♤100matologické zubárske desatoro♤ Neurob také chyby ako ja!!!

Dnes sa mi nahromadilo od Vás nejako veeeeeľa e- mailov.
Vaše príbehy sú niekedy naozaj cyklicky v niečom podobné.
Aj preto som pre Vás vymyslela 100matologické zubárske desatoro… možno časom niečo do toho pribudne, ktovie…

Zopakujme si to:
1. Never všetkému, čo počuješ..

2. Never zlej hypnóze lekárov..

3. Nie vždy to čo je drahé – je aj kvalitné a nie vždy ten, na koho musíš čakať (na termín) – je ten najkvalitnejší odborník/odborníčka..

4. Nič nie je také zlé ako sa zdá. Celkovo to nemusí byť také, ako to bolo odprezentované lekárom.. Dôveruj, ale preveruj (pozri použité materiály,.. pozri či sedí na účtenke cena za službu, za ktorú si zaplatil/a, atď..)

5. Pred tým ako sa rozhodneš dať si urobiť chirurgický zákrok – konzultuj s dvomi, tromi, príp. až štyrmi odborníkmi. Ak sa riešenia budú opakovať – choď do toho a vyber si to najlepšie z toho – čo si videl/videla..

6. Ak nie si spokojný/á so zákrokmi v začiatočnej fáze – KOMUNIKUJ SO ZUBÁROM a buď otravný ako „BEŠTIA“. Prípadne sa pober inam…

Nauč sa pýtať. Kto sa veľa pýta = veľa sa dozvie.. Inak lekári vycítia tvoju poddajnosť a mnohí to môžu zneužiť.. (česť tým čestným dinosaurom – áno, sú aj takí…)

7. Pred tým ako Ti začnú robiť zákrok – maj jasno v tom, čo sa ide robiť. Zrealizovaný zákrok už nikdy nevrátiš do bodu A!!! Nikdy neplať za to, na čom si sa nedohodol…

8. Od každého zákroku si pýtaj FAKTÚRU (nie ten miniblok z pokladne čo časom vybledne..), nezabudni na lekársku správu (aké zásahy Ti presne robili – rozpis a na ktorých zuboch – čísla… atď…),.. nezabudni na tvoje OPG (vytlačené,.. alebo nahraté na CD,.. alebo preposlané na mail a či rovno uložené do mobilu..)

9. Nikdy SA NEUNÁHLI! Nové zákroky si naštuduj, pýtaj sa zubára/zubárky aj viac krát čo nerozumieš, prípadne zo seba urob úplného debila. Overuj.. Nebuď ovca, ktorá si dá urobiť všetko a za každých okolností…

10. Ak nie si spokojný so zákrokom – konzultuj s lekárom… Ak sa komunikácia nestretáva s odozvou a služby 100matológa neboli vykonané najlepšie – pošli mu doporučený list. Doporučený list si lekár musí vyzdvihnúť na pošte a považuje sa za reálny dokument. Ak lekár odpovedá e-mailom – ty odpovedz zase doporučeným listom. Nikdy nie e-mailom. Nezabudni, že virtualita je IBA virtualita. A to NAPÍSANÉ NA PAPIER AKO DOKUMENT – má vždy väčšiu váhu ako virtuálny e-mail.
Toto desatoro vzniklo z mojich absolvovaných skúseností..

Verím, že neurobíš také chyby ako ja a čosi z môjho desatora Ti bude nápomocné.
A tiež verím, že nie všetci bratislavskí zubári/zubárky sú lúzri… Česť dinosaurom(-:
Toto desatoro je vlastne využiteľné pre akýkoľvek odbor v zdravotníctve… (gynekológia, ortopédia, a iná ďaľšia „ia“..)

Ďakujem, že ma sledujete, odoberáte a inšpirujete… ♡♡♡
Poteším sa novým odberateľom samozrejme a aj novým postrehom – či už pod video ako komentár, alebo ako e-mail…
Majte sa bezbolestne(-:

PS: Všetko sa dá vyriešiť. Viem, ono to tak občas síce nevyzerá,.. ale má to vždy nejaké riešenie…
Áno, veľa sa učíme cez bolesť..
Ale tak to tu na planéte Zem chodí…. učíme sa celý život….

Naďalej píšte a nezabudnite sa tešiť z maličkostí života… O tom to je! (-: ♤♡♧
Bye, bye!

♡Ufónica Kity♡

(Obrázok je z mojej dielne a podlieha autorským právam.)