♧Ženy, nebuďte táckarky!♡

Žena táckarka….

Hotová diagnóza mnohých žien. 

Žena, ktorá sa rozdáva ako na tácke sa stáva po čase nespokojnou a unavenou. 

Minie si svoju energiu a stáva sa vyprahnutou. 

Je to žena, ktorá chce všetko robiť sama.. samostatná jednotka plná hrdosti…. 

Nevie prijímať pomoc.

„Len aby som na obtiaž nebola…“ 

Sama, sama, sama… je tu pre druhých… 

Akurát to má jeden zádrhel. 

Ak žena nevie prijímať, naučí okolie byť táckarkou. 

Pomyselná tácka vyjadruje pre okolie pohodlie. 

A okolie si zvykne…

Často sú to čudné scenáre, kde matka sa obetuje pre syna. Matka a syn je vražedné spojenie. Ak je choré – vyprodukuje to ďaľšie nezdravé vzťahy.. A hoci má ten syn už 18 rokov – matka táckarka mu poskytuje plnú starostlivosť… je táckarkou na plný úväzok….. 

Táto žena často nedá deťom dýchať. Je to opičia láska… láska, ktorá môže v dospelosti tomuto synovi spôsobovať hotovú paseku. 

A takýto syn, .. ak si nájde partnerku – bude očakávať od partnerky, že sa bude správať ako jeho matka. Bude sa predpokladať, že jeho budúca partnerka – bude táckarka ako jeho matka.

Možno sa jej syn zobudí a pokúsi sa vymaniť z pazúrov táckarky. Ale možno ani nie… a bude z neho nesamostatný jedinec, ktorý si bude v každom ďaľšom vzťahu hľadať partnerku táckarku… 

Táckarka je diagnóza… 

Energia táckarky sa však čoskoro minie… 

Vtedy sa táckarka stáva buď:

1. Obeťou, ktorá sa bude snažiť upútať pozornosť okolia .. stane sa balíčkom, ktorý vysiela signál obete….

alebo sa stane 

2. Nahnevanou harpiou, ktorá má v srdci tony hnevu.. a možno ho začne v jednom momente vyhadzovať. Alebo prejde do skrytej agresie… a začne ničiť samú seba… Deštrukcia je častým scenárom… či už skrytá, alebo aj prejavená navonok

Hnev, obeť a deštrukcia, vysielanie viny na okolie.. to sú faktory, ktoré sú následkom predchádzajúceho života ženy táckarky….. 

Okrem toho… ženy táckarky musia zápasiť niekedy s obrátenou polaritou vo vzťahu. 

Keďže radšej dávajú ako prijímajú – stávajú sa viac mužom ako ženou. A často sa tieto ženy sťažujú: „Poriadni muži neexistujú..“ 

Lenže tí „poriadni muži“ sa nemajú šancu pri ženách táckarkach prejaviť. Kedže tieto ženy  všetko dokážu lepšie ako ostatní a dokážu to úplne samy – priťahujú mužov s prijímajúcou ženskejšou energiou… polarita sa v takomto vzťahu často vymení.

Žena táckarka hrá často v tomto prípade muža a muž ženu. Je to muž, ktorému vyhovuje, že žena všetko vie. Takže sa nechá obsluhovať onou pomyselnou táckou… 

A prečo by to nevyužil? 

Kým žena táckarka sa cíti potrebná, lebo má málo sebalásky a sebalásku získava tým, že je tu pre druhých – chlap vkĺzne do role ženy. 

A je to tu… 

Žena táckarka sa po čase unaví, … jej baterky sa zrazu vybijú. Hlavne, ak sa nemá o koho starať. Možno jej deti už odrastú a prichádza problém. Musí sa s tým stotožniť. Ak nie – skĺzava do role obete, alebo neznesiteľnej harpie. 

Očakáva od okolia, že sa jej oná tácka vráti. 

LENŽE…

Okolie roky tácku prijímalo. Tak prečo by to teraz malo meniť? 

Žena táckarka sa teda po čase stáva nespokojnou, unavenou ženou. 

Veľa vložila. Málo dostala. 

Nechcela stratiť iných, ale stratila SEBA….

Tento text nesmie byť kopírovaný a ani nijako používaný na komerčné a či iné účely – bez súhlasu autorky.

Obrázok podlieha autorským právam….