Toscany…

Ísť z Holandska do Talianska je pomerne zaujímavé… a trošku aj mätúce.

Kým v Holandsku všetko fičalo ako malo a čo sa týka vlakov to bola jedna nááááádhera nádhernáááá – v Taliansku ľudia žijú v zvláštne neusporiadano-usporiadaným chaosom… Všetko je tu príliš nevyspytateľné……

Pristávame… Roma, Fiumicino.. Toto milujem! Keď sa môžem kochať z lietadla pohľadom na celok, kde sa všetko javí úplne inak ako z pevniny…. A fotky z lietadla sú vždy výnimočné.. Oblaky sa preskladajú strašne rýchlo, urobia clonu a či dúhu… inokedy zmiznú a dajú priestor svetlu……..

Kiež by sme taký nadhľad mali aj v našom živote… (-:

___________

Station Grosetto…. na obraze víno, práca aj zábava….. všetko, čo patrí k životu!

__________

Cesta z Grosetta do Montorgialli…..

______

Koľko bude ešte zatáčok…? Ešteže som nejedla obed (-:

____________

Sme na mieste… Peruci di Sopra.. niekoľko minút od Montorgialli… Čarovné Montorgialli Vas chytí za srdce ♡♡♡…. relax, hory, lúky…. slnko a víno… duša pookreje.. zaspieva svoju pieseň… sloboda.. a kráása! Také je Montorgialli…

_______

Srdce zaspieva.. Slnko na obzore… a dobrý obed tiež (-:

______

Nechápem ako to tu ženušky kuchárky zvládajú. „Kučina tu fičí!“ The best! (-: Na výber s gluténom, glutén free, dokonca bez laktózy…. trosku sa cítim ako vo filme. Prichádza jedlo a pokrik: „For normal people!.. Gluten free….“

_______

Marina a „kučina team“… a jej syn Giovanni… Fakt skvelé! (-:

_________________

Naša medzinárodná tanečná posádka… Poľsko, Srbsko, Češi, Rakúsko, Netherlands, Kanada, Nemecko, Holandsko, Švajčiarsko…. a moja maličkosť zo Slovenska…. A takto sme si tu pobývali……

______________________

Naša spoločníčka Rosa… Zaňuchala koláče… „For normal people, pleaseeeeee…“

____________________

In the morning…. Po dobrých raňajkách je to náročné….(-: Začíname vždy very slowly! Adagio… je ráno… prvý rytmus podľa režisérky a tanečníčky, objaviteľky piatich rytmov Gabrielle Roth – je pomalý a slúži na spojenie s telom…. uvedomenie – kto som? Rozpínanie… napätie a uvoľnenie. Nie, tu nejde o choreografiu. Tanec piatich rytmov je intuitívny tanec.. Žiadny pohyb tu nie je zlý… pohyb slúži ako terapia, je to nástroj ako pracovať s telom, vedieť ho uvoľniť.

Ako sa to deje?

Pustite si ráno hudbu a tancujte, ideálne až do spotenia. Telo má svoju inteligenciu a vie, čo je pre Vás dobré! Ako Gabrielle hovorí, vypoť tú svoju modlitbu, ktorú potrebuješ…… A má pravdu! Ak cítite smútok – tancujte smutný tanec,.. uvidíte, ako sa smútok pozmení. Pretože ste ho prijali do svojho srdca ♡

___________

A keď sa človek stratí…. objaví iné nádhery… mystický kostol…. tajomné dvere som neotvorila. Z tejto zachovalej zrúcaniny išla zvláštna mystická energia. Cítila som rešpekt.

Slnko stále na oblohe. Už nemám vodu… Uffff! Musím si pospať a potom sa vrátiť späť. Too hot! Nikdy neverte talianom, keď Vám hovoria, že niečo je blízko…. (-: Očividne máme každý inú predstavu o tom, čo je blízko, hahaaa! Každopádne tu bol krásny výhľad…

_________________

A v tej únave sa objaví toto…. nedýcham… samček len tak prejde okolo a priľahne samičku…. A je to! Žiadna svadba, žiadne manželstvo, či hypotéka (-: Tu sa to iba „deje“….

Zastaví sa čas.. únava odchádza.. fascination.. stratila som sa na chvíľku v čase…….

_____________________

Splynutie…..

_____________________

A týchto to ešte len čaká… maybee… ??? (-:

_________________________

Bavia ma aj motýle…

________________

Motýlí svet je čarovný… transformácia.. z larvy vznikne krása… tak ako z bahna lotos… odkaz pre ľudí: zdá sa, že ste pridlho v bahne? Môže to byť nový odraz. Ako zrodenie motýľa, či lotosu. Lotosy vyrastajú z bahna. Čím väčšie bahno, tým krajší lotos!

__________________

Had pri studni… hmmm… žeby strážca prameňa? Funny! Nikto iný ho nevidel iba ja… A mám dôkaz (-:

__________________

Haha! Zaseknutá kľučka. A že som raz mohla prísť na workshop s predstihom….. A nie! Náhody sú niekedy naozaj vtipné. Takto som sa zoznámila so Silke, s ktorou som na chvíľu ostala zamknutá…..  Silke bola z Fínska. A bola to veselá kopa (-:

____________________

Náš trip… pláž kúsok od Grosetta… oj, bolo tu krásne…… More je more… večná inšpirácia…..

_______________

Páči sa mi tento pracovný čas… A hlavne to pomeriggio! (-:

_______________________

Toto ja fakt môžem… škoda, že mi to skazila spoločnosť  Alitalia… Keď Vám príde smska, že letenku máte o tri dni neskôr, to Vas nasere…. práve na tomto mieste vybavujem letenku na neskorší let. Yes! Najskôr to vyzerá, že poletíme a že sa to podarí. Pošlem narýchlo všetky rezervačné kódy pre nás 3. Čo sa však nestane… Moji priatelia dostanú na mail hneď letenku, pretože to vybavujú dvaja rôzni ľudia zo Student Agency,… a mne príde správa, že už nie je voľné miesto v lietadle… Čo by ste na to povedali? Výsmech všetkých božstiev… Použika som svoje dáta na mobile, všetko zorganizovala… a ja neodletím?

Hnev, smútok v duši…. meditácia nad zrušeným letom…..

Rozbúrená duša …. vlny emócií ako v mori….. malé vlnky vystriedajú veľké……

Meditácia nad zrušeným letom…… keď sa srdce ukľudní……..

Návrat do Montorgialli….. trošku náročné, chytiť tu wifi…. mám 5 krát otvorenú stranku Ryanair a keď sa zdá, že som našla lacnú letenku do BA – presne pri platbe kartou, vypadáva wifi…. Pol dňa strávený chytaním signálu z Vás urobí dravca. Predátora.

 

Nájsť nové ubytovanie v Ríme…

Super! Je piatok. Zajtra odchadzame a ja ešte stále neviem, kedy poletím. Alitalia mi posiela message, letenka na utorok poobede…… Cez Paríž do Prahy???

Nové lekcie a nové výzvy…

Lekcia ako byť viac sebeckým a myslieť na seba….

Moja cesta dostáva úplne iný charakter…..

Aspoňže západ Slnka ma ukľudňuje ……….

A cesta stále pokračuje…….

(Článok napísaný v Ríme, 27.5)