O menštruácii, endometrióze, o ceste

Je to už dosť dávno…, čo som riešila moje vážne  zdravotné problémy, čo ma rozdemolovali.  Najskôr mi rozdemolovali dušu, potom telo….

Odvtedy ubehlo množstvo času. Je to vlastne už pár rokov…….Ale  veľa vecí sa mi začína skladať až teraz….

Napríklad fakt, že strava veľmi ovplyvňuje priebeh choroby! Cysty úplne bleskovo mizli, keď som vysadila mäso.  Toto mi napríklad žiadny lekár nepovedal!  Moje cysty a krvné zrazeniny reagovali na to, čo som do seba dávala. Ono to vlastne má aj logiku! (-:  Pretože – každá potrava je zdrojom energie. No a akej – to už záleží na Vás – či do seba neustále potrebujete dávať mäso a zeleninu takmer vôbec nejete, ďalší fakt sú vyprážané jedlá… Toto Vám žiadny lekár nepovie! Že pri týchto diagnózach treba úplne zmeniť jedálniček.  Teda – vo väčšine prípadov toto lekári nehovoria – aby som ich teraz všetkých nehodila do jedného vreca náhodou…. Moja skúsenosť taká bola.. že som sa k takýmto radám jednoducho v klasickej medicíne nedostala….. Zažila som naozaj extrémy. A vyskúšala všetko. Jeden čas sme úplne nejedli mäso. Jeden čas som nejedla mlieko.. Všetko to boli dosť extrémy! Ale v tom čase to bolo zrejme pre mňa potrebné – ako skúsenosť, .. aby som sa dostala ďalej….. Dokonca som vyskúšala v úplnom zúfalstve urinoterapiu. Dnes by som už asi do takých extrémov nešla! Stačí iba počúvať svoje telo. Intenzívne ho vnímať – na čo ako reaguje. Ak viem, že ma zahlcuje momentálne mlieko – prestať alebo aspoň obmedziť mlieko,… Skúmajte, bádajte… Odpoveď máte sami v sebe!

Ďalšia z rád – ak máte cysty.. neverte tomu, že je nutná operácia! Okrem toho – tá operácia Vám môže pomôcť iba na určitý čas….. Všetko sa to dá vyriešiť aj inými cestami… No a o tých sa ale…. veľmi nehovorí. V spoločnosti je celkom normálne – dať si vyrezať to, či ono… Lekár predsa vie čo má robiť! S týmto by som súhlasila len vo vážných prípadoch. Lekári sú dobrí pri nehodách, úrazoch… Ale nie pri každom probléme – vyhľadávať lekára a pchať do seba antibiotiká………

Ešte záleží samozrejme… na tej Vašej skúsenosti. Moja bola teda poučenia hodná…. Mám alergiu takmer na všetky lieky a takmer na všetky druhy antibiotík… Preto – som si zakaždým musela pomôcť tak, ako som vedela! Preto moja cesta – je taká aká je. Lebo som zakaždým musela hľadať nové cesty. Bola som totálnou ufónkou. Tam, kde to iným pomáhalo – môjmu organizmu sa to nepáčilo,… no a naopak… Musela som vyvinúť veľa pokusov, hľadať veľa ciest, vyskúšať veľa vecí – aby som dospela k tomu – čo dnes………

Dnes už viem, že správne fungovanie ženských orgánov – to je hotová veda! Jednak je to o strave.. Jednak je to o našom postoji k ženstvu ako takému.. Jednak sú to zranenia z predchádzajúcich vzťahov.. možno z predchádzajúcich pokolení .. A vy ani neviete – ako Vás to ovplyvňuje… Skúmajte – ako žila Vaša mama, babka,.. jej mama,.. babka,… a tam nájdete veľa odpovedí. Premietnite si všetky vzťahy,… ako tí ľudia na jednotlivé vzťahy a okolnosti reagovali. Možno nájdete určitú opakovateľnosť. Niečo – čo sa opakuje! A možno zistíte, že takto žije/žilo veľa generácií z Vašej rodiny…. Nájdete tak samotný motív, tzv. program……….

No a potom sú tu byliny.. Na endometriózu, či cysty –  existuje kopec vecí pre ženy, či už z čínskej medicíny, alebo iných vyvinutých systémov … Napríklad rôzne tinktúry – kvapky z jarabiny vtáčej, či ostružiny malinovej – na správne fungovanie maternice a posilnenie ženských orgánov.. Tiež  tampóny na prečistenie maternice, či prípravky sv. Hildegardy, homeopatia.. Tak isto správne cvičenie.. Výborné sú koloidné doplnky formou tekutín. Väčšina žien trpí pri týchto diagnózach nedostatkom železa. Mne železo vo forme tabletiek nič nehovorilo. Môj organizmus ho absolútne neregistroval. Navyše sa objavili žalúdočné nevoľnosti, preto som železo vo forme tabletiek brať nikdy nemohla. Na moju otázku na lekárku – „Prečo sa mi toto deje, že to železo brať nemôžem..?“ – mi bolo povedané: prinúťte sa to brať! Telo sa zvykne! A houby makové! Ak toto niekto povie – je to trestuhodná myšlienka! Verte mi.. Niekoľko krát som to na sebe vyskúšala – a bolo to veľmi neefektívne. Liečila som si potom ešte aj žalúdok a točila sa v úplne iných zdravotných problémoch.. Jednoducho – keď Vám raz niečo nerobí dobre – nebrať! Okrem toho – časom som zistila, že moje telo viac reaguje na tekutiny. A nie nadarmo – sa používajú koloidy. Pre lepšie vstrebávanie. K tomu vstrebávaniu ešte jeden poznatok: ak beriete doplnky – akékoľvek – nemali by ste jesť jedlá pripravované na oleji (pokiaľ to je možné – úplne vysadiť vyprážané jedlá), taktiež nie jedlá, ktoré obsahujú glutén. Znižuje sa tým účinok všetkých doplnkov!!! K tejto informácii som tiež prišla až po čase – keď som sa tým zaoberala do hĺbky na zahraničných weboch… Účinný sa stal aj ľanový olej – je dobré ho dávať do tvarohu, či jogurtov – nie sám! – ľanový olej sa  dostatočne vstrebať….. A takisto účinné a potrebné sú omega kyseliny – v angličtine známe pod skratkou EFA…

Tak. Niečo som zabudla? Určite áno, lebo v tom čase som toho vyskúšala veľa. Pomohli mi aj homeopatiká… a konštitučná homeopatická liečba…

Ak toto všetko spojíte..  a začnete sa jednoducho inak stravovať, viac hýbať, experimentovať.. zmeníte spôsob myslenia – ste na začiatku svojho pokroku…..

Pozor! Nevráťte sa časom potom k „pôvodnej verzii“ – keď problémy odznejú… S tým mám tiež skúsenosti! Verte, že telo si dobre všetko zapamätá …… A vrátiť sa už „naspäť“ nebude chcieť..

Ale hlavne – začnite na svoje telo zhliadať s láskou a pochopením (-: Keď máte svoje ženské dni – treba oddychovať viac… Menštruácia je v podstate dar. Aj keď – my ženy to nechceme pripustiť! Kto by to chcel pripustiť, keď mu je zle a keď sa nemôže hýbať.. prípadne má migrénu, či iné patálie??? Ale v skutočnosti – v tom čase prebiehajú čistiace procesy, tak isto aj vnímanie žien je veľmi v tom čase otvorené… Pozorujte, vnímajte, menštruácia je čas nápadov, vnemov, podnetov! Také – aké prídu v menštruácii – sa už nezopakujú….. Ale hlavne – nesnažte sa pracovať vtedy naplno – tak, ako keď svoje ženské dni nemáte………. Príroda to takto jednoducho zariadila, že vtedy je čas na úplne iné veci. Viem, ťažké akceptovať – hlavne v spoločnosti, ktorá je orientovaná na výkon…. Ešte stále sa o niektorých veciach nehovorí……..

A čo ešte dodať na záver? O svoje telo sa starajte s láskou – a ono sa Vám potom odvďačí…

To je základ všetkého! (-: