♤♡♧☆PREBUDENIE♤♡♧☆

Stalo sa to takto… 

Chcela som deletovať môj súkromný Facebook. Okruh priateľov sa v poslednej dobe čoraz viac zmänšoval, .. až sa nakoniec tak zúžil, že som nenašla zmysel pre Facebook.

Mala som po krk citátov, ktoré zamorujú celý virtuálny svet.

Mala som po krk žien, ktoré robia osobný rozvoj a sami žijú v katastrofických vzťahoch a v pekle..

Mala som po krk falošných lajkov typu: „keď ty mi dáš lajk aj ja Tebe..“

Mala som po krk ľudí, čo napíšu len vtedy, keď niečo potrebujú,.. pekne vyriešia svoj problém a zabudnú sa spýtať: „ako sa máš ty..?“

Mala som po krk biznismanov, čo si zo dňa na deň menia fotku a spolu s fotkou menia aj priateľov. Ak Vás ich produkt nezaujme – zomreli ste,.. a s nimi aj ich falošné lajky pre Vaše príspevky.

Mala som po krk tejto pokrivenej reality, ktorá sa zahráva s ľudskou psychikou.

Po mojom príspevku, že nastane na mojom účte DELETE – somnou ostali v kontakte len ľudia, ktorí nehovoria slovensky. Skrátka a jednoducho – zmizli všetci lúzri. Príživníci energie. Takí, čo volia virtualitu pred realitou. Zmizli tí, ktorých zožierala závisť či žiarlivosť.. ale zmizli aj takí, ktorí mi zrazu pripadali mentálne na mile vzdialení… 

Povedzme si to na rovinu! Slováci nie sú moc prajný národ. Radi trpia ako obete. Zmizli tí, ktorí mali radi utrpenie života… Zmizli tí, ktorí sa neustále sťažovali na život.. Alebo takí, s ktorými sme si nemali už čo odovzdať. Zmizli takí, ktorí bývajú 2 bloky ďalej. Paradoxne ostali aj takí, ktorých delia tisíce kilometrov, ale ani tie kilometre nie sú prekažkou v akejsi duševnej spriaznenosti…

Ostali skrátka len tí skutoční priatelia..

Zvláštne! Akoby som bez Fb pre mnohých prestala existovať..

Bola tu stále však moja VWALA, ktorá bola nešťastne pripnutá na ten môj súkromný účet…. Začala som vymýšľať, ako zachovať iba jednu stránku. Pripla som teda VWALU na našu novú Fb stránku Žabie Pierko.. 

Na Fb som však bola vyhodnotená ako hacker. Urobili sme chybu! Obaja sme mali jeden účet s jedným heslom. A tak Žabie Pierko bolo za pár hodín deaktivované a moja VWALA ostala kdesi visieť vo vzduchu…. 

Čo ma však prekvapilo bolo,.. že som mala za krátku chvíľu problém sa prihlásiť do mojich gmailových účtov.. 

Dostalo sa to až tak ďaleko, že sa mi začal zablokovávať mobil…. 

Boh internetu je múdry!  Kiež by takto ako nedopatrením mňa – zablokoval aj naozajstného hackera…. 

Takto zmizli teda zrejme všetky moje účty… 

Vesmír to opäť vyriešil za mňa.. 

Dal mi lekciu o pokrivenej ilúzii virtuálneho sveta….. 

Takto vznikla pieseň DELETE… 

Viete čo? Tá modrá ikonka FB robí s nami naozajstné divy.. Pár hodín som bola naozaj nervózna. Pozorovala som tento stav  na sebe veľmi dôsledne. Keď som sa potom viezla električkou – všimla som si, že všetci sú sústredení iba na mobil. Žije iba to, čo je v skrinkách. Uviazli sme v cudzích príspevkoch. Uviazli sme v zdieľaní. Pritom sme zabudli žiť. Nie, toto nie je pre mňa realita! Je to veľmi pokrivená realita… 

Žite si v tom pekle ďalej… Vesmír mi zároveň dal príležitosť prehodnotiť – akou cestou sa uberať ďalej. Vesmír mi dal lekciu –  na čo sa momentálne sústrediť. Vesmír mi dal odpoveď – kto sú moji skutoční priatelia. Vesmír mi ukázal – ako pokrivene žijeme.. Situácia zašla tak ďaleko, že si banka preverovala moje transakcie…. 

Jednoducho som načas zmizla… Akoby som prestala existovať. Začala som sa cítiť ako vo filme, kde hlavnemu hrdinovi zablokujú učty, karty, heslá… a on sa začne strácať… Už nevie komu má veriť….. 

Toto nebol však film… toto bola realita!!!

Boh internetu mi ukázal, v čom žijeme……….. 

Ale viete čo som si uvedomila? Spolu so zrušením všetkých účtov sa mi neskutočne uľavilo….. Akoby som bola ľahšia…. Zbavila som sa akéhosi VIRTUÁLNEHO SMOGU. 

Pre mnohých zrejme extrémny počin…. DELETE! A nielen DELETE. Facebook musíte  úplne odstrániť, inak sa iba uspí. 

Virtuálny smog je niečo, čo som si nikdy neuvedomila. Na FB denne čítate cudzie príspevky, citáty, prechádzajú Vami v podstate emócie iných bytostí…… 

Tvorime si realitu. To áno! Lenže má to ALE! Denne na nás vplývajú rôzne vplyvy. Odpíšete na nejaký koment a potom dostávate nezmyselné správy. Pritom ľudia píšu často len o počasí…. Alebo si medzi sebou čosi riešia. Posielajú iba nálepky.. Vy však každý príspevok musíte odklikávať. 

Máme slobodnú voľbu…. A moja bola taká, aka bola…. Kto chcel – zobral si na mňa kontakt. Kto je ponorený do Facebookovej reality – ostal tam a žije tam spokojne ďalej. Nikoho neodsudzujem…  Ja som pre mnohých zmizla…. A takto je to DOBRE! 

Pravdepodobne zmizne aj moja VWALA… Boh internetu všetko vyriešil za mňa…… Nepustil ma už ani do jedného účtu….. A ako povedal jeden môj dobrý priateľ – začína sa čosi nové…….. 

Niekedy máme pred tým novým strach… Ale keď ho prekonáme a zotrváme na svojej ceste – nech je akokoľvek náročná – začneme pomaly vyhrávať….. 

Začala som robiť mnoho zaujímavych vecí…. Úplne som si preorganizovala môj program.. Vlastne sa môžem poďakovať googlu, že ma trošku prebral…… (-: 

Zrušiť to všetko bolo veľmi oslobodzujúce! Zatiaľ FB nepotrebujeme.. Ak ho založím kvôli reklame na knihu – bude to už úplne iná skúsenosť……. 

A možno to ani nebude nutné…….. Verím, že to už bude pre mňa iné …… 

Až keď to všetko zrušíte – pochopíte, koľko času ste tomu venovali….. Inak to nemáte šancu zistiť!!! 

Nezabudnite žiť! Tak skutočne! Stretávať skutočných ľudí, ktorí Vás čosi naučia. Chodiť s nimi na prechádzky, či len tak sa s nimi smiať….. a filozofovať….. 

Odhaľovať svoje svety inej bytosti je vždy tak trochu risk… Na oboch stranách. Často toho ľudia nie sú schopní. Nemajú na to gule… A tak mnohí radšej ostávajú sami… 

Na druhej strane – často nestojíme o falošné priateľstvá. Máme možnosť voľby…… 

Môj telefón sa dnes resetoval do farebného modu…. Mám na ňom magický les. Občas robím zmeny, občas tie zmeny prichádzaju prirodzene..  Boh internetu ma zas čosi naučil…….. 

Otvoril mi oči, že „realita“ je zdá sa pre každého subjektívny pojem…….. (-: 

☆Ufónica Kity alias ♤Žabie Pierko☆

○UPOZORNENIE: ČLÁNOK SA NESMIE KOPÍROVAŤ ANI VYUŽÍVAŤ NA MEDIÁLNE ČI INÉ ÚČELY BEZ SÚHLASU AUTORKY!!!○