„DEFINICE LÁSKY“ – FILM, KTORÝ VÁS NENECHÁ SPAŤ

„Sme spolu 62 let. A co je podle Vás Láska? … Když je to každý den aspoň chvíli pěkné. Chvíli? Tak,.. hodina denne – to bych považovala za minimum. A když to není nesnesitelné, samozřejmě.. Když to není dloouho nesnesitelné..“ Takto sa končí film Definice lásky, kde sa spája viacero príbehov. 

 

Film vznikol podľa námetu Michala  Viewegha s príjemnou hudbou, ktorá sa Vám vryje do duše – hudbou Jana Maxiána. Štyri príbehy vsunuté nakoniec do jedného celku. Film Vás nenechá emocionálne spať. A každý z nás sa v ňom určite nájde. Pretože základným motívom filmu je Láska. Láska, ktorá vie rovnako potrápiť, ako aj povzniesť do výšin, láska, ktorá vie niekedy s nami poriadne zatočiť, pretože my človečiny si niekedy radi ten svoj život komplikujeme a dopúšťame sa tak možno tých istých chýb. 

Existuje vôbec nejaká definícia lásky? Nemožné.. Pretože každý človek má úplne inú predstavu lásky. A niekedy, predsa len.. – niekedy zažívame opakovane šablónovité príbehy, ocitáme sa v rovnako spletitých vzťahoch, ktoré sú niekedy absurdné, niekedy komediálne, niekedy tragické, miestami všetko dohromady. Lebo taký je život. Pestrý.. Zaujímavá hudba, jednoduchý námet spracovaný pre citlivé duše..

Jednotlivé príbehy sa spoja nakoniec v celok – kde všetko dáva zmysel. Príbehy do seba zapadnú ako puzzle a dávajú zrazu celkový obraz….

Láska, láska, láska,…..

Základná hybná sila v živote každého človeka,  celý náš život je o Láske – či chceme a či nie.

Veď každý  hľadá predsa niekde v diaľke tú svoju „spriaznenú dušu“..

A všetci sa túžime dotknúť aspoň na chvíľu toho krehkého pocitu, ktorý sa ničím nedá nahradiť……..

A čo vy?

A čo je podľa Vás Láska,…….???

Film si môžete pozrieť na tomto odkaze: