Umenie ako dorozumievací jazyk. Tvoríme kódy. Prepletajú sa. Navzájom. Tanec, spev, hudba, herectvo, fotografia. Základom ktorého je vnem,..Prečo niečomu porozumieme ihneď a na niečo sa nevieme naladiť?

Vysielame určitý kód. Vysielame ho my? Ťažko.. Bez vyšších energií by naše vysielanie nebolo možné. Sme iba televízny prijímač. Kanál, cez ktorý sa toto všetko realizuje. Časom sa.. Zmocní sa Vás pýcha. Zacítite svoju jedinečnosť, dôležitosť. Odlišujete sa od ostatných. Najskôr sa odlišovať nechcete. No potom pochopíte, že sa odlišovať musíte – lebo takto je to akosi nastavené. Nech robíte čokoľvek, nezapadáte do davu.

Prijatie. A potom realizácia. No v tej realizácii je dôležité pochopenie, že ja nie som tvorca, iba kanál. Modla schopností, modla pýchy – má ju takmer každý umelec. Ako náhle siahnete niekomu na rovnaký program, ktorý máte vy – spoznáte to. Viete presne, o čo ide. Ako sa to dotyčného dotýka. Vzorce. Programy sedia. Zapadajú. Udalosti nie sú náhodné. Sú iba pre nás. Aby sme pochopili kým sme. Dôležité je spoznať, že ja – sa vidím v niekom inom. Zatvoríme niekedy bránu. Pochopenia. Lásky.

Sudca. Obeť. Obvinenie. Že veci nie sú také, aké by mohli byť.

Pochopíme to… A zrazu sa okolnosti zmenia. Lenže človek je tvor dôležitý, modla pýchy niekedy začne prerastať človečínám cez hlavu. A ten, kto má rovnaký program – zacíti seba. Zrkadlá. Sme prepojení….. Začneme si pripadať zrazu blízky. To všetko sa udeje však až vtedy, keď vieme rozpoznať, že to – čo vidíme – sme tak trochu my….. Zmena myslenia. Najťažší proces v živote.

Pokora, pokora, pokora. Vstávanie. Padanie. Zdvíhanie. Bažiny. Svetlo. Nekonečné protiklady. Paradoxy. Nekonečný proces. Humor. Dôležitá pomôcka k rastu každého človeka. To všetko ale s vedomím, že sme iba drobné malé vlákno, ktoré sa prepletá do celku veľkého vlákna. Vesmírneho zdroja. Sme.. Súčiastka. Neustály pohyb, akási metamorfóza, ktorá v nás rezonuje. Nedovolí nám stáť na mieste. Chvíľku sa aj zdá, že sa nič nedeje.

Ale aj keď sa nič nedeje, tak sa deje pohyb. Aj pomlčka je hudbou, aj biela škvrna je farbou, aj zastavený pohyb je pohybom. Dozrievanie ovocia je dôležitý proces. Len nesmieme priskoro pozbierať ovocie, tak isto semienka nesmú byť zasiate príliš skoro. Všetko má svoj čas…… Aj ticho je hudba.

Ste pripravení? Už sa to zrejme nedá vydržať.. Kráčate. Neustály pohyb Vás niekedy desí,..??? To iba Vesmír skúša, či je pre Vás táto úloha v danú chvíľu zvládnuteľná. Je…. Aj priznanie prehry je niekedy víťazstvo. Prehra.. Je nejaká??? Je iba iná cesta.

Prijatie. Okolností. Udalostí. Lekcií, ktoré sú niekedy príliš ťažké. Dráma. Po odstupu času sa drámy premenia na čísla karikatúr a čísla karikatúr možno na drámy. Iba občas sa zdá, že most je príliš dlhý a cesta nekonečná, že most nikam nevedie. Že je …… nezmyselný???

Ste naozaj pripravení? Nemáte odvahu byť tým kým naozaj ste? Príliš Vás to desí? Bolí? Vymyká sa to zo stereotypov?

Zrak. Sluch. Chuť. Čuch. Hmat…… Dotyk života. Dotyk smrti a nekonečných bažín mohutného emocionálneho sveta, ktorý Vás niekedy príliš desí. Chcete žiť jednoduchší tzv. „normálny“ život. Normálny.. Čo je to však normálny?

Musíte sa naučiť milovať mohutný emocionálny  svet. Inak ste stratená existencia. Chcete zo začiatku plávať proti prúdu. Ale prúd Vás vracia na to isté miesto. Emócie. Precitlivelosť. Niekedy sa môže zdať, že všetci ľudia, ktorí robia umenie sú nadmerne precitlivelí. To iba vnímavosť nás všetkých mätie. Vidieť a cítiť niekedy príliš veľa – znamená dve strany karty.

Umenie. Vnem – signál – nápad – realizácia najskôr v duševnom svete – realizácia v materiálnom priestore. Sen. Skutočnosť. Čas. Žiadny nie je. Je iba prítomnosť.

Umenie. Dorozumievací kód. Nite vnemov, vôní, pocitov, esencií, vzrušení, nálad, dobrodružstiev, ktoré sa splietajú na pavučine vesmíru.

Umenie. Tanec nekonečných variácií duše.

Počujete hudbu – pochopíte. Vidíte obraz – zacítite náladu, ktorá Vám niečo pripomenie. Vstúpite do svojho podvedomia duše. Tieňov.

Chcete vedieť prečo Vás to zaujalo, kto je autorom, prečo to namaľoval, vytvoril,..??? Ale… v konečnom dôsledku je to nepodstatná informácia….. Rozpoznali ste kód, emóciu, vstúpili ste jednou nohou do duše autora, ale hlavne – do sveta svojej duše.

Rozpoznali ste to tajomné vlákno, ktorá rezonuje s tou Vašou pavučinou……….

Umenie. Hojdanie duší na vláknach pavučiny. Prepletanie jednotlivých pavučín do celku Vesmírnej pavučiny………

Umenie. Prijať signál, zachytiť ho v určitom momente a prepliesť do pavučiny s inou pavučinou, aby sa pavučiny mohli spojiť do celku…….

Aby mohli zarezonovať………….

Umenie. Liečenie duší v danom čase a priestore na základe dorozumievacích kódov…. energií…..

To všetko však každodenne s vedomím – že sme iba televíznym prijímačom, na základe ktorého sa iba daný program vysiela:-)

☆Ufónica Kity☆

(UPOZORNENIE: ČLÁNOK A OBRÁZOK SA NESMIE KOPÍROVAŤ,..  ANI POUŽÍVAŤ NA MEDIÁLNE ČI INÉ ÚČELY BEZ SÚHLASU AUTORKY!!!)