Niečo málo o obličkách

Keď som pred rokmi riešila zdravotné problémy, ani vo sne by mi nenapadlo, že na riešenie problému stačí poznať pár zákonitostí… Odvtedy prešlo množstvo času. Problémy s obličkami už nemávam, ale vrodenú indispozíciu obličky – to nepopriete. Môj život dokonale zmenila čínska medicína.. Odvtedy viem, že ak má niekto obličkovú tzv. diagnózu – musí sa o svoje obličky celoživotne starať. Lekári mi však zakázali v tom čase to – čo mi v podstate najviac v konečnej fáze pomohlo! Preto na nich budem vždy nahnevaná… Je to moja skúsenosť, ktorá sa mi vryla do duše. Infúzie, stavy naozaj divné, kedy nedokážete vstať z postele. A obličková bolesť je sakramentsky hnusná! Bolí Vás v podstate celé telo…..

Dnes už viem, že k starostlivosti o obličky patrí strava, pohyb, pravidelný spánok, obličky napríklad neznášajú chlad. Ak ráno vstanete a dáte si chladný jogurt z chladničky – Vaša slezina sa Vám za to nepoďakuje. Dnes už viem, že dať si na raňajky polievku – nie je nič zvláštne. Sú to také malé zlepšováky, ktoré hneď zmenia ľuďom, ktorí majú problémy s obličkami – život. Obličky neznášajú, keď idete spať neskoro po polnoci! Na to som v podstate prišla sama – pozorovaním… Mali by ste ísť spať do 23.hodiny – vtedy je ideálna doba.

Odvtedy som prešla všeličím! Veľa mi dala reflexná terapia a stláčanie jednotlivých bodov na nohe. Naučila som sa dopĺňať si energiu. Fascinuje ma telo ako mechanizmus. Snažím sa mu porozumieť celý život… a musím uznať, že odkedy som zmenila kopec vecí – moje telo sa začalo úplne inak správať… Plávanie, sauna, masáž…… Každé ráno aspoň 15 minút cvičenie. Fascinuje ma – ako sa dá všeličo napraviť…. A tiež ma v poslednej dobe fascinuje ľudská hlúposť, s ktorou sa stretávam na každom rohu… Ľudia totiž nechcú prijať zodpovednosť za svoj život. A preto sa neustále vyhovárajú na lekára, či toho a tamtoho… Pritom by sami mohli zmeniť veľa vecí. Lenže oni to nechcú a nikdy to niektorí neurobia! Pretože sú príliš pohodlní………

Energiu rozdeľuje čínska medicína ako prenatálnu – to je to, čo dostanete ešte pred narodením…. rozhodujúca je výživa matky, celkový stav matky,… Ak pôrod je komplikovaný – energia je narušená. Zvlášť sa to týka detí, ktoré skoro pri pôrode zomreli. Takýto človek bude mať podľa mnohých štúdií narušený tok energie a bude mať sklony k rôznym zdravotným problémom… Práve pre nedostatok energie v obličkách… Takýto človek to ale všetko počas života môže zmeniť. Ak na to príde – ako s telom pracovať.

Na druhej strane – môžte mať výbornú energiu prenatálnu.. ale čo z toho, keď sa ničíte. Keď som bola v hudobníckom prostredí – tam som to videla najviac! Alkohol, žúrky, prílišné emócie – ktoré často vedú k nedostatku spánku….. to všetko Vám dokonalo stačí, aby ste boli na dobrej ceste k zničeniu Vášho tela. Nemohla som uveriť tomu, keď sa potom ľudia sťažovali na chorľavosť…. Každý máme však rôzne cesty! Často hovorievam: kto chce kam, pomôžme mu tam. Pretože niektorí ľudia nie sú schopní pochopiť, že všetko na seba nadväzuje…. Že keď Vás bolia obličky, ďalšia v poradí je pečeň…. ak si to nepostrážite – nasleduje srdce. No a ešte ešte pred tým nasleduje slezina.

Keď som sa začala venovať telu – mala som fakt pocit, že problémy mám všade. Ale keď sa dalo do poriadku jedno – uvoľnila sa blokáda v druhom orgáne….. V čínskej medicíne vidím najväčšiu symetriu! Učenie o piatich prvkov dáva absolútnu logiku a čím viac to spoznávam – tým som viac šťastnejšia, že som to objavila!

Nedostatok energie v obličkách spôsobuje smútok,…. tak isto vypadávanie vlasov.. prejavuje sa to aj vačkami pod očami.. zvýšeným potením… nevôľou veci dokončiť do konca…

Ak si posilníte obličky – aj Vaše emócie budú veľmi v harmónii….

Jedno totiž zapadá do druhého! A to ma najviac fascinuje! (-:

Želám Vám veľa zdravia!