O tom, ako mi život celkom od základu pozmenila čínska medicína

Presne 18.3.16 som sa vydala na moju hľadačskú misiu. Zbalila som si pár švestiek do kufra a odišla do Prahy. Vtedy som ale vôbec netušila, že Praha sa stane mojim milášikom! Reakcie ľudí boli naozaj rôzne…..

Prečo by ste mali niečo hľadať? Veď drvivá väčšina ľudí sa točí vo svojom stereotype od rána do večera… Stala som sa ufónkou, exotkou… Neskôr mi tieto názvy prirástli absolútne k srdci. A po tom, čo som absolvovala v Zuš v Ivanke pri Dunaji – som chcela žiť úplne iný život. Život, ktorý by bol o čomsi úplne inom…. ktorý by hovoril čosi o tvorení, o úplne inej práci…

Deti som veľmi milovala! S mnohými som ešte v kontakte… Bola som pre nich viac ako učiteľka. Psychologička, lekárka… terapeutka? A tu som sama pred sebou obstála…. Pretože verte – moje zámery v ten daný moment akosi nikoho z učiteľov nezaujímali…. Najskôr toto všetko neskutočne bolelo. Sedem odžitých rokov v niečom – čo absolútne nefungovalo. Prišlo prebudenie…….. Že ja som úplne niekde inde. A že som sa akosi príliš prispôsobila. Po siedmich rokoch som sa cítila ako dobre prefackovaný človek.. To lepšie – sa odrážalo v deťoch.. Napriek mohutnému pozitívnemu ohlasu rodičov – som v júni 2016 dala výpoveď…..

Zmeny, ktoré potom nastali – boli veľmi rýchle. Výpoveď. Sťahovanie. Z môjho života zrazu zmizli všetky ilúzie. Sama pre seba som prestala hrať rolu, ktorú som si sama stanovila a napchala sa do nej…….. Potrebovala som skočiť! Rozprestrieť krídla… Veľa vo mne zmenila Praha, kde sa rada vraciam. Praha ma navrátila k mojej pravej podstate. Stretla som tam veľa úprimných duší…… Takí ľudia srdca. Postupne sa aj mne otvárali oči – v čom som žila neskutočne dlho….. Chcete zmenu? Prezradím Vám tajomstvo….Tá zmena totiž za Vami nepríde. Nečakajte, že zrazu sa Vám niečo otvorí len tak. Najskôr sa musíte preštelovať! Kompletne inak prenastaviť Váš softvér. Inak to nepôjde! Ak budete stále hľadať dôvody, ako sa čo robiť nedá – budete to také aj mať. Ale ak na sebe začnete pracovať – bude to náročné,… ale postupne sa dostanete kamsi inam. Pretože zbúrate sami pred sebou hradbu strachu…………

Až potom prišla moja láska – čínska medicína… Postupne som najskôr pozorovala zmeny sama na sebe…. neskôr na okolí… Neustále sa učím novým veciam. Spoznávanie tela a duše ma neustále fascinuje! Hľadanie a otváranie duše cez cvičenie, masáže, terapie, hudbu……… to je niečo – čo nemá hranice!

Odvtedy sa môj život stal výrazne jednoduchším…….

Želám Vám veľa zdravia……

(-: toť najdôležitejšie v našom živote……

Ufónka Katka…………