(-: Znamenia…. Ako Majka z Gurunu omylom mnohé pochopila (-:

Je to naozaj zaujímavé… ale občas si všímam niečo – čo veľa ľudí prehliada…. Sú to také znamenia. Zadáte Vesmíru svoju otázku a príde čoskoro odpoveď. Ak ste pozorní, budete ju počuť alebo vidieť…. alebo aj čítať? Možností je veľa! 

Ako raz v pražskom metre. Skončila mi platnosť cestovného lístka. Lístok platil už len minútu, ale mala som pred sebou ešte asi 2 zastávky do cieľa… A rozmýšľala som, či sa ešte odviesť ďalej – tam kam potrebujem,.. alebo vystúpiť. Bola to dilema. 

Náhle sa otvorili dvere metra a na veľkom billboarde bol nadpis: „JEĎTE DÁL“… A bola tam šípka….. Musela som sa zasmiať… (-: Cítila som sa, akoby ma niekto pozoroval….. 

Vystúpilo mnoho ľudí a čo nevidím… revízori! 

Takže keby niet onoho billboardu, vystúpim a dostanem pokutu…. 

Existujú jednoducho také momenty, kedy sa náhoda stáva akýmsi znamením….. 

Napr. dnes…. kráčam na hodinu spevu a po mnohých hodinách, ktoré som absolvovala aj v zahraničí – už si celkom nie som istá – či mi tieto hodiny niečo dávajú….. 

Zrazu…. úplný omyl. Pomýlila som si deň… Z cestovania sa niekedy ťazko vracia do stability(-: 

Dotyčná na mňa pozerá spôsobom: „Haló… no ty si už úplný mimozemšťan… Katka, ty si to už píš…“ 

Reku.. napísané mám… Som beznádejný prípad……??? Majka z Gurunu… E.T. domúúúú..

(-: (-: (-: 

Preto, že žijem svoj vôbec nie nudný life! (-:  Mením sa z cestovateľky na gazdinku, ktorá miluje pečenie chlebov…. a z gazdinky na dobrodruha, ktorý chce preskúmať celý svet… 

Hovorím si: toto bude posledná hodina….

A aj bola, akurát sa neuskutočnila……. 

Moja intuícia mi už, keď som kráčala hore schodami hovorí: „Počkať,… asi si tu zle.. streda, nie štvrtok….“ 

Áno, moja chyba! Spolu s týmto omylom prišiel AHA MOMENT.. (-:  Božstvá sa mi dnes naozaj ale naozaj vysmiali….. Presvedčili ma o tom, že už žiadne hodiny nepotrebujem…… 

So spevom je to tak ako s pečením chleba… 

No naozaj…

Naučte sa predbežný recept = naučte sa predbežne techniku spevu….

Ale pozor! 

Ani za svet sa jej nedržte! 

Nedržte sa jedného receptu na mäkký, nadýchaný bezlepkový chlebík = nedržte sa jednej techniky spievania….. 

Naučte sa recept a potom naňho začnite pomaly zabúdať = objavte techniky spevu a potom začnite na ne zabúdať…. 

Recept na chlieb musí zmiznúť z Vašej hlavy a rovnako aj to, čo ste sa naučili v rôznych technikách spevu… nie je to Vaše.. až keď začnete uvoľnene spievať, objavíte vlastný hlas a jeho krásu. Až keď sa uvoľníte v pečení – začnú sa diať divy. Vzniknú tie Vaše skvelé kombinácie receptov. Je to niečo, čo ste sa naučili,.. ale pridali ste tam svoju esenciu jedinečnosti… 

Experimentujte! Hrajte sa s múkami = experimentujte a hrajte sa s hlasom… musí vychádzať z Vašej duše, z Vášho stredu tela…. Inak bude len umelo vyrobený…. Rovnako ako recept na chlieb. Musíte ho upiecť s láskou… inak nebude dobrý….

No vážne! Pamätám si na stravovanie v jedálni…. Uf uf… ako tie kuchárky doslova hádzali jedlo do okienok. Upotené a unavené. Akoby vysielali: „Na! Nažer sa ty krava… ja už mám toho dosť, konečne mám navarené… prídem domov a tam ma zas čaká druhá šichta..“ Takéto jedlo potom bude nechutné. Verte, že táto nálada kuchárok sa energeticky prenáša na jedlo……. 

No a so spievaním je to to isté!

Skúmajte.. ale hrajte sa s tým…….. 

Keď prestanete mať z učenia radosť – zjavne ste na zlej ceste… 

Taaaakže! Dnešný omyl ma priviedol k tomu, čo som uz dávno mala urobiť…… 

Ukončiť nezmyselné hodiny spevu….. 

Nepochybne, každý sa chvastá – že tá jeho metóda je najlepšia. Rovnako – ako sa každý chvastá, že ten jeho recept na chlieb je ten THE BEST….. 

Neverte nikomu!

Choďte vlastnou cestou……. 

(Obrázok – inšpirácia billboard, Klarisky)

Milujte to a rozvíjajte… Skušajte nové veci.. buďte pozorní.. a otvorení….. primiešajte do osvedčeného receptu niečo jedinečné – Vaše,… a potom sa budú diať zázraky…. a taký obyčajný chlieb s maslom a lekvárom bude skvelý a nenapodobniteľný… 

 A rovnako je to v spievaní. Okrem toho…  Často hľadáme to, čo máme…. len to dostatočne nevieme…. Máme oblečený rolák, ale my ho hľadáme všade naokolo.. Absurdné, .. čo? (-: 

Keď otvoríme srdce, prestaneme byť napätí, uvoľníme sa a duša vyhadzuje autenticitu a jedinečnosť….. Sme to zrazu my, v celej plnej kráse….

Nepokúšajme sa byť originálni, len pravdiví….. 

Intuícia napovie – kedy skončiť a kedy začať novú cestu….

A ja tieto zmeny taaaaaaaaaaaak MILUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEM…… (-: 

MAJTE SA RADOSTNEEEEEE A HRAVOOO (-: 

☆UFÓNICA KITY☆

○UPOZORNENIE: ČLÁNOK NESMIE BYŤ KOPÍROVANÝ ANI POUŽÍVANÝ NA KOMERČNÉ ČI INÉ ÚČELY – BEZ SÚHLASU AUTORKY..○