♧Modla duchovnosti.. Máš ju aj ty?(-:♧

Keď som v roku 2016 dala výpoveď zo školstva, začala som objavovať rôzne veci.

Od čínskej medicíny, qi gong, .. cez aromaterapiu, Cestu, rodinné konštelácie, hypnózu, psychoanalýzu, tanec, autoterapiu, kresbu, tai chi, reflexnú diagnostiku..

Poznám všetky políčka osobného rozvoja, ale najviac mi zmenila život literatúra a on-line programy Donny Eden…

Donnu Eden ale mnoho terapeutov vyslovene neznáša. Asi to bude tým, že tak trochu zborila celý osobný rozvoj a učí ľudí ako byť sám sebe terapeutom, .. ako sa postarať o telo a o ducha. Učí ľudí na základe toho prežitého, ona tie interakcie energií totiž naozaj vidí. A to je jej dar, ktorý zdieľa do sveta iným.

A tak som bola z mnohých diskusií už veľa krát vymazaná. Z niektorých facebookových skupín som sa ale vymazala dobrovoľne. Tie komunity bývajú dosť deštruktívne. V živote by som si takto on-line netrúfla nikomu radiť. No a… mnohí terapeuti neradi počujú, že nie všetko sa dá od základu zmeniť. A tiež neradi počujú, že existujú 4 mody, akési programy, ktoré máme tak rôzne, v rôznych percentách… a tie nás ovplyvňujú celý život..

A odvtedy.. všade nachádzam v ľuďoch fenomény, ktoré opisuje Donna Eden…

Mnoho ľudí nechápe, že tieto mody Vás stále vrátia do bodu A. Niečo môžte okresať, ale Váš program bude neúprosne pracovať až do konca… A často to bude možno naozaj frustrujúce. Chceli by ste byť iným človekom, ale tak veľmi to nejde,.. čo? Ocitáme sa stále chtiac nechtiac nakoniec aj tak v tých istých lekciách…. pascách.. jediná cesta je dobre spoznať svoj mod, vyšľachtiť dostatky a uvedomovať si, trochu okresať nedostatky. No a potom ostáva ešte akceptovať iné mody, programy.., v ktorých fungujú tí druhí…

U osobného rozvoja si všímam vždy jednu vec. A je to tendencia, ktorá tak trochu rokmi rastie…

Sergej Nikolajevič Lazarev ju popisuje ako MODLU DUCHOVNOSTI…

Trpíme rôznymi modlami. Modla rodiny napríklad. Čím viac lipneme na rodine, na spriaznenej duši = tým viac to nenachádzame. A aj keď to máme a chceme to doslova vlastniť – domček sa zborí.. Táto rovnica funguje vo všetkom…. Čím viac závislosti = skorá strata…

No a v osobnom rozvoji je to MODLA DUCHOVNOSTI.

A tá je fakt zákerná… Myslíte si, že koľko toho viete.. Aký ste duchovný,.. veľmi spirituálny človek, v žiadnom prípade nie povrchný,.. ale smelo ukazujete na iných.

Zažila som napríklad výlet s fruktariánkami, ktoré sa vždy na večeri vyslovene smiali tým druhým a mali fakt priblblé poznámky… Alebo som zažila spoločnosť vegetariánov, ktorí chodili na jogu a spievali mantry. Pri večeri opäť ukazovali na tých druhých, ktorí jedli mäso. A dokonca ich starostlivo presviedčali, že ten ich bezmäsitý koncept je ten najzdravší…

ŽI A NECHAJ ŽIŤ… tak často to nevieme!

Zažila som pošetilé osoby na rôznych akciách, ktoré mi vysvetľovali, že majú takú a onakú karmu a tu sa nedá nič robiť. A kúpali sa v drámach.. motív obete… Ale karma je v skutočnosti naozaj často len dobrá výhovorka, ako neurobiť v živote zmenu…

Nejde vlastne o nič iné ako o pýchu…

Modla duchovnosti je fenomén osobného rozvoja… a ja ju spoznám fakt na míle. Kedysi som totiž tiež ňou trpela. Až kým som nenarazila na knihy Sergeja Nikolajeviča Lazareva..

Sú to pomerne ťažké knihy…

A trvalo mi dlho, kým som ich úplne pochopila….

Lazarev tu popisuje Modlu duchovnosti ako pýchu. Pýchu, že „JA SOM SPIRITUÁLNY“ – a ostatní nie. Že „JA ŽIJEM HLBOKÝ DUCHOVNÝ ŽIVOT“,.. – kým ostatní žijú svoje povrchné a prázdne životy….

JA A ONI… keď takto zmýšľame = je tam automaticky program pýchy. Pretože by sme nemali nič hodnotiť… ide vždy iba o rozdielny uhol pohľadu…. každý žije iný Matrix. A to je celé.

Ale nehodnotiť je ťažké… Pretože hodnotíme podvedome. No najhoršie je, ak to robíme denne – napríklad v práci… ohovárači a intrigáni sa nájdu všade…..

Raz som stretla jednu ženu, ktorá sa zakaždým potrebovala nadomňa povýšiť. Išlo o výcvik v psychoterapii.. Všetko vedela lepšie ako ja. A fakt sa na mňa nalepila. Potom, na konci celej psychoterapie – mala vysloviť svoje prianie a zrazu stratila hlas… Zrazu nemohla hovoriť. Náhoda? A pamätám si aj na terapeutky, ktoré túto situácou vôbec nezvládli. Začali si čosi šepkať a ona chudera sa tam trápila. Ale.. v konečnom dôsledku vlastne je možné, že doplatila na svoju pýchu. Samozrejme, ja som bola tá posledná, ktorá by ju nejako hodnotila. Tu boli nato iní mačovia a ženy so superegom, ktorý si to na mieste fakt užili.. A v jeden moment mi jej fakt prišlo ľúto. Ale zároveň som si očekovala, že Vesmír je spravodlivý. Celý čas ma zhadzovala, ale ja som ju brala s rezervou. Nakoniec… Keď som to už akceptovala, že je to iba jej Matrix a nemá to nič spoločné somnou – úplne sa zrútila… vtedy som pochopila, že jej zranená duša kričala o pozornosť.

Modla duchovnosti. Mala ju aj táto žena. A táto modla je naozaj zákerná. Myslíte si, ako na sebe „pracujete“,…. lenže často sa dopúšťame programu pýchy nevedome… tým, že na druhých vysielate, ako by sa mali správať…

Často dokonca aj samotní terapeuti a či psychológovia spadajú do tejto roviny. Mnohí majú spasiteľský syndróm,… a ten ich motivuje „pomáhať“. V skutočnosti je to iba práca superega, aby sa cítili dôležití a mali ten vytúžený pocit moci nad slabším. A opäť sme v trojuholníku TYRAN – OBEŤ – SPASITEĽ..

Mám rada ľudí, ktorí chcú nachádzať radosť a žijú v prítomnosti. Vedia sa popasovať aj s materiálnou dimenziou, nežijú iba v oblakoch, .. ale vedia načerpať zo svojich vízií a hodiť to do priestoru…

Človeka bez pýchy spoznáte ľahko. Bude prístupný. Nebude sa hrať na veľkého mača, gurua, majstra, vedúceho,…

Akonáhle je tam nejaká inštitúcia, hodnosť – poberte sa preč. Poznám ženy, ktoré si mysleli, že sa liečia a chodili meditovať na ostrovy. Nakoniec ich ten guru vlastne iba manipuloval a klamal. Spal s nimi. A oni dokonca boli na to pyšné… niektoré odišli a chceli otvoriť oči tým iným – iné zostali a nepochopili, že sú iba manipulované….

Ak program pýchy rastie – prerastá do vnútornej agresie. Ak narastá vnútorná agresia – tá smeruje k deštrukcii.. a silná deštrukcia smeruje k programu skazy… Ak je do toho namočených viac ľudí – ten program skazy sa deje skupinovo. Vesmírny zákon neoklamete. Každé klamstvo raz vypláva na povrch….

Takže k tomu, aby sme rástli – sa potrebujeme tolerovať. Potrebujeme sa akceptovať… znie to možno čudne, ale často príliš ukazujeme na iných..

A samozrejme,.. treba mať na pamäti svoju cestu.

A tu mi zase dala do tela Viedeň…

Hneď na druhej ceste – som stretla vo vlaku ľudí, s ktorými som sa dala do reči…

Izrael, Afganistan…

Stali sa z nás priatelia……

Pritiahla som presne to, k čomu som mala najväčší predsudok a zároveň strach.

Vesmír mi uštedril vtipno – absurdnú lekciu…

Priťahujeme to, na čo sa sústredime…..

V dobrom, aj v zlom…….

A modla duchovnosti mi dala veľa lekcií…

Po prečítaní Lazarevových knižiek som začala mať jasno….

Ja a oni….

Ak takto uvažujeme – odtŕhame sa od celku. Lebo k celku patrí čierna, aj biela. Ale aj 67 odtieňov modrej, sivej, hnedej, žltej, atď. … ak uvažujeme čierno-bielo – takmer vždy sa dopúšťame pýchy. Sme v mode JA A ONI….

Niekedy je ťažké akceptovať inakosť…

No a zlo tu bude vždy. Je to druhá strana mince… Na druhej strane, …vedia to tí ľudia inak? Majú tiež svoje nastavenia…. Videla som viacero filmov o sériových vrahoch, .. a títo ľudia majú niečo spoločné… Chiromantici dokonca tvrdia, že to majú napísané na ruke a aj na tvári. Ako možný model správania. Sklon k niečomu zvrátenému. Potom záleží, ako to tí ľudia ukočírujú… kde vyrastajú.. a čo na nich vplýva…

Celkovo my ľudia sa niekedy fakt dopúšťame nevedomky hrubých chýb. Často s najlepším zámerom – mysliac si, aký sme ušľachtilí a spirituálni – zraňujeme iných…..

Voilà!

Taký je život…..

Každý ide IBA podľa svojho programu. Mysliac si, že ten jeho je najlepší a jediný správny = dopúšťame sa pýchy…

A robíme to všetci…..

Liekom je Ho’oponopono… Vysielaním 4 slov a uvedomovaním si našich chýb recyklujeme svoje „odpadky“. Niekedy ho’oponoponujem, keď mi je ťažko. Inokedy to praktizujem aj v tom opačnom momente, keď som za veľa vecí vďačná…

MILUJEM.. moju lásku, hudbu, rodinu, naše navarené jedlo, večerný smiech a pohladenie… toooľko vecí milujem! (-:

ODPÚŠŤAM.. komu potrebujem odpustiť..?

PREPÁČ.. komu by som chcela povedať prepáč?

ĎAKUJEM… liečivé ďakujem má vždy miesto pri mojom zaspávaní večer…  A skutočne.. máme byť za čo vďační…

A my tak málo ďakujeme… )-:

PS: Moju tvorbu nájdete na tomto mieste…

https://m.youtube.com/channel/UCMXfxlG3MJ8txsALeKOEzNA

Ak ma ešte neodoberáš, hor sa do toho. Aj to je spôsob, ako podporíš fungovanie môjho youtube kanála…

Majte sa slnečne.. ♤♡♧

♡Ufónica Kity♡

(Obrázok je z mojej dielne a podlieha autorským právam)