. Pozoroval zvieratá, skúmal pôdu a zistil zaujímavé súvislosti…. ako to už býva, všetky dobré a cenné knihy nie sú preložené do slovenčiny alebo aspoň češtiny… 

Je to prakticky jednoduché! Keď sa narodí bábätko – dávame mu minerály a všetky potrebné živiny… tak isto ich dávame psom – v granuliach. Všimnite si, že niektoré doplnky voňajú ako psie granule = a to je dobré znamenie…. Je v nich dostatok mineralov a živín.. Dopujeme športovcov, deti, psov…

Ale čo s dospelými??? Vraj telo sa vysporiada.. Nie ak nemá živiny!! Museli by sme zjesť kontajnery zeleniny, aby čosi z minerálov naozaj zostalo v tele do zásoby… 

Tu je dôkaz, že tak ako rastliny – aj človek potrebuje dostatok živín… Ak ich nemáte = telo bude vyčerpané… nedostatok železa = únava, … a tak by sme mohli pokračovať…. 

Čo bolo zaujímavé, rastlina napadnutá muškami sa stala po pomarančovej silici veľmi odolnou…… Boj vyhrala! A ja som sa na týchto malých chrobáčikoch veľa naučila…. 

Rastliny musíte neustále striekať. Najlepšie éterickými olejmi rozriedenými s vodou….. iba dve kvapky pridané do vody urobia svoje….. rastliny začnú jednoducho inak dýchať…..

A tak tie malé mušky zrazu zbalili kufre a odišli… 

Prostriedky proti voškám obsahujú vlastne citrusové silice… A ešte pridaný dusík, aby mali listy vzduch…… 

Tu plynie veľké ponaučenie! Viac zinku a železa v pôde = menej mravcov, ktore roznášajú mušky… a celkovo menej škodcov…. Zem bola pevnejšia… Pri ďaľšom sadení bolo cítiť zjavný rozdiel v pôde….. Mala skrátka väčšiu silu……. bolo v nej cítiť lepšiu energiu….. voňala tak dobre, že by som ju aj zjedla haha(-: 

Tak nejak to bude aj s nami ľuďmi… 

Myslím si, že sme ako ľudstvo hlúpi… všetky múdrosti sú skryté v Prírode… Dá sa odpozorovať, čo je zdravé a čo nie….. a rovnako to bude s nami ľuďmi…. 

My si ale likvidujeme zdravú pôdu… Koľko ľudí sa zaoberá ekologickým pestovaním…? Aké je jedlo, ktoré sa predáva? Skúste si vyšľachtiť paradajku doma a spoznáte rozdiel medzi paradajkou domácou a paradajkou z hypermarketu…. Tie paradajky z hypermarketov majú len akusi neutrálnu chuť….. Iba vyzerajú ako paradajky….. 

A zemiaky? Minulú stredu sme kúpili krásne zdravé zemiaky na trhu. Moje telo hneď zasnímalo, že nie je na nich horká príchuť… sú bez postreku pravdepodobne….. Môžem robiť ochutnávky potravín, moje telo je ako radar na konzervanty, chémiu….. energetickú vibráciu potravín…. 

Pravdou je, že my všetci sme na tie balasty čo predávajú zvyknutí… a tak kupujeme rovnaký druh tvarohu a nespoznáme rozdiel……. smutné je, že tým dopujeme aj deti… 

Je to smutná realita……. mnoho slovákov šetrí na jedle. A sú radi, ako v Lidli dobre nakúpili. Nehovorím, že nie, že všetko v hypermarketoch je zlé – sama v nich nakupujem,.. ale ak sa dá – treba výrobky meniť. A často chodiť na trh či kupovať aspoň niektoré potraviny od domácich pestovateľov… Ľudia ma často majú za bio – človeka. Taká škatuľka..

Stačí povedať, že nejete lepok a nepijete žiadny alkohol. A ste bio – človek… Fakt jednoduché, čo? Nikoho nepresviedčam, iba zdieľam moju skúsenosť. To je celé. Každý by mal byť sám sebe lekárom a zobrať zodpovednosť za svoje telo… Ale pán v bielom plášti má pre mnohých veľkú moc… Je to pohodlné, vyhovoriť sa na niekoho iného…. Máme vždy na výber… 

 Moje telo ma skrátka celý život učí disciplíne. Stačí malý prešľap a booom… Je to v podstate múdra existencia, .. pretože keď sa jej niečo nepáči – všetok obsah vyhádže preč… A je zase kľud…. (-: Môj daaaaaarling♡♡♡

Každé telo vždy povie – čo chce a čo už nie.. Stačí ho počúvať…. A verte, v istom období – ak ho nepočúvate – ono Vám to zráta. Stačilo mi pár pobytov na pohotovosti a to ma dostatočne prebralo.

Neviem či bio ľudia jedia slaninu, ale ja si ju doprajem. Najlepšia je mangalica. (-: Hor sa na dobrý chlebík práve upečený sa natretú s mangalicovým tukom a paradajkami! Geniálne! Vsetko je teda vec pohľadu, kto je „bio človek“ .. (-: Ži a nechaj žiť…. 

V detstve si pamätám fenomén černobyľ… vraj sa zakopávali potraviny do zeme… syr, mlieko…. Utajovaná katastrofa sa iste prejavila v mnohých sférach… 

Ľudstvo skrátka raz pochopí, že návrat k Prírode je nutný…. Zrámuje ho technika. Tablety, počítače….. žijeme v pohodlnom svete… 

Akurát si sypeme do jazier toxické látky…. 

Sme síce vegáni, ale na vlasy si drbneme farbu s amoniakom….. no nie sme vtipní a hlúpi zároveň..? (-: Je to smiešno – smutný fenomén… 

No nie sme hlúpi? Skúste dať amoniak do pôdy – čo to urobí s rastlinami…… Skúste tam naliať farby na vlasy, rastliny sa asi nepotešia… A farby na vlasy, ktoré amoniak neobsahujú = obsahujú iné svinstvo……… monopol je skrátka prefíkaný… 

Jasné, že sa nedá v dnešnom svete žit ekologicky…. museli by sme mať farmu a pestovať si to doma…… Každopádne sa dá robiť kompromisy… a na rastlinách strašne veľa vypozorovať…… sú to také múdrosti………. 

Každá záhrada má totiž svoju dušu…. 

Majte sa a pozorujte parazity….. !

PS: tie ľudské su este horšie ako tie v Prírode…. vrývajú sa pod kožu… sú prefíkané….. všetko predsa pre Vaše dobro… 

A čo platí? Parazit sa neprilepí tam, kde nemá podmienky. A tak je to aj v človečom svete…….. Ak budete vysielať krásu a radosť, budete priťahovať podobné. No z času na čas sa ten parazit ukáže.. A možno preto, aby nás aj čosi naučil….. dal nám lekciu… aby naše „listy a korene“ boli odolnejšie ako pred tým…….

(-: Majte sa slnečne a čo najdlhšie bez parazitov 🙂

☆Večná senzitívna mimozemšťanka Kity☆

○UPOZORNENIE: TENTO TEXT NESMIE BYŤ KOPÍROVANÝ A VYUŽÍVANÝ NA KOMERČNÉ A ČI INÉ ÚČELY – BEZ SÚHLASU AUTORKY○