♡Polievajte svoje sny, nech rastú♡

Milujem ticho.. nočné…..

Ticho v noci je iné ako cez deň…  je to ticho JINU. Oveľa jemnejšie a hlbšie… Dáva mi priestor na väčšiu meditáciu… Aby ste rozumeli, nemyslím tým meditovanie v tureckom sede. Pretože meditovať môžte pokojne aj v električke či v autobuse,.. alebo pri upratovaní……. alebo len tak pri jedle a čumeť do blba. Alebo pred spaním čumíte do plafóna… (-: 

Na čumenie do prázdna si nechávam vždy priestor…. 

Nakoniec… najlepšie nápady prichádzajú vtedy, keď si ich nie celkom rýchlo môžem zaznamenať….. Napríklad plaváreň, to je dosť nekomfortné miesto,.. sem tam nosím zápisník do sauny.. Ale nápady často prichádzajú vtedy, keď ho so sebou nemám……. A vtedy ich musím dlho držať v hlave.. Je to výzva! Stačí malé rozptýlenie vo svete neustálych impulzov a nápad je preč… 

Kreativita je zvláštny fenomén… Treba mať pred ňou zvláštny rešpekt.. Džin kreativity je veľký huncút…….. 

Poznala som pár session playerov, ktorí sa len tak striedali na rôznych akciách. Session player je hráč bez zámeru. On je ako chameleón. Dokáže sa prispôsobiť.. a dá sa ľahko uplatiť. Odohrá jeden  koncert a o pol hodiny sedí bezmyšlienkovite na ďalšom. Jednoducho hrá ako na bežiacom páse. Len nech platia!  Hudba je predsa kšeft! Takému človeku jednoducho chýba vyšší zámer.. A často sa smeje tým, čo ho majú.. 

Pre mňa je to niečo ako mentálna prostitúcia… Toto nemôže robiť každý! Zvládne to len ten, kto kašle na vyššie idey a zámery. Každý sme ale iný… Život je pestrý! 

Mentálnych prostitútov a prostitútok je vo svete showbiznisu veľa…. 

Nedávno mi niekto povedal: „mali by ste hrať to – čo letí..“ Áno? A to je čo? Hip hop? Rap? To predsa nie je možné. Nemam nastavenie pre iný tip hudby. Nato prišla odpoveď: „tak si to prestav v hlave..“ 

Ak žijete pre niečo celou dušou, nemožné aby ste niekoho  kopírovali… a prispôsobovali sa komerčnému toku.. idete svojou cestou, lebo viete – že Vás presne to, čo robíte – robí šťastným a dáva Vam to akési teplo na duši,… naplnenie,… farby života.

Už ako malé dievčatko som si uvedomovala, že všetko sa mení – kamarátky a kamaráti miznú… menia sa… ale hudba v ušiach mi ostáva….. Ostáva tu pre mňa klavír, nech sa deje čokoľvek… ostáva tu flauta, nech sa deje čokoľvek…. ostáva tu hudba, čo mi zvučí v ušiach….. 

No a tí moji kamaráti a kamarátky… vážne ma neznášali,.. mnohí. Oni chceli totiž  stále chodiť von,.. ibaže ja som chcela byť zatvorená v kúpeľni (tam som hrala na flaute najradšej), cvičiť Händla a jeho sonáty…. 

Dnes sa na hudbu pozerám inak… 

Ako na moju misiu….. A hudbu, ktorú počujem v ušiach – zdieľam do sveta… Je to misia Žabieho pierka… 

Pamätám si na časy VŠMU. Klasická hudba je jeden veľký ostrov. Tí, ktorí ju hrajú – však často spochybňujú iné žánre….. 

Je to smiešne, že hudba často aj rozdeľuje…. 

„Opona spadne,.. a vy budete sami, často v tom pekle..“.. povedal raz môj známy, ktorý robí balet… Aj to je jeden z pohľadov….. 

Pritom umenie je krásne… dáva nám krídla………. (-:

Len škoda, že ľudia z umeleckej brandže si tak často závidia, či neprajú…. podkopávajú si nohy, hádžu polená…. A vtedy, .. vtedy hudba naozaj rozdeľuje…. Zámery sa míňajú. A tak často operné divy uviaznu na ostrove klasickej hudby s dlhým nosom pre iné žánre, ktoré sú podľa nich iba tzv. nehodnotným odpadom…. 

Ale môže to mať úplne iný rozmer….. Hudba nás pozdvihuje do výšin… ťahá nás do hĺbok, neba a pekla zároveň… Je to recyklácia.. hudba je mocnejšia ako si myslíme…. 

A tak som sa po rokoch vrátila k opere…. Naučila som sa ju milovať. 

A to, čo mi znechutili profesori na VŠMU – som začala znovu objavovať…. tak trochu inak…… 

Nikdy si nenechajte uniesť svoje sny.. nenechajte si ich niekým ukradnúť. Pre mňa Vysoká škola znamenala obrovskú frustráciu….. 

Ďalšia frustrácia prišla na ZUŠkách… Chýbala mi kreativita, rozlet. A paradoxne,… vtedy som nemala silu vydať noty pre deti,.. aj keď som bola s nimi v dennodennom kontakte… a písala pre nich rôzne skladby na počkanie…….. 

Aj sny musia dozrieť ako víno…. Nesmieme na nich však zabudnúť!

Treba ich polievať ako čerešne… inak Vám zvädnú….

Starajte sa o nich,.. nech rastú……… 

Majte sa…. (-: 

☆Ufónica Kity alias Žabie pierko☆

○UPOZORNENIE: ČLÁNOK NESMIE BYŤ KOPÍROVANÝ ANI VYUŽÍVANÝ NA KOMERČNÉ ČI INÉ ÚČELY BEZ SÚHLASU AUTORKY!!!○