Dojmy a zážitky – Brandon Bays, Cesta

Musím priznať, že na tento seminár som prvotne vôbec nemala v pláne ísť. Na internete som hľadala v tom čase niečo úúplne iné. Ale ako to býva, majster Google sa somnou pohral. Zahral somnou zvláštnu hru, podsunul mi inú možnosť. Mohla som to zatvoriť. Ale mne to prišlo zaujímavé. Tak som sa pomaly začala pohrávať s myšlienkou, že do toho fakt idem…

 

Brandon ma naozaj prekvapila! Má v sebe veľa lásky, je veľmi srdečná.. prekypuje energiou, ktorú by chcela každému rozdať. Proces Cesty nebol jednoduchý. Nie každý hlavne dokáže zo seba pustiť rôzne obsahy, ktoré v ňom driemú. A čo je zaujímavé, ja ako bytosť veľmi emocionálna – mám tendenciu priťahovať opačný extrém. A teda – väčšinou pritiahnem ľudí, ktorí sa až tak nevedia dostať k svojim emóciám. Je to asi preto, aby som si uvedomila, aký mám dar. Doposiaľ, ešte pár rokov dozadu, ma to vždy fackovalo. Dnes sa na to pozerám úplne inak a celkom si to užívam. Občas je to síce náročné, ale to patrí tak nejak k tomu.

Je škoda, že v umeleckom prostredí sa nikto nezamýšľa, ako pracovať s emóciami. Pretože – zjavne by umelci nemali taký problém ako mnohí majú… zjavne by to boli šťastnejšie bytosti! Sama za seba môžem povedať, že v niektorých obdobiach môjho života to bolo tak dosť na hrane. Veľká vnímavosť v sebe nesie aj ten opačný extrém, kde je to dosť bolestivé….

Každopádne -s odstupom času, kedy som prešla mnohými vecami, prácou s telom, emóciami, s hypnózou, bolo toho fakt veľa a ono to pokračuje … – začína mi to až teraz dochádzať, ako by mal človek recyklovať ťaživé obsahy. Každý to máme však inak,.. takže ja môžem povedať iba sama za seba, čo mne pomohlo a čo som zistila, .. ale v žiadnom prípade nemôžem nikoho presviedčať, že toto mu iste pomôže…… V tom som dosť opatrná..

Cesta je proces, ktorý vyžaduje naše bádanie.. Ak niekto čaká zázraky bez hlbšieho ponorenia sa do svojho vnútra – tak zrejme to bude preňho zbytočné… Ale krok po kroku – aj človek, ktorý nemá kontakt sám so sebou a so svojimi emóciami – pri intenzívnejšej práci je to schopný nájsť. A bola som toho svedkom….. Ako sa ľuďom menil pohľad, ako sa menili oni sami každým procesom Cesty….. ako sa tam niečo veľmi hlboko v nich zmenilo……

Páči sa mi, ako Brandon vyzýva ľudí, aby boli opatrní. Aby sa nehrali na Bohov, na nejakých guru, šamanov, … ktorí všetko vedia… Aby boli iba sprievodcami pri procese. To je práve ono! Pretože aj v náboženstvách často ľudia zneužívajú svoje dominantné postavenie. A tak túto moc zneužívajú aj lekári.. Princíp je úplne rovnaký….

Ak chcete byť šéfom, tak si šéfujte,… ale myslím, že to nepotrvá dlho. Vesmírne zákony platia pre každého…… a treba sa naučiť s nimi splývať….  

A o čo v procese Cesty ide…?? Hlavne sa  tam  nič neprekrýva, nič nepresvetľuje,… žiadne ňuňuňu,…. žiadne pozitívne myslenie.. Dostávate sa k svojim emóciám a potom ešte hlbšie a hlbšie,….. kde dôležité je odpustenie…

Celá spoločnosť je založená na prekrývaní čohosi. Idete k lekárovi – dá Vám pilulku.. Idete k psychiatrovi – dá Vám ďalšie prášky,… prekrývať, prekrývať, prekrývať…. A čo tak odhaliť – čo tam v sebe všetko nosíme?

Vua la.. chce to odvahu! To je pravda… Bez nej to nepôjde. Ale keď prekonáme strach z toho, že cítime opustenosť, hnev, či frustráciu, alebo rôzne smútky, keď pochopíme a prijmeme, že to všetko sme my … ak chceme nahliadnúť ešte ďalej a ďalej,.. vybaviť si spomienku,… či celý film spomienok, ktorý nás možno v živote brzdí – príde zmena…..

Nakoniec… všetci sme len ľudia… len sme si vytvorili príliš dravý ring….

Ak rozmýšľate nad týmto seminárom – môžem Vám ho len odporučiť. A keď si hovoríte, že je drahý – poviem Vám iba jedno – na seminári intenzívne pracujete a strávite naozaj množstvo času sami so sebou. A to čo sa naučíte – verte, že bude stáť za to… Pretože tých prostriedkov, ktoré používa Brandon – je tam celkom dosť.

Momentálne cítim veľkú vďačnosť…

Vidím rôzne ťažké obdobia, ktoré som mala,… ale vidím – ako ma aj posunuli…..

A za to som neskonalo vďačná Univerzu (-: