♧Človečie predvídateľné stratégie♧

Niekedy fakt neviem, čo si mám myslieť….

Nájdem na nete niečo zaujímavé a je tam napísané: „DNES ZĽAVA 15% – CENA 27,90 … 

A na druhý deň zase podobná situácia.. Akurát mierna zmena! Ten istý tovar ponúka predajca za zľavu 50%. Iba cena sa nezmenila (-: 

A vtedy sa cítim ako úplnýýý pako…. !! (-: 

Na tretí deň je zase zľava – 25%,.. ale cena výrobku je stále rovnaká….. 

Som blázon? (-: 

O čo tu ide? 

Fakt si niekedy myslím, že táto stratégia na tejto dimenzii je ako stvorená pre bláznov.. Fakticky ide o hru. Často naozaj s divnými pravidlami.. Kto ju zbadá – začne vyhrávať.. Alebo mať problém? Haha (-:

Áno.., vtedy často začínajú patálie…… Začnete totiž vyzerať ako blázon. Podivín, čudák…. 

Moja nevýhoda aj výhoda bola odjakživa v tom, že viem  rozpoznať klamstvo, afekt, pokrytectvo, pretvárku….. A tu fakt niekedy začína zaujímavá analýza……. No áno! Môžem napísať knihy ako ľudia majú veľké ego… a čo sú schopní urobiť, aby sami pred sebou dobre vyzerali a naplnili očakávania iných.. Túžba po moci je zaujímavý fenomén.. Niektorí ľudia sú tak sami pre seba celebritou… Žijeme v smiešnom svete….. (-:

Úúplne najviac milujem, keď  si somnou niekto potyká a potom ho po čase o niekoľko dní stretnem a on/ona mi  zrazu vyká. Fakt ma to na malú chvíľku zmätie…. /-:

Stratil/a pamäť? Alebo ….??? 

Potom si zvyknem a pousmejem sa… Zabudol/zabudla? Alebo je to takto zase lepšie – vo vykaní…??? No! Nebudem si míňať energiu.

DELETE

No a najlepšie sú také tie stretnutia, keď Vás niekto po dlhej dobe stretne niekde v obchode, v meste či kine….

Že „ÁÁÁHOJ…  NO TO JE AKÁ NÁHODA… AKO RÁD/A ŤA VIDÍM..“

Pritom to ani zďaleka nie je pravda!.. On/ona vôbec nie je rád, že Vás vidí. Prakticky ho ani nezaujímate! Nuž ale čo! Treba zahrať čo najpresvedčivejšie teátro!

Hneď na to nasleduje jeho/jej sken – čo máte oblečené, aké máte vlasy… či ste pribrali alebo schudli za daný čas, čo Vás dotyčný nevidel.. skrátka röntgen – a to aj mentálny..

A hneď na to prichádza dotazník,… nasledujú  tieto otázky: 

1. Akú máš prácu?

2. Čo robíš..? 

3. A na to vymámenie nejakej „dôležitej info“… – napríklad svadba, deti, nový dom, finančná situácia a cestovanie….. partner/ka… 

Málokto sa spýta –  robíš to, čo Ťa baví? Si spokojný/á..? Ako sa cítiš? Si šťastný/a? Dáva Ti život naplnenie?“ Načo by aj!  V tomto divnom systéme ide často o prestíž.

Zamestnanec, živnostník, voľná noha… atď.

Statusy. Vydatá, slobodná, ženatý…. rozvedený…

Prakticky sú to smiešne scénky. Snažím sa užívať si život, snažím sa niekam pokročiť a niečo sa naučiť zo svojich každodenných lekcií… Naučila som sa o sebe hovoriť málo…. Najmä v poslednej dobe…. Ľudia sú totiž šikovní… Verte,.. stačí jedna veta a ľudia Vám  rýchlo zoberú zaujímavú ideu – toť moja osobná skúsenosť… Nie žeby som mala paranoju, … vo vzťahoch je to vždy risk… a často sa ten risk vypláca… čaato ale nie. Intuícia mi vždy napovie….. Presne totiž viem vycítiť, ako kto hospodári s informáciami….. Veľkou školou mi bolo školstvo. Tam som sa stretla s rôznymi manipuláciami.. 

Preto som  opatrnejšia ako inokedy.. Nedám však dopustiť na môj senzor….. 

Toto je divá nevyspytateľná džungľa (-: 

No a najviac milujem také tie premeny… Keď som raz nedávno niekomu hovorila, že píšem knihu – zrazu sa tomu človeku  zmenila tvár… „Tak to musíš byť zaujímavý človek…“

Jasné, lebo dovtedy som nebola….. (-:

Musím sa vždy zasmiať nad takýmito premenami… 

No a najviac milujem záverečnú vetu z týchto absurdných komédií… „VOLÁME SI, PÍŠEME SI…“ 

No to určite! …. Niekedy si ľudia dokonca vypýtajú aj moje telefónne číslo. Fakt netuším, prečo to robia…

Iba ak by boli zberatelia, hotoví archeológovia telefónnych čísiel… Možno majú radosť z nového – vlastne mŕtveho kontaktu,.. lebo nakoniec to číslo nikdy nevytočia… (-: 

A možno je to súčasť ich scénky… teátra. To sa ale za okamih skončí a verte, že Vám nikto nakoniec nezavolá. Zbabelosť, strach?  Už len čakám v strehu, kedy môžem telefónne číslo  DELETOVAŤ… A ono to má vždy rovnaký scenário….  Divné,.. čo? Ľudia dokážu byť nebezpečne predvídateľní…….

(-: Smiešne aj smutné zároveň…  )-:

Až sa teším, keď sa niekto vymyká z tohto scenária….. Väčšinou sú to ale ľudia z iných krajín… My slováci sme často akýsi  zabednení …. 

Strach?

Zbabelosť? 

Vyberte si zo svojich 1500 domnienok, ktoré máte v hlave …. 

Minule som v električke slušne prosila jednu pani o hygienickú vreckovku…. a  ona sa ma normálne zľakla….. Osloviť cudzieho človeka v električke je dosť neštandardné…. Však áno – dajme si sluchátka a čušme vo svojom svete! (-: 

Dnes otvorím maily a tam mesage o predsavzatiach… 

Hmmmm… dobrý marketing!! Máte to vymyslené hráči marketingu! … Ok!

Prakticky žijeme v spleti rôznych hier. A oni sa opakujú v rôznych obmenách…..  Čím viac do nich prenikáme, tým nám je  viac jasné – aké hodnoty naozaj máme…. 

Čo chceme.. a nechceme… 

Kto sme… 

A kam kráčame… 

Problém je, ak uveríme ilúzii,… že toto je ten normálny stav vecí…. Potom sa mnohým zdá hranie scénok ako súčasť života, svet pokrytectva ako „normálka“, veď všetci to tak robia…. a afekt ako prirodzená maska, ktorú si už ani nedávame dole… 

Má to len jeden háčik… Nemožno oklamať seba… 

Možné to je,.. ale vtedy dlhodobo prehrávame……… 

Nežijeme ten skutočný svet, ktorý by sme chceli, .. mali..,.. dokonca niekedy ľudia nespoznávajú rozdiel v svojich  maskách… menia ich totiž prílis rýchlo, podľa toho – čo potrebujú….. 

No a maska im potom prirastie k tvári… 

A takto strácajú sami seba….. 

♡♡♡

Majte sa! Buďte sami sebou… aj keď je to občas nepohodlné …… 

Ak máte sami pred sebou čistý štít – je to tá najvyššia hodnota…. 

Každý robíme chyby…

Ale máme kedykoľvek možnosť voľby……… 

♡S láskou… 

☆Ufónica Kity☆

Upozornenie: Kopírovanie a akékoľvek použitie článku na komerčné a iné účely – len so súhlasom autorky.!