Posudky? Hodnotenia? Pravdy?

Občas ma ľudia ťahajú do tých istých vzorcov…. Stáva sa to najmä vtedy, ak stretávam ľudí z mojej minulosti. Vtedy si uvedomujem, aký kus cesty som už dorazila a čo ma ešte čaká…Vnímam rozdiel.. Pretože ľudia nás často vidia takými, ako nás chcú vidieť. To znamená, že keď som sa pred tým identifikovala ako hudobníčka, či učiteľka – ľudia z minulosti ma majú tendenciu ťahať do tej istej schémy. Vždy sa nad tým pousmejem, pretože tieto role sú niekedy celkom vtipné.

To isté sa vlastne stáva často na rôznych stretnutiach či rodinných oslavách. Vy už možno dávno žijete iný život, ale Vaši blízki oživujú stále tie isté spomienky z minulosti. Hovoria: „Pamätáš sa na to ako si…..????“ A Vy sa poousmejete. V skutočnosti ste totiž už dááávno inde, ale Vaši blízki Vás majú v pamäti ako človeka spred rokov. Ste to stále vy! Nepochybne… Len pohľad na okolnosti sa zmenil… Možno ste ušli už obrovský kus cesty, ktorí ľudia nevnímajú.. Na pohľad rovnaký človek, len už s inou skúsenosťou……….

Je každopádne zaujímavé toto pozorovať,.. ako to majú nastavené ľudia v tých makoviciach… Vytvoríme si akési podivné identifikácie, vzorce, kódy, šifry,… no a potom podľa nich pobývame tu v tomto priestore……..

Naučila som sa ľudí už o ničom nepresviedčať.. viete nakoniec, aká je pravda…??? Žiadna! To je veľmi oslobodzujúce, vnímať – že žiadna pravda neexistuje. A potom už nepotrebujete ľudí o ničom presviedčať.. Iba idete svojou cestou.

Každý máme nakoniec aj tak svoju skúsenosť, svoju cestu….

A tak ako mňa hodnotia ľudia, ktorí ma stretávajú po určitom čase – v momente, keď sa spustia posudky a úvahy, hodnotenia, ktorými si vytváram aj ja svoje presvedčenie o iných,.. snažím sa myseľ vypínať… s vedomím, že takú cestu si vybrali…….. a každý má zodpovednosť za ten svoj život…..

Nie vždy sa to darí, hodnotenia robíme automaticky,…

Ale každý pokus znamená úspech! Chce to len tréning,……..

Držím Vám palce (-: