)-: O ženskom pokrytectve :-(

Čakala som v Lidli na to, kým zaplatím nákup. Medzitým ku pokladníčke prišla jej kolegyňa a povedala jej: „Máš fakt divné vlasy.. A… počula som, že si vraj chorá..?“ V tom sa niečo vo mne aktivovalo a bez váhania som povedala: „Nie, práveže má zaujímavé vlasy…“  Pretože ich fakt mala krásne… áno,  asymetrický účes nemusí byť samozrejme krásny pre každého… inakosť a originalita sa však často neodpúšťa….  hlavne v ženskom kolektíve.. 

Pokladníčka sa potešila…. Zrazu jej zasvietili oči…

„No vidíš… konečne ma niekto aj pochválil, .. keď vy ma všetky celý den provokujete.. Aspoň jedna úprimna milá reakcia, … keď sa mi dnes fakt celý deň nedarí, som unavená a už dnes takmer vôbec nemám hlas…“,.. odpovedala potešená žena a jej pohľad prezrádzal vďačnosť. 

Čo bolo ale horšie, tá jej kolegyňa ma skoro za ten môj opačný názor zožrala…. Ten hnusný pohľad sa jej odrážal v očiach. Uff.. Nenávistný.. A plný zatrpknutia….. Neverbálna komunikácia je silnejší element ako sa na prvý pohľad zdá…. 

Toto bol typický príklad ako fungujú často ženy… Mnohé ženy radi takto iné ženy podpichujú. Zažívala som to často v školstve.. A zvlášť,.. keď som bola niekedy chorá a vyčerpaná  – vtedy si to dotyčné vedeli najviac užiť…. Akoby ich energia vtedy rástla….. 

Najviac odvážni sme ale vtedy, ak sa nepozeráme priamo niekomu do očí. Ak môžme o niekom hovoriť s inou osobou – vtedy sme víťazi… Vtedy sa nám dobre rozoberá všetko… Kolega, kolegyňa, … rodinné aj partnerské vzťahy… Ách, hotoví hrdinovia sme vtedy! Koľko múdrych ľudí! Skúsili ste sa niekomu pri kritike pozrieť do očí? A.. Skúsili ste sa najskôr pred tým ako dotyčného človeka rozoberiete za jeho chrbtom spýtať na to priamo jeho..? 

Nikdy som nepochopila toto pokrytectvo…. 

Ženy vedia byť často fakt riadne beštie. Ako hovorí môj kámoš: „vedia Ti nas..ť do hlavy…. Mnohé sú herečky od narodenia….“ Rozohrajú dobrú partiu. Hlavne poza chrbát to pekne niekomu nandať,.. a potom sa tváriť nevinne…… medzi tým sa fáma obráti na 68 krát a vznikne z toho úplne iná fáma….. trochu prifarbená.. s domnienkami, ktoré sa v konečnej verzii vôbec nezakladajú na pravde… a sú iba čírymi domnienkami… 

Nepomôže dokonca ani konfrontácia… 

Práve v konfrontáciách sa zdatné ženy tzv. ohováračky vedia dobre zrútiť… zahrať to falošné divadlo obete…… rozplakať…. 

A fakt sú to dobré herecké výkony………. mám s nimi bohaté skúsenosti…. (-: 

A všetko, čo vy konfrontujete sa často pekne otáča proti Vám….

Iný fenomén je, keď niekto vyhlási, že to predsa všetko robil v mene „čistej lásky a dobra“…

A tak v mene vraj „najvyššieho dobra“ sú poznačené pracovné a rodinné vzťahy… sú nefunkčné… v mene „dobra“ sa rozpadávajú často aj vzťahy partnerské….. pracovné….. Toto sa nemôže nazývať láskou…. iba ak veľmi pokrivenou…. 

Manipulácia..

Deštrukcia….

A v konečnom dôsledku… pre tú „čistú lásku a dobro“ je narušená dôvera a pohoda medzi ľuďmi… vzniknú trenice, ktoré sa už len ťažko skladajú dokopy…… sú ako rany na koži, ktoré sa ťažko zaceľujú…. ostávajú po nich totiž jazvy…….. 

Vedomá či nevedomá deštrukcia však vždy chtiac – nechtiac prinesie následky a potom sa otočí naspäť ako bumerang…. 

Vesmír je spravodlivý……

A „pravda“ vždy neskôr vypláva na povrch…. 

Majte sa a buďte k sebe a iným úprimný…verte, že ak budete k iným fér –  budete lepšie spať…. kašlite na to, čo sa má a nemá…… môže a nemôže… čo sa patrí a čo sa nepatrí…. čo by sa malo…. ak chcete mať s ľuďmi hlbšie vzťahy – buďte k nim úprimný……. 

Vždy máme na výber… a je to len na nás… a v konečnom dôsledku,.. oklameme iných, ale nikdy nie seba…. 

PS: úprimnosť často bolí,.. ale lepšie sa s ňou spí………….. ☆UFÓNICA KITY☆

○Upozornenie: tento text nesmie byť kopírovaný ani použitý na komerčné a či iné účely – bez súhlasu autorky○