Zdenka a Luděk Šímoví

S rolfterapiou som sa oboznámila iba nedávno. Bol to pre mňa samozrejme zážitok. A taký aha moment. Kedy pochopíte, ako ten Váš tajomný stroj pracuje….

Zdenka Šímová sa k rolfingu dostala cez dramatickú nehodu na lyžiach. Lekári jej nedávali žiadnu nádej, že znovu bude chodiť. V tom čase začala hľadať iné cesty…

Odvtedy Zdenka nielenže chodí a žije plnohodnotný život, ale aj lepšie rozumie telu. Táto udalosť jej natoľko zmenila život, že už sa nikdy nevrátila k svojmu povolaniu, ktoré pred tým vykonávala…. Zdenka dnes usporadúva workshopy na túto tématiku, spolu s Luďkom sú zohraná dvojica. Luděk sa venuje taktiež práci s telom, masážam, rolfterapii…. A to, čo som sa naučila od nich – mi pozmenilo moje staré stereotypy. Jednoducho inak začnete pracovať s telom, inak začnete cvičiť, celkovo inak začnete chápať to svoje telo… Inak začnete chodiť, učíte sa chodiť odznova – správne.. Učíte sa dýchať… správne.. Učíte sa búrať stereotypy….

Keď som neskôr rolfing vyskúšala sama na sebe – bola to pomerne zaujímavá skúsenosť. Najťažšie bolo asi uvoľniť sa počas práce s telom. Keď Vás niečo bolí – telo automaticky reaguje kŕčom… lenže – tu sa učíte telo uvoľňovať aj pri bolesti. Pretože tak sa prostriedky použité pri terapii zrýchľujú…. Desať stretnutí na Vás zanechajú už doživotné stopy a už nebude nič tak ako pred tým! No pripravte sa na vyplavovanie rôznych vecí z Vášho podvedomia. Zmeny sa totiž dejú ako na fyzickej, tak aj na psychickej úrovni………..

Želám Vám veľa zdravia a pohody!(-: