Ženy harpie (-:

Aj tento týždeň priniesol mnoho lekcií…..

Vkročili sme do areálu veľkej korporácie.

Na pohľad pochmúrny SBSkár nás privítal celkom nevrle. „Tu nemôžete parkovať.. musíte zájsť za budovu a tam za rampou zaparkujete..

“Ok. Vystupujem z auta a už cítim pohľad neznámej osoby. SBSkár stojí s cigaretkou a už si nás obzerá. Voilá… Sme tu.

„Tak sme to našli..“, skonštatuje moja láska s úsmevom, aby sa uvoľnila atmosféra. „Druhé poschodie..?“, overujeme si to…. „Áno“, povie s úsmevom SBSkár. Pozrieme sa na vrátnika a všimneme si, že za sebou má zelenú stenu z rastlín..

„Aspoň trochu Prírody a takej inej energie, že..? Keď máte za sebou také rastliny..“, povie moja láska.

Pán je ale zmätený a povie: „Akú energiu myslíte..?“

Ahaaa.. pozriem naňho a hneď v duchu konštatujem:„Pán má digitálny stresový štýl a zrejme mu všetko prechádza cez hlavu….. a možno, keby som mu povedala, aká energia a kde presne začína a končí,….. bolo by to jednoduchšie… ale…. takto… hmmmmmm…… asi nám ani nemôže rozumieť.. “

„No máte tu aspoň kúsok Prírody a trošku takej lepšej energie z rastlín…“, povie moja láska… Pán sa pousmeje, … podume chvíľku a povie: „Tak viete.. som tu každý deň… takže toto nejako ja už neriešim…“, dodá…. „Ale viete, že sa o tie kvetiny aj starám každý deň? Z rána do večera vyrastie toho naozaj veľa..“, skonštatuje…..

„Ok,… chytil sa….. aspoň trochu…“, dumem zase sama v sebe ja.

„Aj sa s nimi rozprávate…?“, spýta sa ho moja láska. Pán sa zasmeje… a povie: „To nie..“

„No áno… to už bolo príliš.. predsa by nepriznal, že sa rozpráva s kvetinami…….. nechce pôsobiť ako úplný blázon..,“ hútam sama pre seba…

„Keď sa ja s kvetinami rozprávam, rýchlejšie rastú…“,… skúšam trpezlivosť pána tento krát ja….

Pán sa pousmeje a už len zmätene povie: „Áno,.. myslíte?“….

A týmto sa lúčime…

Prichádza výťah, po ceste ešte stretávame 2 zamestnankyne tejto korporácie. „Pauza?“, spýta sa s úsmevom láska… „Nanešťastie.. Už skončila…“, odpovie jedna z nich………

A tu sa začína úplne nová story…

„Idete k nám..?“, povie žena z recepcie….. „Áno“,… prisvedčujeme………

„Zavolala som si na dnes pomoc….“,… do miestnosti spolu s ňou vchádza mladý muž.

„Dvaja na dvoch?“, smejeme sa…

„Zaúča sa……“, povie žena..

„Nie.. to nie je preto, že ste dvaja…“,…. povie a sadáme si všetci za stôl….

„Už som si myslel, že sme takí dôležití…“, láska sa pokúša o vtip……..

Smejú sa…..

„Áno, ste dôležití,…. svojim spôsobom..“, povie žena………

Besedujeme.

Žena sa vyťahuje pred mužom. Chce mať naviac. Muž je v zácviku a žena sa tvári sebavedome. Má zápisník a hneď si píše…….. on iba pozoruje.

Občas medzi riadkami, nás delí na mužov a ženy. Spoznávam v nej postupne ženu harpiu.

Pri obchode si treba dať pozor na jednu zásadnú vec. Prídete tam. Máte svoju predstavu – ako by to malo všetko vyzerať. Ale je možné, že osoba naproti Vám, ktorá Vám chce predať svoj produkt a ponúka Vám svoje služby – Vás pomaly bude postupne lámať na to, aby ste sa postupne podvolili jej predstave.

No jo………… niekedy sa prepadávam do svojej šachty. Hlavne, ak stretávam takéto ženy harpie. Ženy harpie Vás dajú do laty. Sú to ženy, ktoré sa v manipuláciách veľmi vyznajú. Žena harpia urobí všetko preto, aby Vás chytila do svojich osídiel. Nanúti Vám svoje služby, svoj produkt, svoju víziu, tvári sa sebavedomo, .. a keď Vás pomaly má už v osídlach – urobí svoj „mat“… Žena harpia Vás ale medzi riadkami tak trochu aj zhadzuje…..

„Teraz musím súhlasiť túto s pánom… hoci my ženy by sme mali držať spolu…“, povie………

Láska neváha,… a pridáva sa na moju stranu. „Ok.. treba robiť kompromisy… takže píšte si tam názor mojej priateľky…“, žena trochu zbledne………. chlap sa zamrví………..

„Ha! Toto asi nečakali….“, pomyslím si v duchu….

Čakali, že budeme medzi sebou bojovať. Hmmmmmmmmmmmm…. prefíkané……

Mám rada takéto návštevy. Keď sa s láskou niekde vypravíme, .. a potom sledujeme tieto čudné interakcie………

Máme dočinenia so ženou harpiou. Ženy harpie často stretávam v obchodnom poli. Sú vlastne ale všade. Všetko vedia najlepšie… radi sa vyťahujú… radi druhých manipulujú… radi druhých ponižujú, ale robia to tak medzi riadkami… aby si to ľudia nevšimli…. to je ten obľúbený sarkazmus…..ha, ha, ha,…  taká tá hnusná irónia, ktorú ihneď pochopíte…. a jediné čo sa dá v tej situácii urobiť – je nereagovať a takého človeka ľutovať.

Je to maska, ktorú tieto ženy nosia. Pod maskou sa ale skrýva zranená žena. Žena, ktorá je nahnevaná na celý svet. Možno žena, ktorá musela vychovať sama dieťa a tak zanevrela na mužov. Možno žena, s ktorou sa život nemaznal… a v dôsledku ťažkých udalostí, ktoré ju postretli – stvrdla. A tak si vytvorila okolo seba hradbu, … svoju pevnosť,.. aby to vydržala. V skutočnosti – jej duša kričí……. kričí svoje „pomóc“, aby sa mohla otvoriť. Zbúrať tu hnusnú pevnosť, ktorá ju už ťaží, zviera, blokuje……..

Kto jej pomôže?

Ženy harpie Vám pri rozhovore takmer zorganizujú celý život. Začnú sa Vás spravidla pýtať na veci, ktoré vôbec nesúvisia s daným projektom, či so službami, o ktoré máte záujem…… A pekne medzi riadkami – už to z Vás vyťahujú.

Kto ste? Odkiaľ? A bla, bla, bla…….

Vtedy buďte opatrní……. nestrácajte energiu. Tieto ženy vedia celkom šikovne vniknúť do Vašich životov, do Vášho podvedomia…. Ženy harpie majú svoju sebavedomú masku a takto si  mnoho krát vykrívajú svoje komplexy. Často sú veľmi jedovaté…

„Už som to tri krát prepisovala..“, varuje nás… Keby sme sa náhodou ešte rozhodli inak…….

Stretnutie končí…. žena harpia vyťahuje z nás už viac ako je potrebné. Snažíme sa teda pozornosť obrátiť na ňu – predsa len, ak sa zaujímate o druhého človeka – on začne rásť, energia rozhovoru sa pozmení…..

Začína ma ale mierne bolieť hlava……..

„Ešte sa poobzeráme u iných,.. a porovnáme,… pošlite nám kalkuláciu prosím“,… povie zdvorilo moja láska…

Žena spozornie. Okamžite zavrie zápisník. A akoby sa vzdá…

„Aháááááá…. takže je to o cene… vedela som to…“, povie mierne nahnevane….

„Nie, nie je to o cene.. je to aj o prístupe, o ľuďoch, o komunikácii,… a tak ďalej..“, odpovie moja láska……….

Sklamanie……… myslela si, že nás má už v rukáve……….

Stretnutie končí…

Uf. Ten tlak v hlave. Odchádzame. Na vrátnici pri zelenej stene už sedí iný vrátnik a je celkom otrávený…. veľmi nás neregistruje. Mobiluje.

Celý príbeh bol poučný v tom, ako sa nevzdať svojej idey a to aj napriek tomu, že Vám celý čas niekto nanucuje niečo úplne iné. Na malú chvíľu som sa prepadla do mojich hĺbok. To my hypersenzitívni ľudia zakaždým robíme, keď sa objaví niekto, kto za 4 minúty rozdemoluje celý nápad a ide na to veľmi prefíkane. On urobí všetko preto, aby ste si mysleli, ako on Vám neuveriteľne pomôže. Načrtne teda úplne inú ideu a už začne kreovať, naceňovať, vysvetľovať – ako si to vie predstaviť na pulte, aké to bude super. V tejto fáze Vás možno aj nachytá. Chytí Vás možno na udicu….

Stalo sa nám to už veľa krát. Či sme riešili farebnú kuchyňu a dotyčný mal poznámky, že to nebude ladiť a bude to gýč,.. alebo sme riešili pestré farby u nás v byte a maliar bol šokovaný. Lenže my sme sa nevzdali. A nakoniec boli všetci prekvapení, aký super nápad s kuchyňou to bol a ako všetko krásne ladí…..

Kreatívni ľudia to vidia všetko dopredu. Akurát sa môže stať, že stretnú človeka s digitálnym, veľmi racionálnym myslením a je po paráde. Sú to ľudia, ktorým sa všetko deje v hlave. Oni to inak nedokážu. Sú skrátka iba praktickí. Nepozerajú sa na dizajn, ani na farby,… už vonkoncom nehľadajte u nich slovo „pocit“…. toto oni vôbec nedávajú…….. Majú zase ale iné kvality.

Ak sa stretne teda hypersenzitívni kynestetik, ktorí má prirodzenú intuíciu, ktorá ho vedie s človekom digitálom – môže to skončiť tak, že buď sa hypersenzitívec dá presvedčiť, buď sa vzdá,… alebo to pochopí a hľadá inde………..

Ak je tu stret so ženami, ktoré ja som nazvala súhrnným názvom „ženy harpie“ – je to ešte horšie. Budete mať „vymaľované“…..

A tak si to iba zopakujme………..

Hlavné znaky ženy harpií sú tieto

 • Žena harpia Vás moc nebude počúvať. Možno iba trochu. A potom Vám nebadane bude meniť Vašu ideu podľa toho – ako sa jej to hodí..
 • Žena harpia vyvolá vo Vás dojem – že Vaša idea je úplne mimo, je z cesty a nepraktická. A začne Vám nebadane ponúkať tú svoju. Lepšiu. Veď Vám bude chcieť pomôcť!
 • Žena harpia Vás medzi riadkami bude takt trochu nasierať. A prakticky bude mať medzi riadkami sprosté poznámky. Všetko bude samozrejme prezentované ako určitý sarkazmus….. ha, ha, ha,.. veľmi vtipné!!!
 • Ak na tento sarkazmus začnete reagovať – začína sa so ženou harpiou boj.
 • Žena harpia je sebavedomá, zvyčajne jedovatá, všetko najlepšie vie a pozná. Niekedy sa u nej prejavuje zatrpknutosť.  Je to svetobežníčka.. A bude si vynucovať medzi riadkami pochvalu, určitý rešpekt. 
 • Žena harpia je sebavedomá, ale je to iba jej maska. Aj tento jej sarkazmus je vlastne iba obrana. Pod maskou sa skrýva nenaplnená žena, ktorá si lieči svoj komplex prehnaným sebavedomým, zhadzovaním iných – tak, aby sa ukázala ona sama vždy v tom lepšom svetle, a boj nakoniec zvíťazila.
 • Žena harpia potrebuje vlastne iba pozornosť. Jej veľké ego kričí po ocenení. Možno nemá v poriadku rodinu. A tak bude svoje sústredenie smerovať na kariéru. Ak terorizuje mužov – je to jasné – nemá naplnený vzťah. To preto hovorí o mužoch ako o nižšom druhu človeka. Skrátka má zlé skúsenosti s mužmi. Je nahnevaná, frustrovaná… Ak ponižuje ženy – nemá dostatok sebalásky – prejavuje sa tu porovnávanie s inou ženou, ktorú ona potrebuje zhodiť a to z mnohých dôvodov. Je to často prejav závisti a či frustrácie…..
 • Žena harpia chce o Vás všetko vedieť. A vytiahne to z Vás veľmi nenápadným spôsobom. Dávajte si pozor, čo takejto žene hovoríte. Tieto ženy sú majsterky v manipulácii…
 • Žena harpia je v konečnom dôsledku možno iba sklamaná zo života, alebo je nahnevaná… alebo alebo alebo.. existujú rôzne dôvody………
 • Žena harpia často vyvoláva v diskusii pocit súboja. Ale prečo bojovať? Porovnávať sa? Nie je to predsa súťaž….. Život nie je súťaž. Ak bojujeme či súťažíme – nikdy nenájdeme spokojnosť. Nejdeme s prúdom života…..
 • Žena harpia musí mať zakaždým pravdu……. je to majsterka v manipulácii…….

 

Záver príbehu……

Žena harpia sa nakoniec ozvala so svojou kalkuláciou až po celom týždni……..

Najradšej mám vyjadrenia typu: „Hodím Vám to do mailu v pondelok…“…. Vy čakáte ako taký truľo,…. prejde utorok, streda, štvrtok, piatok…………….. a odpoveď nechodí………. Ktorý pondelok myslela? 

Nerozumiem tomu……….. Prečo to ľudia hovoria, ak to nesplnia? Nevážia si zrejme čas iných……..

Viete čo nikdy v biznise nerobte?

Nedávajte ľuďom chybné informácie. Ak raz poviete, že im pošlete cenovú ponuku zajtra – urobte to. Ak s tým meškáte – ráčte sa aspoň ospravedlniť. Hlavne komunikujte….

V opačnom prípade Vám zákazník rýchlo odíde ku konkurencii………….

A tak sa potom nečudujte, že ste vložili do niečoho energiu – a ono ten obchod nakoniec nevyšiel…….

Viem, čím nechcem nikdy byť. Nechcem byť ženou harpiou. Takou, od ktorej sa budú mnohí ľudia odvracať. Nechcem byť tou, ktorú navonok budú velebiť a potom jej radšej neotvoria dvere. Pre istotu….. aby mali kľud.

A tak si to budem nonstop opakovať. Až do staroby.

Možno sa veľa ľuďom budem zdať naivná a smiešna, ale vždy večer sa na seba pozriem do zrkadla a budem mať zo seba dobrý pocit….

My všetci občas používame skryté manipulácie. Robíme to denne…. Otázka je, či je to zámer,.. alebo nie?

A možno… Niektoré ženy ani nevedia, že to – čo som popísala – oni robia celý život a vlastne im to ani nepríde čudné…….

Vedia ženy harpie, aké sú odstrašujúce?

Vedia harpie, že sú harpie???

Haha… Chcela by som raz vniknúť do mysle inej ženy………..

Alebo……….. radšej nie……….

Neviem, či by som toľko rôznorodosti predýchala…  predsa len……..

Všetko je tak, ako má byť!!! (-:

♡Ufónica Kity♡… 

(Upozornenie – tento text a obrázok podlieha autorským právam…)