„Žabie“ piesne usporiadané od najnovších po najstaršie:

12. ŽABIE PIERKO: „LUNA“..

11. ŽABIE PIERKO: „DE TOUTE FAÇON“..

 

10. ŽABIE PIERKO: „PATRÍ SA“..

Patrí sa rozpráva príbeh o stereotypoch… Celý život počúvame čo sa patrí. Žijeme v pravidlách. Niektoré sú funkčné, iné ostanú večne obmedzujúce… 

Nátlaky spoločnosti, .. opakované vety, ktoré tvoria schémy spoločnosti – sa ostro vrývajú do podvedomia… 

„Je vydatá? Z takej slušnej rodiny.. a tak sa oblieka… Koľko zarába? Odkiaľ na to má? Však počkaj, Teba život naučí..“

Ostáva otázkou – kto je skutočne slobodný??? Či ten, kto žije v súzvuku predsudkov alebo ten, kto ide svojou cestou aj za cenu neprijatia v spoločnosti…. 

♧♧♧

9. ŽABIE PIERKO: „QUIET“..

„Keď všetko stíchne,.. všetko zhasne.. zostávaš sám so sebou .. si sám pre seba vedou.. 

Staň sa svojim vlastným objavovateľom, tlak od tvojich priateľov sa oslabuje, .. konečne si našiel/našla odvahu nájsť tichý vnútorný pokoj… 

Počúvaj.. čo ti ten tvoj hlas hovorí…“ 

Deviate pesničkové dieťa sa narodilo minulého roku 2017,..  niekedy v októbri. Malo niekoľko verzií, kým sa dostalo do tejto podoby.. Bolo ťažké mu dať kratšiu formu a vtesnať ho do nejakých mantinelov.

Žánrovo je opäť nezaraditeľné do nejakého šuflíka… Stojí niekde na pomedzí filmovej a populárnej hudby s psychologickým podtextom, ktorý pochádza zo života… A tu sa nájde každý z nás..

Ponor do hĺbok vlastnej duše.. A v samote sa otvára veľa rán, pochybností.. ale v konečnom dôsledku aj tých riešení, .. kedy v tichu a prázdnote človek nachádza v hĺbke duše skutočného SEBA…

… a celý svoj Vesmír… 

♧♧♧

8. ŽABIE PIERKO: „REGOLE“..

Ôsme pesničkové dieťa, zverejnené dnes 4.3.18 – v trochu revolučnom marci. „Regole“ prináša tému stereotypov, kde vzorce spoločnosti sú pevne dané. Každý má tú svoju rolu. Schéma je nastavená… Žena a matka, milenka….- musíš byť pekná..  otec a milenec – bohatý…. a dookola.

Prebudených je málo.. Nech ľudstvo zobudí sa z letargie…. nech ľudskosť ožije.. ♡srdce nech sa odkryje…… 

Jedného pekného dňa všetko pochopíš, v správnom momente sa zastav….

Opäť sa v texte objavuje slovenčina ako naša pečiatka slovanskej clivej duše…. A opäť má pieseň aj slovenskú verziu – ako všetky naše piesne…

 A z dávnej piesne sa nakoniec stalo čosi, čo nás vo finálnej verzii prerástlo…. TO – väčšie ako my – pracovalo dlho a neúprosne do konca ……… (-: a vzniklo čosi – čo sme v začiatkoch ani netušili, že vznikne…. To je proces kreativity.. Veľmi nevyspytateľný a krásny zároveň…. 

Pieseň odkrýva tie najhlbšie ponory do ľudskej duše….. vzruch a vzlyk na konci vystrieda zmierenie, ktoré prináša v závere magická  gitara. Pieseň sa narodila v letnej nočnej nostalgii v roku 2017,.. za cvrlikania koníkov…….. 

♧♧♧

7. ŽABIE PIERKO: „LEFANEL“..

 

Lefanel  je vytvorený v splne. Bola to luna v znamení Vodnára, ktorá ma natoľko inšpirovala,.. že vznikla táto pieseň. Príbeh rozpráva v nemeckej verzii o dvoch bytostiach. Lefanel a Oona   cestujú mesačnou cestou. Príbeh hovorí aj o prianiach…. „Dávaj si pozor na priania, ktosi ich vo Vesmíre zapisuje…. Má to však jeden háčik.. Možno sa splnia, len ty už o to nestojíš……?“ Príbehy sa v závere piesni spoja a prelejú do slovenskej verzie. ☆Luna v znamení Vodnára, lekcie mi rozdala,……. zhasla,… aby znovu mohla prísť….. ☆

♧♧♧

6. ŽABIE PIERKO: „TU N’AS QU’ UNE VIE“..

 

Naše šieste pesničkové dieťa ide do hlbočín duše.. opadá eufória.. stúpa depresia.. padáš do smútkov, nárekov, hnevov… cítiš rany..

Spadni do depresie, do strachov, hnevov,..  tvoja duša sa vzpiera, volá o pomoc..

Vzdaj sa! Prestaň bojovať! Poddaj sa! Chceš rany zahojiť.. A duša už kričí.. 

Spadni tam! Len tak sa oslobodíš!!! A uvidíš svetlo…

Nezabudni: Čo zaseješ – to zožneš.. Maj to na pamäti: život len jeden máš…

Jedna z mojich starších piesní prebásnená ako obyčajne životnými okolnosťami.. práca, práca, práca a kopu nezrealizovaných snov v hlave. V ušiach mi znela neustále hudba.. Srdce plakalo.. Duša kričala.. Niečo vo mne bolo dlhodobo zamknuté …..

K piesni som sa po čase vrátila – bolo to v čase, keď som urobila najväčšiu zmenu života. Rok 2016 sa stal pre mňa nakoniec prelomovým v živote. 

Po pridanom texte k piesni a orchestrálnej inštrumentácii mojej lásky, po jej geniálnom texte vo francúzskom jazyku, po spoločných nápadoch a spoločnej práci  – sme pieseň vydali 11.2.2018, v symbolickom čase 00:00 ….. Obrázok, ktorý sa mi dokonalo zlial do tejto podoby a takmer sám sa vytvoril – sa stal metaforou pre proces akejsi terapie, recyklácie pocitov…… transformácie….

V skutočnosti nemáme inú možnosť,.. len sa ponárať do čiernych dier, aby sme potom videli znovu svetlo. Trendom tejto doby je všetko presvetľovať… To je akoby sme mali hnačku a tvárili sa, že ju nemáme. Potláčanie emócií nakoniec vedie k zúfalým emóciám, kedy človek už stráca sám seba a ťažko nachádza cestu zo zamotaného a zamknutého bludiska. Neexistuje iná cesta, len sa ponoriť do seba. Do tmy, nárekov, strachov, atď … tento proces je nakoniec oslobodzujúcim.. pretože po ňom je každý víťaz…. ponoriť sa do hlbokého oceánu chce však odvahu…. 

A pieseň znova po rokoch ožila! Užite si ju a dajte v komentároch vedieť, ako sa Vám páči…. (-: Pieseň hlbších rozmerov,.. vychádza z klasickej hudby, žánrovo je dosť ťažko definovateľná, .. filmová a klasická hudba s textom inšpirovaným v dobe akú žijeme.. Pieseň  je spájajúcim článkom k väčšej hĺbke, ktorú budete mať možnosť počuť čoskoro v ďalších piesňach…… 

♧♧♧

5. ŽABIE PIERKO: „ADIEU“..

Stručný obsah piesne: všetci sme navonok rozdielni, ale v emóciách sme rovnakí.. Potrebujeme pohladenie, chceme niečo zdieľať,.. a stárneme všetci rovnako.  

Všetci potrebujeme lásku. Ale láska sa nedá ničím zmerať..

Ako deti sme spali sme vo farbách,.. všetko bolo ako v rozprávke..

No zrazu nám niekto uniesol sny…

A už nič nebolo ako pred tým..

Láska, múza,.. kde si?

 Povznes nás do neba, lebo inak cítim smútok a zhasínam svoj svet..

♧♧♧

4. ŽABIE PIERKO: „LOŽ“..

Prvá zo slovenských piesní odráža stále aktuálnu tému – lož,.. existujú ľudia, ktorí sú v nej dobrí..  masky, hry, pretvárky.. Cítime, že nie je odhalená skutočná emócia. To sa stáva často! Žijeme v dualite.. Niektorí ľudia aj v tomto vedia veľmi dobre existovať! Je to však na ich škodu! Život je taký. Pieseň vznikla  inšpiráciou zo života… 

Čo zaseješ – to zožneš. „Záleží ako sa zachováš“.. – bez ohľadu na okolnosti..

Samého seba nikdy neoklameš! 

A nezabúdajme: čaro bádania tí pokrytci aj tak nikdy nezdolajú! „Hľadači pravdy“ nakoniec v mnohom navonok síce prehrajú, lebo nevedia hrať hry a meniť masky…, ale v konečnom súboji sú víťazi (-:

Lebo sú sami voči sebe a k svetu pravdiví…

♧♧♧

3. ŽABIE PIERKO: „IKARUS“..

Stručný obsah piesne: nálada v autobuse Ikarus. Chlapík, ktorý sa hrá na postihnutého, lebo nemá cestovný lístok. Spadol niekto s barlami. Pozor! Ide revízor! Má trojfarebný úsmev..

Kto pokutu zaplatí? Toto nie je autobusové blues, je to Ikarus a tu sa naozaj nenudíme! 

♧♧♧

2. ŽABIE PIERKO: „NAPEA“..

Stručný obsah piesne: ráno vstaneš, piješ kávu, prepneš sa na mod autopilota. Vypni svet.. počúvaj ticho.. tam v lese, v tichu sa zjaví Napea – víla, ktorá Ťa mnoho naučí a dá Ti odpoveď na tvoje otázky…. 

Všetky odpovede Ti dá Napea v nekonečnom tichu…. 

♧♧♧

1. ŽABIE PIERKO: „SAG MIR“.. 

Stručný obsah piesne: zamyslenie.. Povedz ty tam hore, na nebi.. prečo je život taký…??  Nie je ľahké byť človekom.. Aký je zámer pre túto planétu? Pošli list.. Čakáme odpoveď..

List sme stále nedostali. Možno bývame na nesprávnom poschodí…???

Trochu irónie a melanchólie zároveň….

♧♧♧♧♧

PREDAJ HUDBY:

ŽABIE PIERKO: CDbaby

ŽABIE PIERKO: AVA, CHINA

ŽABIE PIERKO: AMAZON.FR

ŽABIE PIERKO: MUSIC YANDEX.RU

●UPOZORNENIE: texty na týchto stránkach nesmú byť kopírované,..  ani využívané na komerčné či iné účely –  bez súhlasu autorky!!!●

♧♧♧

♤COPYRIGHT ŽABIE PIERKO♤

♤All right reserved ŽABIE PIERKO♤