Majte svoj ranný rituál… a Váš život sa stane radostnejším (-:

Každé ráno keď vstanem – cvičím svoju zostavu, ktorá ma naučila moja priateľka z Prahy, ktorá pochádza z Číny… Dáva mi to možnosť sa po ránu uzemniť, predýchať telo. Je to mojich 10 minút vedomých nádychov, výdychov, pomalých pohybov, ktoré si užívam….

Qi gong ma drží v kondícii… niekedy cvičím qi gong spojený so zvukmi, ktorý sa zameriava na určité orgány, inokedy to nechám v tom základnom mode… Riadim sa vnútorným hlasom môjho tela…

Niekedy si však dám sluchátka, obujem moje pomaľované cvičky a tancujem…. Pripomína mi to moje cesty do Talianska, keď sme sa budili tancom… v krásnej prírode a za východu Slnka…….. Stačí pár melódií a pohybov a ráno má úplne iný charakter (-: 

Medzitým si vždy uvarím levanduľový čaj a môj čínsky nápoj, ktorý chutí podobne ako káva, dám si spršku a deň sa začína…. 

Bez éterických olejov by to ale nebolo ono…. Sú to moje milášiky a naučila som sa ich miešať podľa pocitu – čo v danej chvíli potrebujem…. Odvtedy si nekupujem parfémy.. všade číha samá chémia… Začínam sa pomaly premieňať na žabu – žaba totiž neznáša toxické látky a vyhľadáva čistú vodu a aj prostredie..  Za pár rokov som sa stala hotovým snímačom  konzervantov, umelých prísad, farbív, umelých cukrov, fenylalanínu a rôznych napodobnením chutí…. rozpoznávam ich na míle!  Preto dôverujem inteligencii svojho tela… 

No a potom sú tu moje knihy…. Máme ich všade! (-: 

Gay Hendricks – to je kniha, ktorá mi robí spoločnosť každé ráno… 

Nalistujem si dátum… prečítam pár riadkov… A potom počas jedla všetko odložím a dumám nad tým…. niekedy vydumám aj novú pieseň, ci obraz.. (-: 

Napríklad dnes… 

7.január…. kuknite zamyslenie na dnes…

Všetci niečo skrývame… niekedy to ani my sami pred sebou netušíme, .. resp. si to odmietame pripustiť, čo tam všetko skryté drieme… A ja si rada dávam otázky…. 

Úryvok pochádza z knihy Rok vědomého života.. Fakt skvelá kniha.. Na celý rok… 

Niekedy ráno precvičujem jazyky…. 20 minút angličtina, 20 minút ruština – azbuka mi vždy zobudí mozog,.. 20 minút taliančina….. 

Niekedy,.. ak ostáva čas – precvičujem hlasivky… spev… 

Kedysi boli moje rána hotové katastrofy(-: A vážne niet nič horšieho – ako keď ráno nič nestíhate …… Potom začnete mať pocit, že Vám všetko akosi uteká….. Že na seba nemáte čas…. Začnete byť nervný a podráždený ako lev, ktorý nedostal obed(-: 

Rituál ma naučil ako sa uzemniť, nabrať inšpiráciu a rozumne využiť čas….. 

Robte niečo pravidelne, krátko… stačí naozaj 10 minút…. a uvidíte za pár mesiacov výsledky… 

Základné pravidlo: ♧HRAJTE SA! ZABÁVAJTE SA PRI TOM! NESMIE TO BYŤ ÚTRPNÉ… VTEDY VAŠE TELO AJ DUŠA BUDÚ RÁSŤ… A BUDETE TÚ SVOJU RADOSŤ SCHOPNÍ VYSIELAŤ AJ DO OKOLIA.. A KAŽDOPÁDNE – AJ ĽUDIA BUDÚ Z VÁS CÍTIŤ RADOSŤ… ♧ 

Či to bude cvičenie, alebo ráno písanie denníka,.. či beh… a či maľovanie alebo učenie jazykov a iné vzdelávanie… – verte, že progres uvidíte po čase veľmi rýchlo…

A vôbec to nemusíte robiť dlho … 

Stačí trochu odhodlania niečo chcieť v sebe meniť,… aby sme nezostávali na jednom políčku… 

Robte to, čo robíte radi… 

Menej je viac niekedy… 

Ide o pravidelnosť a hlavne radosť (-: ♤♡◇♧●○•☆~

Skutočný bojovník ide do súboja znova a znova.. nenecha sa poraziť vlastnou pohodlnosťou a lenivosťou… 

Majte sa! … a tešte sa zo svojich činností, ktoré Vás napĺňajú! O tom je život…. 

☆Ufónica Kity☆

 

●AKÉKOĽVEK KOPÍROVANIE A POUŽITIE ČLÁNKU  – LEN SO SÚHLASOM AUTORKY●