♡Čo Ťa nezabije, to Ťa posilní♡ Ver mi! …

Nemohla som jesť, chodiť na Slnko.. plávať.. cestovať.. leto skrátka nadobudlo úplne inú príchuť, akú som si predstavovala..  Kým iní trávia čas na dovolenkách, ja v posteli…. motám sa po byte ako zombie…. v  posl.dňoch vychádzam von až po 20.hodine….. a teším sa každému úpadku teplôt….. 

Zuby….

To je bolesť, ktorú som pred tým vôbec nepoznala… Bolesť čeľuste je naozaj sakramentsky pulzujúca bolesť, ktorá človeku nedá ani spať. Všetky impulzy idú do hlavy… Oko, ucho, krk, vlastne celá hlava……  koordinácia…. skrátka táto časť nervov vie vytvoriť špecifický druh bolesti…… veľmi silný a nevyspytateľný…. 

Nemôžete jesť.. hoci chladnička prekypuje dobrotami, … pre mňa v tieto dni boli aktuálne len smoothie či výživy. Moje telo si aj na tento model zvyklo…. 

Z činností odpadlo rozprávanie po telefóne… tým aj  sťažovanie(-: .. dlhé chodenie…

Mala som pocit, že všetky pozemské pôžitky ma posledných pár dní skrátka opustili…..

A celkom som bola vďačná za dlhší spánok…..

Čo teraz? Čo mi ostalo? 

Prvé dni boli náročné….. bolo treba si zvyknúť na kompletne iný mod…… 

Myseľ však vzdorovala…..

Až neskôr  som pochopila, že keď tento stav príjmem, čosi sa z neho aj naučím….. 

„Kríza ako príležitosť k zmene“.. Toto som otvorila v neznámej knihe v Panta Rei.. sedelo to.. vlastne to až tak neznáma kniha nebola. Mám ju dokonca doma.! Túto múdrosť som sa musela ale dozvedieť v Panta Rei? Svet je plný paradoxov (-: Že..? 

V tomto období som začala aktívne pracovať so 40dňovým  meditačným programom. Objavila som ho akosi náhodne na internete. Jednotlivé nahrávky majú každý deň inú tému. Jedeň deň práca so strachmi, druhý deň téma odpustenia… atď. Tento čas mi posledné dni veľmi veľa dáva. Ukľudnil ma a úplne prerezonoval.. zrecykloval témy a priniesol nové nezrecyklované…. 

Ešte prednedávnom som presne o niečom takom uvažovala. Hľadala som rôzne meditačné nahravky. Ale nic zaujímavé mi v tom období akosi do pozornosti nebliklo.. Hovorila som si, že príde prudká zmena, hoci ešte v júni som o tejto zmene netušila. Ale cítila som to divné ticho pred búrkou. Len vždy tu bolo čosi iné. Teraz mi Vesmír cez môj zápal tkanív, cez bolesť čeľuste ponúkol šancu na veľmi hlbokú introspekciu. Na výpravu do hlbokých zákutí duše….. trochu bolestnú… ale dôležitú… 

Keď bolo najhoršie, každú noc som viedla tie najhlbšie dialógy s Vesmírom…. s mojim najhlbším podvedomím.. 

Kam kráčam? 

Čo potrebujem? 

A čo už je nefunkčné..?

Po čom túžim a čo ma robí šťastnou..? 

Keď bolesť zas pulzuje, chvíľku ju prijímam.. ak je neznesiteľná používam obklady, propolis je zázrak všemocný… uvoľnenie emócií plačom občas nevyhnutné…  a s ho’oponoponovaním zaspávam… Milujem, Odpúšťam, Prepáč, Ďakujem… je to rezonancia, ktorá ma vždy zaručene uspí….. 

Ešte nedávno som chcela v sebe pozmeniť rôzne vzorce, ktoré sa vo mne opakovali ako ohraná platňa. Každý niečím takým trpíme. Je to mod, ktorý nás blokuje… Teraz, cez bolesť, prešlo všetko síce veľmi šokujúco,.. ale prirodzene. Načas som síce stratila svoju identitu a silu, ..no to preto, aby som sa mohla zbaviť starých nepotrebných mentálnych harabúrd…..

Navyše som objavila v zubárskom kresle množstvo mentálnych programov a techník, ktoré ma opäť presvedčili, že ak je myseľ pripravená – telo veľa vydrží….. myšlienkami dokážeme ovplyvňovať tep srdca…. tým vlastne aj celkový stav tela…… ak chceme… ak sa nevzdáme…..

V zubárskom kresle som vyskúšala pôsobenie bachovej terapie na psychiku… tak isto pôsobenie éterických olejov………  rôznych zlepšovákov… je to pre mňa trenažér? Dosť možná teória…. 

Tento proces pokračuje……..

Moje telo sa cíti po dvojdňovej smoothie strave ľahko a zdravšie….. 

Po spánku sa zase resetlo … 

Je múdre……..

My všetci si odmietame pripustiť, že telo je múdry mechanizmus s veľkou samoliečivou regeneračnou schopnosťou….. zhadzujeme zodpovednosť raz na lekárov, inokedy na okolie… ale odmietame počúvať SEBA… 

Spojiť sa so svojim telom je naozaj potrebná vec. Často sa to musí diať cez chorobu,..  či cez veľmi šokovú terapiu, ktorej sa v určitom období nevyhneme… a to, na čo sme nemali čas – tu dostáva svoju príležitosť…

Naše telo vie čo potrebuje… ono vie, akú stravu chce a čo mu bude robiť v dané obdobie dobre.. a akú stravu naopak nemôže… 

Učíme sa celý život… 

A každý máme svoj príbeh………

Ani neviem prečo, ale som aj za tieto dni plné nadmernej dlhej bolesti vďačná….. 

Priniesli veľa pochopenia……. noviniek…  inšpirácii♧◇♡♤☆

Všetko zlé je predsa len na niečo dobré.. ak to pripustíme a pozeráme sa na to ako na výzvu… ako na určitú príležitosť… niečo v sebe zmeniť…. 

♡S láskou..♡

♧Večná mimozemšťanka Kity♧

◇Upozornenie: TENTO TEXT (A ROVNAKO AJ FOTOGRAFIA) – NESMIE BYŤ KOPÍROVANÝ ANI POUŽITÝ NA KOMERČNÉ ČI INÉ ÚČELY – BEZ SÚHLASU AUTORKY◇