❤Kto som? - vwala
13
page-template-default,page,page-id-13,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-11.0,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_responsive

HELLO!!!

Víta Ťa ♡Plutónka!♡

Kto som?

Predovšetkým človek (-: 

Som hľadačka večných pokladov skrytých v mušliach maličkostí..

 

Som hypersenzitívny ufónec, človek, ktorý je všeličím.. v priebehu života zmeníme mnoho kostýmov, ale jadro zostáva… skladateľka, hudobníčka, textárka, speváčka vlastných piesní, milujúca partnerka, vášnivá cestovateľka, hľadačka zlepšovákov pri upratovaní a čohokoľvek.. milujem bádanie v ľudskej duši… odhaľovať  hĺbky – to je moja vášeň.. 

 

Som človek luny a preto produkujem často v noci, kreslím, maľujem, neustále čosi kreujem, dumám, pečiem bezlepkové pizze a tvarohové koláče, žeriem psychologické články, čítam a pozerám všetko čo mi dáva zmysel..

 

♡MILUJEM vytvárať nové veci! Pozorovať svet.. bádať v zdanlivo prebádanom…  

 

Našu hudbu, ktorú tvorím s mojou láskou nájdeš tu: 

          www.zabiepierko.com

Náš youtube kanál tu:

https://m.youtube.com/watch?v=Zg2ynx8rCco

Áno.. toto všetko som ja…

Kto sme a prečo tu sme?

To je asi tá najťažšia otázka v živote, ktorú si v skutočnosti takmer všetci kladieme denne …….

Život sa mení, okolnosti sa menia a aj my sa prirodzene meníme každým dňom. Niečo pevne v nás zostáva, niečo mizne…….

 

Môj život formovalo už od detstva – umenie… bolo mojim spoločníkom.. Záchranným člnom.. Takou trochu malou diagnózou, … terapiou zároveň,.. ale aj veľkou radosťou (-:

 

Bolo farebnou veľkou pohybujúcou sa planétou, na ktorej bolo vždy senzačne. Či vonku svietilo Slnko, alebo pršalo. Klavír stál stále na jednom mieste v izbe a farebná planéta sa jednoducho vždy točila….. bola tu pre mňa….. 

 

Po roku na managemente (inak doteraz neviem ako ma tam prijali,..??  Asi sťastie!).. sa môj sen študovať hudbu naplnil štúdiom na konzervatóriu. Potom prišla Vysoká skola múzických umení a hneď po nej drsná šedá realita džungle…..  a predátorov…

Stálo ma to veľa hľadania, kým som naozaj začala robiť to, čo ma baví….. Pretože mám rada hudbu, ale milujem aj pohyb, .. taktiež aj automatické kreslenie. Taktiež rada píšem texty..  No a jedno bez druhého nedáva zmysel… celok… Po rôznych skúsenostiach v rôznych školách ako korepetítor, či pedagóg,… prišla po desiatich rokoch môjho pôsobenia v ZUŠ  akási kríza…..

Mala som úúúúplne iné očakávania, ako len vypĺňať kolónky v triednych knihách – a to presne zľava doprava a nikdy nie inak…. !(-:  z veľkej časti byrokracia, kedy sa učiteľ stáva iba akýmsi pisárom., úradníkom… zoznamy žiakov podľa abecedy, zoznamy žiakov po ročníkoch, atď atď atď…. 

 

Až si pripadáte ako taký debil…. hovorí sa, že hlupák má výhodu – je sám so sebou spokojný… 

Milovala som prácu s deťmi, ale moju prácu vždy komplikovali „soap opery“ (-:  zo ženského školského kolektívu,..  priam ako z telenovely. Niekedy frašky, inokedy komédie a či drámy. A niekedy všetko v jednom..V každej škole sa nájdu čmuchali, ktorí ovládajú manipuláciu.. aj riťolezci, ktorí sú trpezliví a dostatočne „múdri“…. čmuchali sledujú príchody a odchody iných kolegov a iné dôležitosti…  tieto info odovzdávajú hneď na mieste udávačom… no a udávači sú zdatní a často podávajú výborné, priam herecké výkony…  často sú hranými priateľmi.. ale v skutočnosti len potrebujú číhať a prinášať info kompetentným…. 

 

Manipulatívne ženy, ktoré si riešia svoje frustrácie bojmi o moc a pozíciu… Staršia generácia učiteľov často nenechá tú mladšiu, aby si našla svoje spôsoby práce, svoje metódy.. Často dýcha z nich akási závisť ..či zatrpknutosť. Veď načo objavovať nové metódy a materiály pre výuku – keď máme zaužívane metódy…? Nie ste náhodou drzí ? To sa nesluší objavovať… Attention!

Don’t discover!!! 

 

Muži, ktorí sú viac ženami ako mužmi ,.. a zo strachu či z pohodlnosti  (?) sa zbavujú svojej plnej zodpovednosti za svoje činy a rozhodnutia a veľa prenechávajú ženám – veď ženské sa o navonok „dôležité“ úlohy radi pobijú a radi svoje ego ochotne nakŕmia.. Často muž vo funkcii je iba panákom na gumičke veľmi šikovných žien…. každá bábka má  šéfa.. a ten má zase iného šéfa nad sebou a sám je bábkou… prakticky žijeme v divnej dimenzii,.. čo poviete? Také smiešno smutné…. (-::-(

 

Chcela som do výučby priniesť čosi nové, .. tvoriť, .. experimentovať. A samozrejme, že v procese výučby som často bola aj terapeut, pretože to je pri tejto práci nutnosť…

Rozprávať sa s detskou dušou – to bola nutnosť, pretože keď mali deti akýkoľvek problém – nemohli sa naplno sústrediť na hru na klavíri… 

Školstvo mi však príliš veľa  šancí pre tvorenie niečoho nového nedalo. Bolo príliš veľa mantinelov a hradieb….. žiadny rozvoj, vzlet…. papiere a kolónky, tlačivá a zoznamy žiakov Vám čoskoro prevalcujú najskôr hlavu, potom telo a následne celý svet…. a potom to vybuchne… booooooom! 

 

 

No napriek tomu som hľadala to, čo ma bavilo.. Tvorila som skladby pre deti a im sa to páčilo….

To bol môj smer,.. kde všetko zrazu svietilo…… 

 

No po viac ako siedmich rokoch v jednej inštitúcii som si uvedomila, že deti sa síce na moje hodiny klavíra a flauty tešia, .. radi hrajú aj moje skladby,.. ale ja som bola neustále vedením kritizovaná a neakceptovaná za moje inovácie. Bol to boj s veternými mlynmi! Načas som sa prispôsobila, ale pravdu povediac – čím som sa viac prispôsobovala, tým viac to nejako nešlo.. cítila som sa ako v klietke… 

Chcela som lietať…. tam niekde v túžbach bol úplne iný svet.. a ja som vedela, že môžem robiť všetky tie veci, o ktorých snívam… 

Akurát trebalo v hlave premazať ten martýrsky program, že všetci sme akýsi mučeníci.. Veď ako hovorila väčšina ľudí v okolí: „ty nemáš vôbec zlú prácu… je to istota… a všade niečo je. Bolo by naivné si myslieť, že tomu tak nie je. Je to normálne.. to je život..“ Ak ste v tomto martýrskom programe denne a máte okolo seba takýchto mučenníkov – je pomerne ťažké – vystúpiť z tejto línie…… Nie však nemožné! (-: Môžeme si vybrať. Máme možnosť voľby….. Aj takejto:

 

DELETE!

 

V tomto čase som začala aktívne cestovať a učiť sa nové veci. Bol to rok 2016, veľmi akčný a plný zmien. Chvíľku som študovala v Prahe mnohé veci – psychoterapiu, hypnózu, reflexnú terapiu, mojou láskou sa stali cvičenia qi gong a hlavne čínska medicína, ktorá ma sprevádza doteraz.

Môj život výrazne zmenila aromaterapia, ktorú doteraz využívam… istý čas som sa zaoberala hypnózou, bola to cesta zmeny. Okno objavovania….  sebapoznania…. Sebapoznanie považujem za kľúčové v živote. Ak nerozumieme sebe – aké vzťahy chceme vytvárať? Budeme si priťahovať zmätok…. Ale keď postupne upratujeme svoje priečinky – nastávajú zmeny..

 

Niečo musíte vymazať, .. programy a vzorce, ktoré máme naučené su ale pevne zakorenené a vzdy čosi po nich zostáva…. Preto tie šuflíky musíme upratovať znovu a znovu….. objavovať a byť pružnými. Keď to prestaneme robiť – pomaly sa zahlcujeme a znovu potom nerastieme, stagnujeme. Keď stagnujeme – umierame…….. Je dôležité mať motiváciu… a to okno plné Slnka a Svetla vidieť…. 

 

Zaujali ma terapie Cesty s americkou spisovateľkou a terapeutkou Brandon Bays,… ktorú som sama na sebe odskúšala.. 

 

Tak isto ma oslovil príbeh terapeutky Teal Swan.. v detstve ju jej príbuzný zatváral do akejsi temnej, tmavej diery. Teal tak sama vytvorila množstvo techník ako pracovať s emóciami a s mysľou…. 

 

Vyskúšala som v aj tanec piatich rytmov, ktorý priniesla Gabrielle Roth..  istý čas som sa  do hĺbky ním  zaoberala a používam ho v procese terapie a mojej „emocionálnej expedície“ doteraz  v procese kreativity a sebapoznávania a či recyklácie rôznych emocionálnych obsahov… a verte či nie – vždy je čo v sebe objavovať… 

V tomto čase som sa taktiež dostala ku konceptu hypersenzitivity, ktorý ma veľa naučil – ako pracovať s emóciami..  Umelci to často nevedia, preto končia často veľmi zle. Mnohí nevedia nájsť rovnováhu celý život.. Starostlivosť o telo a emócie sa stal základným pilierom mojej životnej zmeny.

Netvrdím, že viem všetko – celý život sa predsa učíme,.. každopádne toto bola moja cesta k zmene…. Veľmi významná cesta, ktorá ma priviedla k aktívnemu procesu hravého tvorenia… a tá pokračuje… Hravosť a delfíni… pripomínajú mi, že všetko môže byť hravé. Cesta k úspechu nemusí byť drina. Hrajte sa! Nech Vás to baví (-:  Majte disciplínu.. vytrvajte… ale tešte sa z toho….. ♡ Musíte to milovať! To je najlepšia motivácia!!!♡♧♤

 

V tomto období som začala skúmať spev – ako nástroj terapie a ako nástroj kreativity, komunikácie. Začala sa úplne nová etapa. Bolo treba zmeniť veľa vecí….. A oni sa objavovaním naozaj menili veľmi rýchlo… Život začal mať zrazu inú príchuť. Stačí zmeniť naprogramovaný mod.. Je to práca…… ktorá však stojí za to… 

 

Odomknúť svoj potenciál – to je tématika, ktorá je aktuálna neustále pre mnohých ľudí. A nielen umelecké duše..  Mnoho ľudí má talent na rôzne veci, .. ale nedokáže ho dať do priestoru. Kreativita chce trošku talentu, ale predovšetkým odvahy – postaviť sa sám za seba.. povedať svetu „áno, toto som ja..“,.. a pritom čeliť kritike, posudkom a hodnoteniam – to nedokáže každý.. mnoho ľudí ostáva zamknutými…. 

.

Preto jeden na tom piedestáli stojí a ustojí to, .. je úprimný sám k sebe,… kým iný túto métu nikdy nedosiahne…. Mnohým chýba práve odvaha. Talent je málo, ak nemáte odvahu..  Dôležité  je robiť to – čo Vás napĺňa z hĺbky duše. Či je to obraz, alebo kniha,….  čokoľvek…. Iba to robte. Robte to, čo máte radi… kde Vám to tak povediac DÁVA ZMYSEL… Neposudzujte to,.. nehodnoťte sa, .. nezrážajte sa pod pás skôr, kým dielo vypustíte „do sveta“… tu mnoho tvoriteľov, kreatívcov, umelcov, atď..  zlyháva )-:

 

Riskujte! Pracujte na tom denne, zlepšujte sa.. Ale potom raz za čas jednoducho zariskujte. Zmeňte techniku, spôsob, skúste sa na to pozrieť z inej strany, mať odstup je občas tiež dôležité… Nezabudnite si ten skok do risku užiť! Mňa to veľa naučilo… 

 

Dôležité nie je byť originálnym,…. ale PRAVDIVÝM……. aby tie skutky a spôsob života vychádzal zo srdca♡… 

No a potom to príde.. okolie Vám začne dávať rôzne signály…. Čo sa stalo? Prečo náhla zmena? Ľudia, ktorí budú pevne zakorenení vo svojich martýrskych programoch sa stratia do neznáma….. To je dobré znamenie! (-:

 

Je ťažké stáť niekedy na pokraji masy,.. ale treba sa naučiť často ostávať aj sám…. Ak začnete ísť svojou cestou – nečakajte podporu okolia.. Málokedy to ľudia su schopní vstrebať. Veď ste doteraz boli ako oni. Tak prečo chcete život meniť a ovláda vás nespokojnosť..? Utrpenie má rado predsa spoločnosť! … Zmena je prirodzeným tokom života. Nikto nie je neustále a navždy šťastný,.. ale nikto sa netopí vo svojich sračkách nonstop.. taký je zákon Vesmíru……. Áno, chcela som zmenu.. moja duša v tom čase kričala po zmenách…. 

Maľovanie, pohyb, hudba, text.. Spojiť to všetko, čo viem – sa mi podarilo v mojej novej knihe pre deti, ktorá uzrie svetlo sveta čoskoro. Je to dá sa povedať – učebnica klavíra,.. aj keď nie v tom klasickom slova zmysle. Celú som ju sama aj zilustrovala, je to môj veľký projekt – aj čo sa týka textov a je to začiatok mojej hudobnej tvorby pre deti.

 

Po mnohých bádaniach – hypnóze, regresii, preprogramovaní mysle, po štúdiách psychoterapie,.. atď.. sa moja cesta začala uberať úplne iným smerom. Moja loď zmenila smer cesty… vyplávala.. nevedno kam… ale vyplávala… na cestu plnú dobrodruzstva, farieb a nových vôni a chutí…… 

 

6.6.2016 som dala oficiálne výpoveď zo školstva. Bola to šokujúca zmena. Presťahovali sme sa. Z môjho života odišlo kopu ľudí z minulosti, bola som to ja aj nebola…. čosi nové sa už pripravovalo na svoj vzlet… ostalo mierne prázdno, .. ale veľa neprebádaného…. čas výziev sa začal! 

Po pobyte v Taliansku, či Holandsku prišla ďalšia životná zmena.. a naozaj, to Taliansko mi prinieslo nadmerne veeeeľa lekcií… Snehová guľa… 

 

 

Začala som každý deň písať skladby, vypla som celý svet a skúmala svet kreativity… Veľa vo mne zmenila aj Praha, je to mesto – kde som tak povediac DOMA… Má aj vždy bude mať pre mňa špeciálnu vibráciu…♡♧♤

No a potom sa to postupne začalo vo mne meniť. Uvedomovala som si, čo chcem, potrebujem,…. a čo naopak už nie… Čo sa už naopak –  nikdy nesmie zopakovať.. prišiel taký zavan slobody.. spojený s výzvou…. trochou sebadisciplíny…. 

Ako odomknúť  svoj potenciál – to je téma nielen pre umelecké duše. Ak ste dlhodobo nespokojní – nepočúvajte okolie, že toto je ten normálny život a že takto si to musíte odtrpieť. Z časti áno, aby ste sa naučili – čo už nepotrebujete a nechcete zažívať. Často však človek podľahne nátlaku okolia,… a v role, ktorú hrá – sa zrazu vidí…. A tak roky bežia, … stárneme.. a často nemáme odvahu urobiť zmenu. Kedy by sme ju mali urobiť? Keď bude lepší čas,… keď,.. keď,… a zrazu sa na zmenu už cítime príliš starí…… Niekto sa prebudí skôr, … niekto neskôr,… možno sú takí, ktorí toho nie sú schopní, lebo nedokážu v sebe veľa vecí zmeniť… Každý máme inú cestu….

Maľovanie, hudba, pohyb, text,… to sú pre mňa dokonalé vyjadrovacie prostriedky,.. Posledné roky sa mi ich darí spájať. No a po viac ako dvoch rokoch práce na sebe, ktorá neustále pokračuje – vzniklo Žabie Pierko. Skoro ako bájny Fénix, ktorý sa zrodil z popola….. 

Žabie Pierko je projekt, ktorý sme založili s mojou láskou. Pracovali sme na ňom už oveľa skôr, ale všetko má svoj čas. A tak sa zhmotnilo až teraz, v januári 2018, v roku Psa.  Je to rok výziev, .. ale aj rok práce… Máme toho veľa pred sebou. Všetko o nás nájdete na našom webe:  www.zabiepierko.com

 

Žabie Pierko je hlavne o emóciách… o našej hudbe, textoch, kresbách, tanci, videách.. Je to veľká planéta, ktorou žijeme a ktorú milujeme… Tvoríme hudbu, píšeme si texty, hráme a spievame zároveň, piesne si sami mixujeme, aranžujeme si ich ..texty piesní sú následne pretvárané do angličtiny, nemčiny, taliančiny či francúzštiny…  so slovenskou pečiatkou slovanskej duše.. Je to spôsob života, kde spájame všetko, čo sme sa naučili a čo v sebe obaja máme. A nie je toho málo! (-:

 

Mnohé piesne majú terapeutický podtext a prináša ich život sám…… Je to farebna a rôznorodá zmes emócií ….

 

Baví ma napredovať. Veľa vo mne zmenila VIEDEŇ. Baví ma objavovať stále niečo nové. Baví ma študovať čínsku medicínu, homeopatiu, psychológiu, .. baví ma Donna Eden, od ktorej som sa veľa naučila. Bavia ma ľudia, ktorí majú svoju autenticitu a nezničili ich ešte role a životné masky…

Mojou spoločníčkou sa stala astrológia a karty.. tam nachádzam všetky odpovede.. a takto aj ľuďom zjednodušujem život.. 

Ako sa tak pozerám na tento text – je oveľa dlhší než som zamýšľala napísať… Ale to vôbec nevadí.. Možno Vám čosi povedal, možno nie – každopádne je to iba moja skúsenosť, každý ju máme inú…

 

Každý máme inú cestu. Dôležité je ju pochopiť..

Umenie – či je to hudba alebo obraz, text či pohyb… je to spôsob vyjadrenia, ktorý má nejaký program…. A ja ho už beriem ako moju misiu.  Až keď talent zdieľate a odovzdávate ďalej – môžete začať kľudne spať.. nech už je to čokoľvek na čo máte talent.. Vesmír Vam ho dal a vy ho musíte tak trochu vrátiť do sveta – zdieľaním….  a samotnou realizáciou. A to bez ohľadu na to – ako bude tento dar prijatý v spoločnosti… Keď mi raz jeden zaujímavý muž z Peru povedal: „Ty vieš čo máš robiť.. je to tvoja misia… Ale pozor! Nebude to iba koníček..“, – vtedy som to ešte celkom nechápala.. Trochu som to tušila, kam to smeruje,… ale ešte som stále nemala odvahu skočiť rovno do toho…

 

Rovnaké vety znejú v rôznych časoch – rôzne. A majú úplne iný kontext. Iný pred rokom a iný dnes.

Zrejeme ako čerešne. Len sme také netrpezlivé čerešne… (-: Áno! Sme často netrpezlivé čerešne, ktoré chcú skôr dozrieť…. 

 

 

 Mojim idolom sa na toto obdobie stala korytnačka. Vie kam ide, .. ide pomaly,… užíva si to,.. je sústredená na cestu,…. A ona tam naozaj príde! S úsmevom a nie je vyčerpaná… (-: 

Pomaly ďalej zájdeš! 

Ako hovoria taliani: „Qi va piano, va sano e va lontano!“ 

Posledné roky ma korytnačka vedie k novým témam. Hypersenzitivita, hudba, tvorba, terapie… môj youtube kanál, ktorý nájdete pod Plutónka… lbry: Ufonica

Byeeeeeee byeeeee♡♡♡

Majte sa slnečne…… a užívajte si život…..

(-:

Je naozaj pestrý, … ale verte, že strašne krátky……..

☆Plutónka Ufková☆

 

Na záver moja obľúbená stať z Osha:

„Chceš sa stať hudobníkom? Tak ním buď! Ale nechci sa stať svetoznámy.. Lebo to je pre niekoho hotovou samovraždou..
Ak chceš byť lepší básnik – pomôžem Ti! Len nechci získať Nobelovu cenu!

Keď chceš byť lepším maliarom – pomôžem Ti rozvíjať tvoju vlastnú tvorivosť. Ale tvorivosť nemá nič spoločné s menom, ani slávou. Ak to príde – tak si to uži. Ale nedovoľ – aby sa to stalo tvojou motiváciou…

Ak sa človek snaží byť úspešným – ako môže byť dobrým básnikom? Jeho energia je totiž viac politická ako poetická…
Ak sa človek snaží byť bohatý – ako môže byť ozajstným maliarom, keď celú svoju energiu sústreďuje na to, aby sa stal bohatým?

Maliar potrebuje svoju energiu na maľovanie a tvorí v prítomnosti, tu a teraz. A bohatstvo môže prísť niekedy v budúcnosti – možno príde, možno nie. Nie je to isté, všetko je „náhodné“ – úspech i sláva áno. Ale stav blaženosti, pocit dokonalého šťastia – ten veru náhodný nie je.

Nie je vôbec dôležité – či Ťa tvoj obraz preslávi, alebo nie..či z Teba bude Picasso alebo nie. Dôležité je, aby si maľoval s chuťou tak, aby Ti aj Picasso závidel. Možno Ťa maľovanie úplne pohltí – a to je tá pravá radosť! Váž si ju a chráň si ju!  Sú to okamihy plné lásky a meditácie, šťastia a blaženosti. V takýchto okamihoch sa hneď stratíš, hranice tvojho „ja“ – zmiznú a na chvíľku prestanú existovať, bude existovať len neopísateľná blaženosť..

Spoznáš to ľahko, ver mi! Ak budeš chcieť byť úspešný a zabudneš na pokoru a tento zázračný moment – premeškáš pieseň, maľovanie, aj poéziu.. Aj toto spoznáš ľahko.. Časom sa totiž to, čo bolo požehnaním – stane kliatbou…“

(Osho – sláva, bohatstvo, ambície)

 

■UPOZORNENIE: TEXT NESMIE BYŤ KOPÍROVANÝ ANI VYUŽÍVANÝ NA KOMERČNÉ ČI INÉ ÚČELY – BEZ SÚHLASU AUTORKY■

 

●Všetky moje blogy a to vrátane maľovaných podpísaných obrázkov – podliehajú autorským právam a nesmú byť akokoľvek použité bez môjho súhlasu●

♡Plutónka♡