♧Čo ma naučili mandaly♧

♡♡♡V poslednej dobe milujem mandaly♡♡♡

Ak sa zapozeráte na túto mandalu – čosi vo Vás zmení za pár sekúnd. Má v sebe taký život♡

Ak sa na ňu pozrieme spôsobom 3D obrázkov – trochu rozmazane a nepriamo – vidíme tam dve mandaly…. a asi na tretí krát som v týchto dvoch mandalách bola schopná uvidieť celok…. akúsi mačku, či usmievajúceho tvora…. Zvláštny obrázok, čo? Milujem ho! ♡♡♡

No a podobné obrazce sa dajú vymýšľať.. 

V živote ma nikto neučil kresliť mandaly….. ale ono to ani nie je potrebné. Potrebujeme na to akurát jediné: čas…. a hravosť.. vypnúť hlavu…… vtedy vznikne niečo jedinečné! ♧

Keď sa v obrázku stratíte – ste na správnej ceste…… potom už len vytrvať….. 

A tak sa náš byt postupne mení na akýsi mandalový ateliér….. 

Dnes som sa pokúšala namaľovať veľkú mandalu na moju skriňu. Prvotne to bola jednoduchá idea. No keď som sa začala naťahovať do výšok – pochopila som, že to vôbec nie je jednoduché….. 

Ako to len robili tí čo maľovali tie veľké kaplnky? Vo výškach..? 

Asi po dvoch hodinkách nastala únava.. a začala som cítiť  na chrbtici stavce, ktoré som dovtedy ani nevedela, že mám (-: 

Chcela som dokončiť ešte na mandale kocky… a potom už zaľahnúť….

A vtedy sa to stalo! 

Zrazu som to celé pokazila….

Chvíľka nesústredenia a bolo to v prdeli….. 

Nielen to….

Musela som potom tie  kocky opravovať, aby boli krásne symetrické. Trvalo mi to asi 45 minút, kým som dosiahla znovu aspoň akú takú symetriu….. 

A vtedy mi to napadlo! 

Nanovo nakresliť je ľahšie ako niečo opravovať…

Takto nejako je to aj v našich životoch…

Nanovo sa niečo naučiť,… to je hračka oproti odstraňovaniu a opravovaniu toho, čo sme sa zle naučili – to, čo v živote už nechceme…. a možno to, čo nás naučili iní…

Napriek tomu je to často nevyhnutný proces! Ako v tej mojej mandale. Musela som ju opraviť zavčasu, farba by inak zaschla a potom by to bolo horšie. Dalo by sa to premaľovať, len už by tam bola stopa…. Ako aj v prípade zmeny myslenia – keď sa toho nazbiera príliš – musí sa zboriť celá konštrukcia – ako v tej mojej mandale. Keď nezačneme opravovať v začiatkoch, potom sa niekedy musí zboriť celý domček… Keby som mandalku neopravila dnes, možno by som ju zajtra premaľovávala, alebo to potom pri nespokojnosti úplne o 2 dni zatrela bielou alebo čiernou farbou. A maľovala zase odznova….. 

Obrázok môžte premaľovať.. ak pracujete akrylom, určite! Problémom sú materiály – iné je maľovať na tričko, iné na plátno a iné na drevo – tam tie stopy „omylov“ trochu ostávajú, nie je to celkom čisté ako na plátne….. 

Podobne je to aj v našich životoch…. a dušiach.. vždy tam ostanú stopy. Stopy, kedy sa zborila konštrukcia ako domček karát – tam ostanú – máme pamäť a spomienky tam budú vždy. Záleží len na nás – ako ten svoj život premaľujeme…… a z čoho sa poučíme… 

Či uviazneme v stopách minulosti – toho, čo sa nám nepodarilo,.. alebo začneme s novou ideou… Stopy toho nepodareného sú už síce na plátne,.. ale ešte vždy je tu šanca urobiť z obrázku – života niečo krásne….. 

Premaľovať život môžme začať kedykoľvek….. 

Je to len na nás …………

Máme všetko potrebné..

Často nám chýba len odvaha…… 

S láskou♡..

☆Ufónica Kity☆

 

○UPOZORNENIE: TENTO TEXT NESMIE BYŤ KOPÍROVANÝ,..  ANI VYUŽÍVANÝ NA KOMERČNÉ ČI INÉ ÚČELY – BEZ SÚHLASU AUTORKY○