Ste hypersenzitívni a neviete si s tým rady?

 

Máte problém vo vzťahoch či ste príliš senzibilní a neviete čo s tým? 

 

Alebo máte hypersenzitívne dieťa… a ste bezradní, lebo sa točíte v kruhu tých istých patálií?

 

Niekedy stačí málo, aby ste vy alebo Vaše dieťa chytilo správny smer.. 

 

Niekedy je dieťa odrazom života dospelých – hlavne rodičov, príbuzných, atď..

 

My všetci sa chceme občas nechať napchať do škatuľky, aby sme boli v spoločnosti vítaní, akceptovaní.

 

Každá odchýlka znamená v našej spoločnosti často trable a obrovské utrpenie v človeku, ktorý sa cíti iný a neprijatý. Často taká odchýlka je darom, zobrazuje určité špecifikum, ktoré ak je podporené – vieme z neho veľa vyťažiť..

 

Lenže my po ňom veľa krát šliapeme a poctivo kráčame k sebadeštrukcii… 

 

Čerpám z vlastných skúseností. Ako hypersenzitívny človek som si prešla všeličím… poznám najhoršie bažiny a pády, z ktorých som sa často sama dlho vyhrabávala. Preto v ľuďoch často vidím seba… od malička som bola v hĺbkach doma… 

 

Terapia prebieha formou rozhovoru cez skype…

 

Dovoľte si ponoriť sa do svojich hĺbok… a dať priestor všetkému, čo vo Vás drieme….. 

 

Kde je vôľa niečo zmeniť – tam je cesta…. 

 

Teším sa na všetky hypersenzitívne bytosti, ktoré chcú rásť a využívať svoj potenciál naplno… (-: 

 

Milá bytosť! Ak si sa dostala až sem – nie je to náhoda!

 

Píš na jekaterinkaa@gmail.com a dohodneme skypový termín…

 

Neboj sa! Veď ja som tiež len človek ako ty.. 

 

Teší sa na Teba:

♡Ufónica Kity♡

 

 

 

 

 

 

ŽABIE PIERKO: “Sag mir”… 

Youtube channel – Žabie Pierko

Our website www.zabie-pierko.com

ŽABIE PIERKO: CDbaby

 

“Žabie” piesne usporiadané od najnovších po najstaršie:

12. ŽABIE PIERKO: “LUNA”..

11. ŽABIE PIERKO: “DE TOUTE FAÇON”..

 

10. ŽABIE PIERKO: “PATRÍ SA”..

Patrí sa rozpráva príbeh o stereotypoch… Celý život počúvame čo sa patrí. Žijeme v pravidlách. Niektoré sú funkčné, iné ostanú večne obmedzujúce… 

Nátlaky spoločnosti, .. opakované vety, ktoré tvoria schémy spoločnosti – sa ostro vrývajú do podvedomia… 

“Je vydatá? Z takej slušnej rodiny.. a tak sa oblieka… Koľko zarába? Odkiaľ na to má? Však počkaj, Teba život naučí..”

Ostáva otázkou – kto je skutočne slobodný??? Či ten, kto žije v súzvuku predsudkov alebo ten, kto ide svojou cestou aj za cenu neprijatia v spoločnosti…. 

♧♧♧

9. ŽABIE PIERKO: “QUIET”..

“Keď všetko stíchne,.. všetko zhasne.. zostávaš sám so sebou .. si sám pre seba vedou.. 

Staň sa svojim vlastným objavovateľom, tlak od tvojich priateľov sa oslabuje, .. konečne si našiel/našla odvahu nájsť tichý vnútorný pokoj… 

Počúvaj.. čo ti ten tvoj hlas hovorí…” 

Deviate pesničkové dieťa sa narodilo minulého roku 2017,..  niekedy v októbri. Malo niekoľko verzií, kým sa dostalo do tejto podoby.. Bolo ťažké mu dať kratšiu formu a vtesnať ho do nejakých mantinelov.

Žánrovo je opäť nezaraditeľné do nejakého šuflíka… Stojí niekde na pomedzí filmovej a populárnej hudby s psychologickým podtextom, ktorý pochádza zo života… A tu sa nájde každý z nás..

Ponor do hĺbok vlastnej duše.. A v samote sa otvára veľa rán, pochybností.. ale v konečnom dôsledku aj tých riešení, .. kedy v tichu a prázdnote človek nachádza v hĺbke duše skutočného SEBA…

… a celý svoj Vesmír… 

♧♧♧

8. ŽABIE PIERKO: “REGOLE”..

Ôsme pesničkové dieťa, zverejnené dnes 4.3.18 – v trochu revolučnom marci. “Regole” prináša tému stereotypov, kde vzorce spoločnosti sú pevne dané. Každý má tú svoju rolu. Schéma je nastavená… Žena a matka, milenka….- musíš byť pekná..  otec a milenec – bohatý…. a dookola.

Prebudených je málo.. Nech ľudstvo zobudí sa z letargie…. nech ľudskosť ožije.. ♡srdce nech sa odkryje…… 

Jedného pekného dňa všetko pochopíš, v správnom momente sa zastav….

Opäť sa v texte objavuje slovenčina ako naša pečiatka slovanskej clivej duše…. A opäť má pieseň aj slovenskú verziu – ako všetky naše piesne…

 A z dávnej piesne sa nakoniec stalo čosi, čo nás vo finálnej verzii prerástlo…. TO – väčšie ako my – pracovalo dlho a neúprosne do konca ……… (-: a vzniklo čosi – čo sme v začiatkoch ani netušili, že vznikne…. To je proces kreativity.. Veľmi nevyspytateľný a krásny zároveň…. 

Pieseň odkrýva tie najhlbšie ponory do ľudskej duše….. vzruch a vzlyk na konci vystrieda zmierenie, ktoré prináša v závere magická  gitara. Pieseň sa narodila v letnej nočnej nostalgii v roku 2017,.. za cvrlikania koníkov…….. 

♧♧♧

7. ŽABIE PIERKO: “LEFANEL”..

 

Lefanel  je vytvorený v splne. Bola to luna v znamení Vodnára, ktorá ma natoľko inšpirovala,.. že vznikla táto pieseň. Príbeh rozpráva v nemeckej verzii o dvoch bytostiach. Lefanel a Oona   cestujú mesačnou cestou. Príbeh hovorí aj o prianiach…. “Dávaj si pozor na priania, ktosi ich vo Vesmíre zapisuje…. Má to však jeden háčik.. Možno sa splnia, len ty už o to nestojíš……?” Príbehy sa v závere piesni spoja a prelejú do slovenskej verzie. ☆Luna v znamení Vodnára, lekcie mi rozdala,……. zhasla,… aby znovu mohla prísť….. ☆

♧♧♧

6. ŽABIE PIERKO: “TU N’AS QU’ UNE VIE”..

 

Naše šieste pesničkové dieťa ide do hlbočín duše.. opadá eufória.. stúpa depresia.. padáš do smútkov, nárekov, hnevov… cítiš rany..

Spadni do depresie, do strachov, hnevov,..  tvoja duša sa vzpiera, volá o pomoc..

Vzdaj sa! Prestaň bojovať! Poddaj sa! Chceš rany zahojiť.. A duša už kričí.. 

Spadni tam! Len tak sa oslobodíš!!! A uvidíš svetlo…

Nezabudni: Čo zaseješ – to zožneš.. Maj to na pamäti: život len jeden máš…

Jedna z mojich starších piesní prebásnená ako obyčajne životnými okolnosťami.. práca, práca, práca a kopu nezrealizovaných snov v hlave. V ušiach mi znela neustále hudba.. Srdce plakalo.. Duša kričala.. Niečo vo mne bolo dlhodobo zamknuté …..

K piesni som sa po čase vrátila – bolo to v čase, keď som urobila najväčšiu zmenu života. Rok 2016 sa stal pre mňa nakoniec prelomovým v živote. 

Po pridanom texte k piesni a orchestrálnej inštrumentácii mojej lásky, po jej geniálnom texte vo francúzskom jazyku, po spoločných nápadoch a spoločnej práci  – sme pieseň vydali 11.2.2018, v symbolickom čase 00:00 ….. Obrázok, ktorý sa mi dokonalo zlial do tejto podoby a takmer sám sa vytvoril – sa stal metaforou pre proces akejsi terapie, recyklácie pocitov…… transformácie….

V skutočnosti nemáme inú možnosť,.. len sa ponárať do čiernych dier, aby sme potom videli znovu svetlo. Trendom tejto doby je všetko presvetľovať… To je akoby sme mali hnačku a tvárili sa, že ju nemáme. Potláčanie emócií nakoniec vedie k zúfalým emóciám, kedy človek už stráca sám seba a ťažko nachádza cestu zo zamotaného a zamknutého bludiska. Neexistuje iná cesta, len sa ponoriť do seba. Do tmy, nárekov, strachov, atď … tento proces je nakoniec oslobodzujúcim.. pretože po ňom je každý víťaz…. ponoriť sa do hlbokého oceánu chce však odvahu…. 

A pieseň znova po rokoch ožila! Užite si ju a dajte v komentároch vedieť, ako sa Vám páči…. (-: Pieseň hlbších rozmerov,.. vychádza z klasickej hudby, žánrovo je dosť ťažko definovateľná, .. filmová a klasická hudba s textom inšpirovaným v dobe akú žijeme.. Pieseň  je spájajúcim článkom k väčšej hĺbke, ktorú budete mať možnosť počuť čoskoro v ďalších piesňach…… 

♧♧♧

5. ŽABIE PIERKO: “ADIEU”..

Stručný obsah piesne: všetci sme navonok rozdielni, ale v emóciách sme rovnakí.. Potrebujeme pohladenie, chceme niečo zdieľať,.. a stárneme všetci rovnako.  

Všetci potrebujeme lásku. Ale láska sa nedá ničím zmerať..

Ako deti sme spali sme vo farbách,.. všetko bolo ako v rozprávke..

No zrazu nám niekto uniesol sny…

A už nič nebolo ako pred tým..

Láska, múza,.. kde si?

 Povznes nás do neba, lebo inak cítim smútok a zhasínam svoj svet..

♧♧♧

4. ŽABIE PIERKO: “LOŽ”..

Prvá zo slovenských piesní odráža stále aktuálnu tému – lož,.. existujú ľudia, ktorí sú v nej dobrí..  masky, hry, pretvárky.. Cítime, že nie je odhalená skutočná emócia. To sa stáva často! Žijeme v dualite.. Niektorí ľudia aj v tomto vedia veľmi dobre existovať! Je to však na ich škodu! Život je taký. Pieseň vznikla  inšpiráciou zo života… 

Čo zaseješ – to zožneš. “Záleží ako sa zachováš”.. – bez ohľadu na okolnosti..

Samého seba nikdy neoklameš! 

A nezabúdajme: čaro bádania tí pokrytci aj tak nikdy nezdolajú! “Hľadači pravdy” nakoniec v mnohom navonok síce prehrajú, lebo nevedia hrať hry a meniť masky…, ale v konečnom súboji sú víťazi (-:

Lebo sú sami voči sebe a k svetu pravdiví…

♧♧♧

3. ŽABIE PIERKO: “IKARUS”..

Stručný obsah piesne: nálada v autobuse Ikarus. Chlapík, ktorý sa hrá na postihnutého, lebo nemá cestovný lístok. Spadol niekto s barlami. Pozor! Ide revízor! Má trojfarebný úsmev..

Kto pokutu zaplatí? Toto nie je autobusové blues, je to Ikarus a tu sa naozaj nenudíme! 

♧♧♧

2. ŽABIE PIERKO: “NAPEA”..

Stručný obsah piesne: ráno vstaneš, piješ kávu, prepneš sa na mod autopilota. Vypni svet.. počúvaj ticho.. tam v lese, v tichu sa zjaví Napea – víla, ktorá Ťa mnoho naučí a dá Ti odpoveď na tvoje otázky…. 

Všetky odpovede Ti dá Napea v nekonečnom tichu…. 

♧♧♧

1. ŽABIE PIERKO: “SAG MIR”.. 

Stručný obsah piesne: zamyslenie.. Povedz ty tam hore, na nebi.. prečo je život taký…??  Nie je ľahké byť človekom.. Aký je zámer pre túto planétu? Pošli list.. Čakáme odpoveď..

List sme stále nedostali. Možno bývame na nesprávnom poschodí…???

Trochu irónie a melanchólie zároveň….

♧♧♧♧♧

PREDAJ HUDBY:

ŽABIE PIERKO: CDbaby

ŽABIE PIERKO: AVA, CHINA

ŽABIE PIERKO: AMAZON.FR

ŽABIE PIERKO: MUSIC YANDEX.RU

●UPOZORNENIE: texty na týchto stránkach nesmú byť kopírované,..  ani využívané na komerčné či iné účely –  bez súhlasu autorky!!!●

♧♧♧

♤COPYRIGHT ŽABIE PIERKO♤

♤All right reserved ŽABIE PIERKO♤

 

 

Hello! Welcome every being to my web sites (-: Life is like a dance…

You are looking for the right way, the right rhythm and depth of existence all of the time…

Until you come to realise that there is no direction… Sometimes you fly, sometimes you fall, sometimes you dream… you seek your own space…back off and give space to another being…

or you expand in an Endless space……

And it goes on and on…

Mistakes do not exist, there are only experiences. And over time you acquire the knowledge, that they can always be different! Not better or worse… just a different dance…
Because change is the basic Cosmic law of our life in this material dimension…So we learn that nothing is eternal…

What remains is just experiences saved in the database of our souls……

I wish everybody a pleasant flight full of joy in this dimension (-:

Alien girl Kity…

 

Send me a message:

jekaterinkaa@gmail.com

 

You can find me also here:

 

Napíšte mi:

jekaterinkaa@gmail.com

 

Kde ma nájdete?:

 

 

 

HELLO!!!

 

Víta Ťa ♡Ufónica Kity!♡

Kto som?

Predovšetkým človek (-: 

 

Som hľadačka večných pokladov skrytých v mušliach maličkostí..

 

Som hypersenzitívny ufónec, človek, ktorý je všeličím.. v priebehu života zmeníme mnoho kostýmov, ale jadro zostáva… skladateľka, hudobníčka, textárka, speváčka vlastných piesní, milujúca partnerka, vášnivá cestovateľka, hľadačka zlepšovákov pri upratovaní a čohokoľvek.. milujem bádanie v ľudskej duši… odhaľovať  hĺbky – to je moja vášeň.. 

 

Som človek luny a preto produkujem často v noci, kreslím, maľujem, neustále čosi kreujem, dumám, pečiem bezlepkové pizze a tvarohové koláče, žeriem psychologické články, čítam a pozerám všetko čo mi dáva zmysel..

 

♡MILUJEM vytvárať nové veci! Pozorovať svet.. bádať v zdanlivo prebádanom…  

 

Našu hudbu, ktorú tvorím s mojou láskou nájdeš tu: www.zabiepierko.com

Áno.. toto všetko som ja…

 

Kto sme a prečo tu sme?

 

To je asi tá najťažšia otázka v živote, ktorú si v skutočnosti takmer všetci kladieme denne …….

 

Život sa mení, okolnosti sa menia a aj my sa prirodzene meníme každým dňom. Niečo pevne v nás zostáva, niečo mizne…….

 

Môj život formovalo už od detstva – umenie… bolo mojim spoločníkom.. Záchranným člnom.. Takou trochu malou diagnózou, … terapiou zároveň,.. ale aj veľkou radosťou (-:

 

Bolo farebnou veľkou pohybujúcou sa planétou, na ktorej bolo vždy senzačne. Či vonku svietilo Slnko, alebo pršalo. Klavír stál stále na jednom mieste v izbe a farebná planéta sa jednoducho vždy točila….. bola tu pre mňa….. 

 

Po roku na managemente (inak doteraz neviem ako ma tam prijali,..??  Asi sťastie!).. sa môj sen študovať hudbu naplnil štúdiom na konzervatóriu. Potom prišla Vysoká skola múzických umení a hneď po nej drsná šedá realita džungle…..  a predátorov…

Stálo ma to veľa hľadania, kým som naozaj začala robiť to, čo ma baví….. Pretože mám rada hudbu, ale milujem aj pohyb, .. taktiež aj automatické kreslenie. Taktiež rada píšem texty..  No a jedno bez druhého nedáva zmysel… celok… Po rôznych skúsenostiach v rôznych školách ako korepetítor, či pedagóg,… prišla po desiatich rokoch môjho pôsobenia v ZUŠ  akási kríza…..

Mala som úúúúplne iné očakávania, ako len vypĺňať kolónky v triednych knihách – a to presne zľava doprava a nikdy nie inak…. !(-:  z veľkej časti byrokracia, kedy sa učiteľ stáva iba akýmsi pisárom., úradníkom… zoznamy žiakov podľa abecedy, zoznamy žiakov po ročníkoch, atď atď atď…. 

 

Až si pripadáte ako taký debil…. hovorí sa, že hlupák má výhodu – je sám so sebou spokojný… 

Milovala som prácu s deťmi, ale moju prácu vždy komplikovali “soap opery” (-:  zo ženského školského kolektívu,..  priam ako z telenovely. Niekedy frašky, inokedy komédie a či drámy. A niekedy všetko v jednom..V každej škole sa nájdu čmuchali, ktorí ovládajú manipuláciu.. aj riťolezci, ktorí sú trpezliví a dostatočne “múdri”…. čmuchali sledujú príchody a odchody iných kolegov a iné dôležitosti…  tieto info odovzdávajú hneď na mieste udávačom… no a udávači sú zdatní a často podávajú výborné, priam herecké výkony…  často sú hranými priateľmi.. ale v skutočnosti len potrebujú číhať a prinášať info kompetentným…. 

 

Manipulatívne ženy, ktoré si riešia svoje frustrácie bojmi o moc a pozíciu… Staršia generácia učiteľov často nenechá tú mladšiu, aby si našla svoje spôsoby práce, svoje metódy.. Často dýcha z nich akási závisť ..či zatrpknutosť. Veď načo objavovať nové metódy a materiály pre výuku – keď máme zaužívane metódy…? Nie ste náhodou drzí ? To sa nesluší objavovať… Attention!

Don’t discover!!! 

 

Muži, ktorí sú viac ženami ako mužmi ,.. a zo strachu či z pohodlnosti  (?) sa zbavujú svojej plnej zodpovednosti za svoje činy a rozhodnutia a veľa prenechávajú ženám – veď ženské sa o navonok “dôležité” úlohy radi pobijú a radi svoje ego ochotne nakŕmia.. Často muž vo funkcii je iba panákom na gumičke veľmi šikovných žien…. každá bábka má  šéfa.. a ten má zase iného šéfa nad sebou a sám je bábkou… prakticky žijeme v divnej dimenzii,.. čo poviete? Také smiešno smutné…. (-::-(

 

Chcela som do výučby priniesť čosi nové, .. tvoriť, .. experimentovať. A samozrejme, že v procese výučby som často bola aj terapeut, pretože to je pri tejto práci nutnosť…

Rozprávať sa s detskou dušou – to bola nutnosť, pretože keď mali deti akýkoľvek problém – nemohli sa naplno sústrediť na hru na klavíri… 

Školstvo mi však príliš veľa  šancí pre tvorenie niečoho nového nedalo. Bolo príliš veľa mantinelov a hradieb….. žiadny rozvoj, vzlet…. papiere a kolónky, tlačivá a zoznamy žiakov Vám čoskoro prevalcujú najskôr hlavu, potom telo a následne celý svet…. a potom to vybuchne… booooooom! 

 

 

No napriek tomu som hľadala to, čo ma bavilo.. Tvorila som skladby pre deti a im sa to páčilo….

To bol môj smer,.. kde všetko zrazu svietilo…… 

 

No po viac ako siedmich rokoch v jednej inštitúcii som si uvedomila, že deti sa síce na moje hodiny klavíra a flauty tešia, .. radi hrajú aj moje skladby,.. ale ja som bola neustále vedením kritizovaná a neakceptovaná za moje inovácie. Bol to boj s veternými mlynmi! Načas som sa prispôsobila, ale pravdu povediac – čím som sa viac prispôsobovala, tým viac to nejako nešlo.. cítila som sa ako v klietke… 

Chcela som lietať…. tam niekde v túžbach bol úplne iný svet.. a ja som vedela, že môžem robiť všetky tie veci, o ktorých snívam… 

Akurát trebalo v hlave premazať ten martýrsky program, že všetci sme akýsi mučeníci.. Veď ako hovorila väčšina ľudí v okolí: “ty nemáš vôbec zlú prácu… je to istota… a všade niečo je. Bolo by naivné si myslieť, že tomu tak nie je. Je to normálne.. to je život..” Ak ste v tomto martýrskom programe denne a máte okolo seba takýchto mučenníkov – je pomerne ťažké – vystúpiť z tejto línie…… Nie však nemožné! (-: Môžeme si vybrať. Máme možnosť voľby….. Aj takejto:

 

DELETE!

 

V tomto čase som začala aktívne cestovať a učiť sa nové veci. Bol to rok 2016, veľmi akčný a plný zmien. Chvíľku som študovala v Prahe mnohé veci – psychoterapiu, hypnózu, reflexnú terapiu, mojou láskou sa stali cvičenia qi gong a hlavne čínska medicína, ktorá ma sprevádza doteraz.

Môj život výrazne zmenila aromaterapia, ktorú doteraz využívam… istý čas som sa zaoberala hypnózou, bola to cesta zmeny. Okno objavovania….  sebapoznania…. Sebapoznanie považujem za kľúčové v živote. Ak nerozumieme sebe – aké vzťahy chceme vytvárať? Budeme si priťahovať zmätok…. Ale keď postupne upratujeme svoje priečinky – nastávajú zmeny..

 

Niečo musíte vymazať, .. programy a vzorce, ktoré máme naučené su ale pevne zakorenené a vzdy čosi po nich zostáva…. Preto tie šuflíky musíme upratovať znovu a znovu….. objavovať a byť pružnými. Keď to prestaneme robiť – pomaly sa zahlcujeme a znovu potom nerastieme, stagnujeme. Keď stagnujeme – umierame…….. Je dôležité mať motiváciu… a to okno plné Slnka a Svetla vidieť…. 

 

Zaujali ma terapie Cesty s americkou spisovateľkou a terapeutkou Brandon Bays,… ktorú som sama na sebe odskúšala.. 

 

Tak isto ma oslovil príbeh terapeutky Teal Swan.. v detstve ju jej príbuzný zatváral do akejsi temnej, tmavej diery. Teal tak sama vytvorila množstvo techník ako pracovať s emóciami a s mysľou…. 

 

Vyskúšala som v aj tanec piatich rytmov, ktorý priniesla Gabrielle Roth..  istý čas som sa  do hĺbky ním  zaoberala a používam ho v procese terapie a mojej “emocionálnej expedície” doteraz  v procese kreativity a sebapoznávania a či recyklácie rôznych emocionálnych obsahov… a verte či nie – vždy je čo v sebe objavovať… 

V tomto čase som sa taktiež dostala ku konceptu hypersenzitivity, ktorý ma veľa naučil – ako pracovať s emóciami..  Umelci to často nevedia, preto končia často veľmi zle. Mnohí nevedia nájsť rovnováhu celý život.. Starostlivosť o telo a emócie sa stal základným pilierom mojej životnej zmeny.

Netvrdím, že viem všetko – celý život sa predsa učíme,.. každopádne toto bola moja cesta k zmene…. Veľmi významná cesta, ktorá ma priviedla k aktívnemu procesu hravého tvorenia… a tá pokračuje… Hravosť a delfíni… pripomínajú mi, že všetko môže byť hravé. Cesta k úspechu nemusí byť drina. Hrajte sa! Nech Vás to baví (-:  Majte disciplínu.. vytrvajte… ale tešte sa z toho….. ♡ Musíte to milovať! To je najlepšia motivácia!!!♡♧♤

 

V tomto období som začala skúmať spev – ako nástroj terapie a ako nástroj kreativity, komunikácie. Začala sa úplne nová etapa. Bolo treba zmeniť veľa vecí….. A oni sa objavovaním naozaj menili veľmi rýchlo… Život začal mať zrazu inú príchuť. Stačí zmeniť naprogramovaný mod.. Je to práca…… ktorá však stojí za to… 

 

Odomknúť svoj potenciál – to je tématika, ktorá je aktuálna neustále pre mnohých ľudí. A nielen umelecké duše..  Mnoho ľudí má talent na rôzne veci, .. ale nedokáže ho dať do priestoru. Kreativita chce trošku talentu, ale predovšetkým odvahy – postaviť sa sám za seba.. povedať svetu “áno, toto som ja..”,.. a pritom čeliť kritike, posudkom a hodnoteniam – to nedokáže každý.. mnoho ľudí ostáva zamknutými…. 

.

Preto jeden na tom piedestáli stojí a ustojí to, .. je úprimný sám k sebe,… kým iný túto métu nikdy nedosiahne…. Mnohým chýba práve odvaha. Talent je málo, ak nemáte odvahu..  Dôležité  je robiť to – čo Vás napĺňa z hĺbky duše. Či je to obraz, alebo kniha,….  čokoľvek…. Iba to robte. Robte to, čo máte radi… kde Vám to tak povediac DÁVA ZMYSEL… Neposudzujte to,.. nehodnoťte sa, .. nezrážajte sa pod pás skôr, kým dielo vypustíte “do sveta”… tu mnoho tvoriteľov, kreatívcov, umelcov, atď..  zlyháva )-:

 

Riskujte! Pracujte na tom denne, zlepšujte sa.. Ale potom raz za čas jednoducho zariskujte. Zmeňte techniku, spôsob, skúste sa na to pozrieť z inej strany, mať odstup je občas tiež dôležité… Nezabudnite si ten skok do risku užiť! Mňa to veľa naučilo… 

 

Dôležité nie je byť originálnym,…. ale PRAVDIVÝM……. aby tie skutky a spôsob života vychádzal zo srdca♡… 

No a potom to príde.. okolie Vám začne dávať rôzne signály…. Čo sa stalo? Prečo náhla zmena? Ľudia, ktorí budú pevne zakorenení vo svojich martýrskych programoch sa stratia do neznáma….. To je dobré znamenie! (-:

 

Je ťažké stáť niekedy na pokraji masy,.. ale treba sa naučiť často ostávať aj sám…. Ak začnete ísť svojou cestou – nečakajte podporu okolia.. Málokedy to ľudia su schopní vstrebať. Veď ste doteraz boli ako oni. Tak prečo chcete život meniť a ovláda vás nespokojnosť..? Utrpenie má rado predsa spoločnosť! … Zmena je prirodzeným tokom života. Nikto nie je neustále a navždy šťastný,.. ale nikto sa netopí vo svojich sračkách nonstop.. taký je zákon Vesmíru……. Áno, chcela som zmenu.. moja duša v tom čase kričala po zmenách…. 

Maľovanie, pohyb, hudba, text.. Spojiť to všetko, čo viem – sa mi podarilo v mojej novej knihe pre deti, ktorá uzrie svetlo sveta čoskoro. Je to dá sa povedať – učebnica klavíra,.. aj keď nie v tom klasickom slova zmysle. Celú som ju sama aj zilustrovala, je to môj veľký projekt – aj čo sa týka textov a je to začiatok mojej hudobnej tvorby pre deti.

 

Po mnohých bádaniach – hypnóze, regresii, preprogramovaní mysle, po štúdiách psychoterapie,.. atď.. sa moja cesta začala uberať úplne iným smerom. Moja loď zmenila smer cesty… vyplávala.. nevedno kam… ale vyplávala… na cestu plnú dobrodruzstva, farieb a nových vôni a chutí…… 

 

6.6.2016 som dala oficiálne výpoveď zo školstva. Bola to šokujúca zmena. Presťahovali sme sa. Z môjho života odišlo kopu ľudí z minulosti, bola som to ja aj nebola…. čosi nové sa už pripravovalo na svoj vzlet… ostalo mierne prázdno, .. ale veľa neprebádaného…. čas výziev sa začal! 

Po pobyte v Taliansku, či Holandsku prišla ďalšia životná zmena.. a naozaj, to Taliansko mi prinieslo nadmerne veeeeľa lekcií… Snehová guľa… 

 

 

Začala som každý deň písať skladby, vypla som celý svet a skúmala svet kreativity… Veľa vo mne zmenila aj Praha, je to mesto – kde som tak povediac DOMA… Má aj vždy bude mať pre mňa špeciálnu vibráciu…♡♧♤

No a potom sa to postupne začalo vo mne meniť. Uvedomovala som si, čo chcem, potrebujem,…. a čo naopak už nie… Čo sa už naopak –  nikdy nesmie zopakovať.. prišiel taký zavan slobody.. spojený s výzvou…. trochou sebadisciplíny…. 

Ako odomknúť  svoj potenciál – to je téma nielen pre umelecké duše. Ak ste dlhodobo nespokojní – nepočúvajte okolie, že toto je ten normálny život a že takto si to musíte odtrpieť. Z časti áno, aby ste sa naučili – čo už nepotrebujete a nechcete zažívať. Často však človek podľahne nátlaku okolia,… a v role, ktorú hrá – sa zrazu vidí…. A tak roky bežia, … stárneme.. a často nemáme odvahu urobiť zmenu. Kedy by sme ju mali urobiť? Keď bude lepší čas,… keď,.. keď,… a zrazu sa na zmenu už cítime príliš starí…… Niekto sa prebudí skôr, … niekto neskôr,… možno sú takí, ktorí toho nie sú schopní, lebo nedokážu v sebe veľa vecí zmeniť… Každý máme inú cestu….

Maľovanie, hudba, pohyb, text,… to sú pre mňa dokonalé vyjadrovacie prostriedky,.. Posledné roky sa mi ich darí spájať. No a po viac ako dvoch rokoch práce na sebe, ktorá neustále pokračuje – vzniklo Žabie Pierko. Skoro ako bájny Fénix, ktorý sa zrodil z popola….. 

Žabie Pierko je projekt, ktorý sme založili s mojou láskou. Pracovali sme na ňom už oveľa skôr, ale všetko má svoj čas. A tak sa zhmotnilo až teraz, v januári 2018, v roku Psa.  Je to rok výziev, .. ale aj rok práce… Máme toho veľa pred sebou. Všetko o nás nájdete na našom webe:  www.zabiepierko.com

 

Žabie Pierko je hlavne o emóciách… o našej hudbe, textoch, kresbách, tanci, videách.. Je to veľká planéta, ktorou žijeme a ktorú milujeme… Tvoríme hudbu, píšeme si texty, hráme a spievame zároveň, piesne si sami mixujeme, aranžujeme si ich ..texty piesní sú následne pretvárané do angličtiny, nemčiny, taliančiny či francúzštiny…  so slovenskou pečiatkou slovanskej duše.. Je to spôsob života, kde spájame všetko, čo sme sa naučili a čo v sebe obaja máme. A nie je toho málo! (-:

 

Mnohé piesne majú terapeutický podtext a prináša ich život sám…… Je to farebna a rôznorodá zmes emócií ….

 

Baví ma napredovať. Veľa vo mne zmenila VIEDEŇ. Baví ma objavovať stále niečo nové. Baví ma študovať čínsku medicínu, homeopatiu, psychológiu, .. baví ma Donna Eden, od ktorej som sa veľa naučila. Bavia ma ľudia, ktorí majú svoju autenticitu a nezničili ich ešte role a životné masky… 

Ako sa tak pozerám na tento text – je oveľa dlhší než som zamýšľala napísať… Ale to vôbec nevadí.. Možno Vám čosi povedal, možno nie – každopádne je to iba moja skúsenosť, každý ju máme inú…

 

Každý máme inú cestu. Dôležité je ju pochopiť..

Umenie – či je to hudba alebo obraz, text či pohyb… je to spôsob vyjadrenia, ktorý má nejaký program…. A ja ho už beriem ako moju misiu.  Až keď talent zdieľate a odovzdávate ďalej – môžete začať kľudne spať.. nech už je to čokoľvek na čo máte talent.. Vesmír Vam ho dal a vy ho musíte tak trochu vrátiť do sveta – zdieľaním….  a samotnou realizáciou. A to bez ohľadu na to – ako bude tento dar prijatý v spoločnosti… Keď mi raz jeden zaujímavý muž z Peru povedal: “Ty vieš čo máš robiť.. je to tvoja misia… Ale pozor! Nebude to iba koníček..”, – vtedy som to ešte celkom nechápala.. Trochu som to tušila, kam to smeruje,… ale ešte som stále nemala odvahu skočiť rovno do toho…

 

Rovnaké vety znejú v rôznych časoch – rôzne. A majú úplne iný kontext. Iný pred rokom a iný dnes.

Zrejeme ako čerešne. Len sme také netrpezlivé čerešne… (-: Áno! Sme často netrpezlivé čerešne, ktoré chcú skôr dozrieť…. 

 

 

 Mojim idolom sa na toto obdobie stala korytnačka. Vie kam ide, .. ide pomaly,… užíva si to,.. je sústredená na cestu,…. A ona tam naozaj príde! S úsmevom a nie je vyčerpaná… (-: 

Pomaly ďalej zájdeš! 

Ako hovoria taliani: “Qi va piano, va sano e va lontano!” 

Posledné roky ma korytnačka vedie k novým témam. Hypersenzitivita, hudba, tvorba, terapie… môj youtube kanál, ktorý nájdete pod Ufonica Kity… lbry: Ufonica

Byeeeeeee byeeeee♡♡♡

Majte sa slnečne…… a užívajte si život…..

(-:

Je naozaj pestrý, … ale verte, že strašne krátky……..

☆Ufónica Kity☆

 

Na záver moja obľúbená stať z Osha:

„Chceš sa stať hudobníkom? Tak ním buď! Ale nechci sa stať svetoznámy.. Lebo to je pre niekoho hotovou samovraždou..
Ak chceš byť lepší básnik – pomôžem Ti! Len nechci získať Nobelovu cenu!

Keď chceš byť lepším maliarom – pomôžem Ti rozvíjať tvoju vlastnú tvorivosť. Ale tvorivosť nemá nič spoločné s menom, ani slávou. Ak to príde – tak si to uži. Ale nedovoľ – aby sa to stalo tvojou motiváciou…

Ak sa človek snaží byť úspešným – ako môže byť dobrým básnikom? Jeho energia je totiž viac politická ako poetická…
Ak sa človek snaží byť bohatý – ako môže byť ozajstným maliarom, keď celú svoju energiu sústreďuje na to, aby sa stal bohatým?

Maliar potrebuje svoju energiu na maľovanie a tvorí v prítomnosti, tu a teraz. A bohatstvo môže prísť niekedy v budúcnosti – možno príde, možno nie. Nie je to isté, všetko je „náhodné“ – úspech i sláva áno. Ale stav blaženosti, pocit dokonalého šťastia – ten veru náhodný nie je.

Nie je vôbec dôležité – či Ťa tvoj obraz preslávi, alebo nie..či z Teba bude Picasso alebo nie. Dôležité je, aby si maľoval s chuťou tak, aby Ti aj Picasso závidel. Možno Ťa maľovanie úplne pohltí – a to je tá pravá radosť! Váž si ju a chráň si ju!  Sú to okamihy plné lásky a meditácie, šťastia a blaženosti. V takýchto okamihoch sa hneď stratíš, hranice tvojho „ja“ – zmiznú a na chvíľku prestanú existovať, bude existovať len neopísateľná blaženosť..

Spoznáš to ľahko, ver mi! Ak budeš chcieť byť úspešný a zabudneš na pokoru a tento zázračný moment – premeškáš pieseň, maľovanie, aj poéziu.. Aj toto spoznáš ľahko.. Časom sa totiž to, čo bolo požehnaním – stane kliatbou…”

(Osho – sláva, bohatstvo, ambície)

 

■UPOZORNENIE: TEXT NESMIE BYŤ KOPÍROVANÝ ANI VYUŽÍVANÝ NA KOMERČNÉ ČI INÉ ÚČELY – BEZ SÚHLASU AUTORKY■

 

●Všetky moje blogy a to vrátane maľovaných podpísaných obrázkov – podliehajú autorským právam a nesmú byť akokoľvek použité bez môjho súhlasu●

♡Ufónica Kity♡

 

 

Voilà – hudba, obrazy, tanec a úvahy

Haló lo lo lo..

Vitaj každá bytosť na mojich stránkach (-:

Život je ako tanec…

 

Celý čas hľadáš ten správny spôsob, správny rytmus a hĺbku existencie..

Až nakoniec zistíš, že žiadny návod neexistuje…Občas lietaš, občas padáš, občas snívaš…hľadáš svoj priestor…cúvaš a dávaš priestor inej bytosti…

či rozpínaš sa v Nekonečnom priestore……

 

A tak stále dokola..

A neexistuje omyl, iba skúsenosť..A časom nadobudneš poznanie, že to stále môže byť inak! Nie lepšie a či horšie.. iba to bude iný tanec…

Pretože práve zmena je základným Vesmírnym zákonom pre náš život v tejto materiálnej dimenzii….To aby sme sa naučili, že nič nie je večné..

Ostávajú iba zážitky uložené v databáze duše……

Želám všetkým príjemný let v tejto dimenzii plný radosti (-:

Ufónica Kity…

Niečo z posledných článkov