Má krásne vlasy? Hennuje asi…!

Máte problémy s vlasmi? Aj Vám vypadáva niekedy strašne veľa vlasov,..?

Vyskúšajte Hennu… Pozitívne pre tie ženy, čo chcú mať ryšavé vlasy – že naozajstná prírodná Henna farbí do medena! Henna z drogérie DM to určite nebude! Vyskúšajte rôzne e shopy na internete!

Existuje niekoľko druhov Henny – na trhu je aj bezfarebná Henna… ktorá dodáva vlasom  lesk a hustotu….

Hennu zvyknem miešať s éterickými olejmi… Obľúbený je Ylang – ylang. Éterické oleje rozpúšťajú viac farbivo v Henne. Rada pridávam do Henny med… je to pohladenie pre vlasy…..

A dôležitá ingrediencia – Omega kyseliny (EFA) – rozrežte túto kapsulu a olej pridajte do Henny… Uvidíte, že Vaše vlasy budú oveľa bohatšie! Podobné finty – sa dajú robiť s krémami. Niekedy sa do nich zvykne pridávať tento olej, pleť bude viac hladká……

Podstatná informácia:  keď chcete mať vlasy červenšie – zalejte hennu ibištekovým čajom.. Je červený, takže samotná Henna Vám bude farbiť viac do červena…..

Keď chcete mať vlasy viac hnedšie – pridajte do Henny kávu. Navyše vlasom doprajete aspoň trošku kofeínu, čo prospeje unavenej pokožke po farbení vlasov……

Postup: Hennu zalejete zeleným, alebo ibištekovým čajom (alebo kávou..  – podľa toho, aký odtieň vlasov chcete)

… do nej pridáte pár kvapiek éterického oleja,… (bergamot, alebo levanduľu – jednoducho to, čo máte radi! Po levanduli  sa vlasy pekne lesknú…)

Pridáte ešte asi lyžicu medu… a pre bohatšie vlasy olej z doplnku Omega kyseliny…… Taktiež je dobrý čajovník (keď bojujete s mastnými vlasmi..), alebo konopný olej… (vlasy potom nie sú také zničené..)

Hennu niekedy nechávam na noc odstáť, a potom ju dávam zohriať do mikrovlnky (Hehe.. trošku hennový hriech, ale na 30 sekúnd to Hennu nezabije..!) Skrátka musí byť teplá, aby sa z nej uvoľnilo farbivo!! A dostatočne hustá, aby Vám nestekala…..

PS: Nedajte sa zmiasť.. Aplikácia je náročná,.. aj tak budete musieť dať pozor, aby celá kúpeľňa nebola s Hennou… použite starý uterák, tiež starší odev… zaručene sem tam jedna kvapka spadne! Ide o správnu hustotu!!! 

No a ako dlho Hennu nechať? Ja mám medený odtieň… a za hodinku to v pohode urobí svoje! Keď chcete výraznú zmenu – trvá to dlhšie….

Tak, či onak – lepšie pre vlasy som neobjavila! Raz za čas si ich aj ja nafarbím… ale hneď o mesiac dávam Hennu. Farby sú teraz síce aj bez amoniaku, ale moc tomu neverím, pretože aj tak tam cítim zakaždým veľa chémie……

Henna je výborný podporný prostriedok aj pri farbení vlasov….. Dávam si to raz mesačne. A vlasy sa už u nás v kúpeľni neobjavujú!(-: Nečakajte však na tento zázrak hneď…

Je to dlhodobá práca! Ako všetko….

Zlepšenie kvality po hennovaní je už po prvom raze veľmi viditeľné… vlasy sú hustejšie, viac sa lesknú… vyzerajú jednoducho zdravšie.. A po levanduli, či ylang ylang je aj vôňa vlasov iná – čo zaručene ocení určite nejeden chlap! (-:

PS: pred hennovaním vlasy trošku  niekedy naolejujem jamajským ricínovým tmavým olejom s levandulou. Tu ale pozor! Použitie jamajského tmavého ricínového oleja – spôsobuje tmavnutie farby vlasov!

Prajem Vám veľa úspechov pri Vašich experimentoch(-:

Katka L.