Agresívne psy.. ako funguje energetický svet zvierat a ľudí..

Táto príhoda bola opäť výživná a poučná. Pochádza z našich potuliek, z lesa.

Dnes sa na nás opäť vyrútili 3 psy. Najskôr statočne štekali a jeden z nich držal prím a potom, keď sme sa im postavili zoči voči zmizli ako gáfor. Toto sa stalo už druhý krát na našich potulkách.

Takže.. prvý krát to bolo šokujúce, ale dnes sme boli lepšie pripravení. Je zaujímavé, ako zvieratá sú schopné nacítiť energiu, ktorú my ľudia na nich vysielame. Oni presne vycítia, či my máme z nich strach alebo sme schopní reagovať útokom rovnako ako oni. Psy zároveň zrkadlia energiu majiteľa.

Všimnite si, že niektorí ľudia majú psov, ktorí sa správajú skôr ako mačky, sú to mierumilovné tvory. Iné sú dravé šelmy. A možno iba chcú chrániť svoju paničku/pána, ktorý na nich zrkadlí svoj strach. Tu existuje nekonečné množstvo variácií. Aký pán, taký pes.

Keď vidím niektorých psíčkárov, ako reagujú na svojich psov, ani sa nečudujem, že psy sú nervné. Nevedia sa vyznať v príkazoch majiteľa/majiteľky. Raz je to hrubá sila, inokedy až príliš veľa dovolia svojmu miláčikovi a za zlé správanie psa sa ľuďom ani neráčia ospravedlniť. Hovorím, že aký pán/pani – taký pes.

Zaujímavé bolo pozorovať, čo sa dialo v mojej mysli, keď pes zbesilo utekal oproti mne. Zastaví sa? Nezastaví sa? Čo ak?

V takom prípade nesmiete ukázať svoj strach, už vôbec nie cúvnuť. Pes musí cítiť, že zaujmete rovnaký postoj ako on a máte odvahu prejsť k činom.

Dnes sa nám to stalo po druhý krát, čo sa na nás vyrútila svorka psov. Ak je to jeden pes, je to v pohode. Ak sú to tri, štyri psy – musíte byť obozretní.

Hovorí sa, že pes, ktorý šteká – nehryzie. Nie je to vždy pravda.

A keďže stretávam veľa agresívnych psov – zamýšľam sa, či psy aktuálne nezrkadlia iba potláčanú energiu, ktorá sa prejavuje v hmote.

Poznám teraz veľa ľudí, ktorí majú kadejaké čudné príbehy so psami. Myslím si, že zvieratá zrkadlia to, čo cítia. Aktuálne je veľa potlačenej agresie.

Zapamätajme si teda pravidlo – na agresiu je najlepšie vôbec nereagovať. Ak sa na Vás vyrúti agresívny pes – musí zacítiť Vašu odvahu a nesmiete cúvnuť. Pes vždy využije atak od chrbta. Preto vždy stojíme tvárou tvár k štekajúcemu psovi…

A v podstate.. ono je to tak aj u ľudí..

Ak si necháme dlho na seba štekať – nedivme sa, .. že ľudia už zachádzajú priďaleko…

A neviem, či toto nie je tá symbolika, ktorú si máme aktuálne všimnúť. Či práve toto nie je tá téma, ktorá je platná pre september. Nenechajme si teda na seba štekať. Myslím, že je to výzva pre našu celú spoločnosť.

A tuším, že tento text sa napísal zase sám.

Ja som vlastne iba anténa, ktorá toto posolstvo sprostredkovala.

Šľachtite si zdravie… nájdite v sebe ten vnútorný oheň… a hlavne dávajte ľuďom signály, ak prekračujú Vaše hranice. Toto platí teraz celkovo pre našu spoločnosť.

A tuším, že september bude tak trochu mierne revolučný…..

See you later…. aligater… (-: ♡Ufónica Kity♡

(Tento text podlieha autorským právam…)